Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 12 říj 2018, 12:23

Dnešní sklizeň Jumbo 370 g . Arguta je 4 roky stará .
Obrázek
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 20 říj 2018, 20:29

na jumbo se mi to zdá být moc malé.někdo jiný nemá skutečné jumbo?
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Stanley_51 » 20 říj 2018, 21:50

Už jsem to tu psal, že to není Jumbo. Mám ho a i vzhledem a velikostí je to úplně něco jiného.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod nene » 20 říj 2018, 21:51

vrana píše:...letošní protáhlé dozrávání je způsobeno tím, že někdy během roku bylo málo zalito až ke kořenům, ty přischly a tím se pozastaví dozrávání.

Letošní rok je opravdu plný překvapení. Zatímco na Valašsku máme arguty sklizeny a z 90 procent byly zralé až přezrálé (ale snad ani jedna letos nebyla zkvašená, podařilo se vyhnout mrazíku), na jižní Moravě začínají teprve měknout první plody těch nejranějších. Většina plodů je zatím úplně tvrdá :roll:. A ano, arguty jsme skoro nezalévali, nebylo na nich poznat, že by nějak moc strádaly a rozmazlovali jsme jiné rostliny.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Radim K » 20 říj 2018, 23:24

Jojo, letošek je plný zvláštností. U nás arguty oproti jiným rokům neměly žádný náskok, byť už jsou všechny sklizené, i ty z téměř celodenního stínu, kde se jim daří nejlépe, zatímco kolomikty dozrály nejméně o měsíc dříve, než jindy...
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Pokuston » 21 říj 2018, 19:03

vrana píše:na jumbo se mi to zdá být moc malé.někdo jiný nemá skutečné jumbo?


Možná to Satan kupoval tady https://www.zahradnictvi-flos.cz/16697- ... jumbo.html
nebo tady http://www.bambuscentrum.cz/2016/02/16/ ... -vyznacna/

ale to správné JUMBO vypadá asi tadytak https://www.nejlevnejsizahradnik.cz/Kiw ... -d3472.htm
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 21 říj 2018, 20:20

Ahoj Pokuston , argutu jsem koupil staré odrůdy ovocná školka Bojkovice, a Radim Pešek mi říkal že je více klonu pravděpodobně mám Jumbo Fresh .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 25 říj 2018, 21:30

Ještě horší je,když člověk objedná samici a dostane samce.Naivně jsem si myslel že dvojdomost aktinidií snadno zvládneme.nevím kdo ty zmatky dělá, ale přiznávám že i u mne se záměna stala.Už jsem psal, že před 50 lety jsem neměl nic než semenáče ale lidé požadovali sazenice, tak jsem si myslel, že když dám pánovi 5 semenáčů, tak tam nějaká samice vyjde.nevyšla žádná! To jsme se kdysi dívali že se někdy dá vypočítat pravděpodobnost.Zkusil jsem to u české loterie a vyšla mi mnohem menší než loterie tvrdila.Nikdy nesázím,nic nehraju, v počítači ani mobilu nesmím mít žádné hry, protože jsem starý a život nemám na ztrácení času, přece je vždy tolik věcí k dělání,které mají cenu.Platební kartu nesmím dát z ruky.Její číslo nikomu a nikam./ale počítačům nerozumím,mám jen zkušenosti a ty se nezapomenou a mohou být poučné i druhým./A vždy jsem někomu dlužen ať se hlásí a nemyslí si nic zlého.Ted je ještě fofr na zahradě.Sazenic je moc,ale jen malých.Vitakola u mne není,spíše jinde.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Stanley_51 » 25 říj 2018, 21:44

Ještě k Jumbu, po orvání listů větrem z argut jsem objevil poslední tři plody. Tohle je Jumbo. Velikost plodů cca 4 cm.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod hyks » 01 lis 2018, 18:36

my mame (pravdepodobne) Issai na kapkove zavlaze a ac nemohu porovnavat, prislo mi, ze cca 6_8kg plodu na triletou rostlinu je asi vic, nez bychom meli na suchu.

tolik kiwi jsem v zivote nesezral...
Povltaví 500mnm, dost sluníčka a na kopci.
hyks
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2016, 13:44

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 03 lis 2018, 11:01

Gratuluji k úspěchům. Mně se ještě nestalo, že bych pozoroval, že plod na větvi je napadený octomilkou.Někdo se o tom zmiňoval,to jsem zvědav, jinak se nám spíše stává, že plod na větvi se ztratí.Nemáme kameru s nočním viděním, ani fotopast aby jsme potvrdili pachatele,ale tam kde se to stává se vyskytují dva druhy plchů, kuny,je to v divočině.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 13 lis 2018, 22:05

https://youtu.be/rK3_4MTwJS4 JE TAM I O ARGUTĚ. ZAJÍMAVÁ ODRŮDA VINNÉ RÉVY ZILGA. NEJLEPŠÍ ODRŮDA KUSTOVNICE PRÝ JE nr1 = ČÍSLO JEDNA, NEJL. ODR. SCHIZANDRY JE TAKÉ Č.1 TO VŠE MAJÍ V CLEMATIS.dOBRÁ ODRŮDA I ZJINÝCH OVOCÍ.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 13 lis 2018, 22:45

https://youtu.be/ixFhZfJvxNY DALŠÍ VIDEO O ARGUTĚ. NA KONCI JSOU ODKAZY I NA RUSKÁ VIDEA. aRGUTA OBSAHUJE VÍCE FLAVONOIDŮ NEŽLI CHINENSIS A DELICIOZA. fLAVONOIDY A JIM BLÍZKÉ LÁTKY POVAŽUJI ZA DRUHÝ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VITAMÍN PO VITAMÍNU c. jÁ SI OBČAS KOUPÍM PRÁŠEK 100GRAMŮ AKAI-BERRY NEBO MAQUI- BERRY, TO JE ABSOLUTNÍ SVĚTOVÁ BOMBA NA FLAVONOIDY. uRYCHLUJE LÉČENÍ, PRODLUŽUJE ŽIVOT. v LÉKÁRNÉ STOJÍ 100GRAM ASI 500KČ, NA NETU SE DÁ SEHNAT I ZA 250.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 28 lis 2018, 14:21

Prášku z plodů akai bery stačí špetka denně do čehokoliv.

Arguta, na jaře na to zapomenu, sledujte prosím, kdyby byl pozdní mráz a omrzlo to co vyrašilo, jestli to co vyraší znovu má květ. Nikdy nemělo, ale kolomikty už takové jsou, možná by se našla i taková arguta??? To by bylo moc fajn.

Samosprašnost, tohle téma je stále ještě věcí budoucnosti.Weiki a isai každý zná, dovedou to. Ale dovede to zřejmě i ta, která je ve výzkumáku v holovousích snad už od Mičurina, nevím, zapomněl jsem všecko. Povšiml jsem si, že odrůdy, které jsou hodně plodné bývají i samosprašné.Bude to chtít zkoušet extazi.Nikdy jsem tolik plodnou aktinidii neviděl.Plody jsou však takové normální, postačují. Máme snahu hledat odrůdy s velkými.Ty co tu už jsou s velkými plodí dost málo.

Kámošovi jsem před 40 roky dal dvě arguty a samce.Nepamatuji se co jsem to měl.Jedna má zelené plody, druhá červené,ale dost drobné.Říkám mu ať ji vyhodí, máme větší, on ale říká, že nikdy, protože i když jsou malé, mají velmi dobrou chuť. Je to ve šternberku.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod kaossik » 02 led 2019, 13:49

Chtěl jsem se zeptat, jestli lze pozdní mrazíky řešit přehozením argut (na pergole) netkanou textilií a umístěním petrolejové lampy do prostoru? Případně máte zkušenost s tím kolik lamp je potřeba na jak velký objem? Díky!
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1157
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků