Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod adypro » 14 úno 2020, 10:12

Ja internetu jsem se dočetla, že opylovačem může být i Weiki, ale to je arguta, ne? Není to nějaká blbost, fakt kiwi chinensis může opylit arguta? Mně se to furt nezdá. Samce arguty mám kousek od místa plánovaného pro chinensis, ale stejně, spíš bych věřila tomu, že se může opylit samosprašně než jiným druhem.
adypro
škvrně
škvrně

Příspěvekod Stanley_51 » 14 úno 2020, 10:47

adypro píše:Není to nějaká blbost, fakt kiwi chinensis může opylit arguta?

Mám na zahradě samce chinensis a okolo samé samice argut ( jelikož samec arguty zdechl ). Protože se v květu potkávají, opyluje chinensis arguty v pohodě. Nevím, proč by to obráceně nefungovalo.
Stanley_51
Stanley_51
administrátor
administrátor

Příspěvekod adypro » 14 úno 2020, 12:53

Děkuji, já jsem si jen říkala, zda není problém v tom, že se jedná o jiný druh - sice Actinidie, ale arguta a chinensis. Tak to je pro mě moc dobrá zppráva, děkuji za ni, určitě to bude fungovat, pokud pokvetou zároveň.
adypro
škvrně
škvrně

Příspěvekod kaossik » 14 úno 2020, 16:22

adypro píše:Děkuji, já jsem si jen říkala, zda není problém v tom, že se jedná o jiný druh - sice Actinidie, ale arguta a chinensis. Tak to je pro mě moc dobrá zppráva, děkuji za ni, určitě to bude fungovat, pokud pokvetou zároveň.

Ale pozor na to, že chinensis je myšleno žlutoplodé kiwi, zatímco klasické zelené je deliciosa. Deliciosa totiž kvete později a v kvetení se většinou nesetkává ani s chinensis ani s argutou.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
ouško
ouško

Příspěvekod adypro » 14 úno 2020, 18:36

Ale pozor na to, že chinensis je myšleno žlutoplodé kiwi, zatímco klasické zelené je deliciosa. Deliciosa totiž kvete později a v kvetení se většinou nesetkává ani s chinensis ani s argutou.[/quote]

Aha, myslím, že to deliciosa je nazývané i jako Jenny a to má být samosprašné, prý. Tím líp, protože jsem právě uvažovala o tom žlutoplodém Sorelli. Děkuji.
adypro
škvrně
škvrně

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )