Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod paloo » 08 zář 2019, 09:27

adypro píše:Dobrý den,
na zahradě máme nádherně obsypané kiwi (argutu), po loňské bohaté úrodě jsem se rozhodla rozšířit o další druh na chalupu a chtěla jsem přesadit jednoho samce (máme dva, jednoho mladého), teď si ale říkám, zda by nebylo jednodušší ho namnožit? Je ještě vhodná doba nebo až v zimě či na jaře? Trochu jsem to tu pročítala a někdo množil v lednu, někdo v červenci, tak nevím, poradíte? Bude to teď marná snaha?

http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... 6#p2430440
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod airbusy » 13 zář 2019, 07:23

adypro píše:Dobrý den,
na zahradě máme nádherně obsypané kiwi (argutu), po loňské bohaté úrodě jsem se rozhodla rozšířit o další druh na chalupu a chtěla jsem přesadit jednoho samce (máme dva, jednoho mladého), teď si ale říkám, zda by nebylo jednodušší ho namnožit? Je ještě vhodná doba nebo až v zimě či na jaře? Trochu jsem to tu pročítala a někdo množil v lednu, někdo v červenci, tak nevím, poradíte? Bude to teď marná snaha?

Arguty idu rezkovat aj zo zimnych rezkov, trva to vtedy dlhsie, kym zakorenia a uspesnost je nizsia ako pri rezkovani v maji, resp. juni (kveten - cerven) zo zelenych odrezkov, kedy sa vytvara bohaty korenovy system.
airbusy
nováček
nováček

Příspěvekod adypro » 13 zář 2019, 18:33

Děkuji za odpovědi, počkám až na příští rok a zkusím, stejně tak bych chtěla vyzkoušet namnožit od kamarádky žlutoplodý dřín, to je prý podobné jako kiwi.
adypro
škvrně
škvrně

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )