Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod vrana » 17 bře 2022, 20:20

https://youtu.be/xIO9OMR0pkI to není drahé,možná v lékárnách mají i veterinární=levnější
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod pavell » 21 bře 2022, 10:53

Nesmysl, nefunguje to, vyzkoušeno.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod vrana » 28 bře 2022, 20:27

uvnitř slova youtube nesmí být tečka
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Stanley_51 » 28 bře 2022, 21:39

Vidím chlapci, že jeden o koze, druhý o voze. Odkaz funguje Honzo i s tečkou, ta tam být musí. Nefunguje ten produkt. Vyzkoušel jsem i vrbové proutí a také žádný výsledek. Je to takové placebo.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 09 kvě 2022, 09:15

Mam asi hodne blby dotaz s rizkovanim nejen kiwi :-)
Od Standy mam rizky kiwi a jsou nejen nahore, ale i DOLE zakaple voskem.
A ted nevim, zda ten vosk mam sloupat nebo to nahore i dole seriznout rezackou.
Rikam si, ze to muze hodit pupeny a z nich bocni vetve a ten vosk nahore muzu nechat a vrsek nebude potreba, ale co dole ?
Koreny to hodi take z nekde boku nebo lezou jen z toho spodku, ktery je ted zakapnuty a tudiz mi to s voskem nikdy nezakoreni ?
Vim, je to blbej dotaz, ale na googlu jsem to nenasel, ani nic o tom, ze by se ty rizky zakapli voskem i dole
Mel jsem jen kere i s koreny , kde byly zakaple jen nahore a zatim nejsem ve fazi, kdy bych poznal zda to vosk proroste nebo ne ...
:shock:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Stanley_51 » 09 kvě 2022, 21:38

Radku, ten vosk nahoře nech a ten spodní konec zařízni. Pak vezmi kladívko, ten spodní konec rozklepni a namoč do stimulátoru ( gel nebo prášek ). Pak to píchni do země a moc si toho nevšímej.Já to dělám taky tak a zakoření všechno.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 10 kvě 2022, 18:37

diky za odpoved Stando :-)
no nevim, zda se rizky chytnou, na rezu to dole ani pod kurou zelene uz nebylo :-o
mesic jsem je mel v zemi i s tim voskem :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod vrana » 10 kvě 2022, 19:02

Aktinidie nejlépe koření,když se zelené řízky uříznou v květu,nastává ta nejlepší doba.Uříznout v kolínku neb těsně nad ním,spodní listy odstranit a píchnout ve stínu do substrátu.Možná by to chytlo i ve vodě.Normálně se řízky mlží,já vím,že tam kde rostou v přírodě prší dvakrát víc než tady,tak nemlžím,ale zalévám konví s kropítkem,někdy i vícekrát denně.Za 2-3 týdny by to už mělo mít kořeny.Vyhnete se potížím když nebudete množit k prodeji odrůdu vitakola.škoda že v množárně vypadla a tak teprve letos se dává znovu kořenit.Některé firmy u nás by měly mít ze staré zásoby a též Průhonice.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 10 kvě 2022, 19:59

no ja mam s mnozenim kiwi zatim spatne zkusenosti :-(
1-2 rizky s par listy nahore ci pupeny vypadalo nadejne, mozna i jedno lehce zakorenilo.
Zkousel jsem to v miniparniku, snad i do perlitu, ale vzdy to nahore chytlo plisen.Asi moc vlhkosti.
Jinak mi nezakorenilo nikdy nic :-( Rizky proste uschnou nebo chytnou plisen.
Semena obcas vyklicila, ale nezakorenila a vzdy male semenacky uschly.
Az letos.To jsem zasel semena nekdy na podzim a poslechnul jsem tady rady a nechal to pres zimu venku v pytly od zeminy bez svetla.
A fakt nekdy kolem brezna-zacatku dubna se par semenacku objevilo ...
Ted je mam v miniparniku a jsem tak na 2 cm
Od Lenkalor S20 jsem dostal ted naky arguty a zkousim je zakorenit ve vode jako akebie.
Jeste me napadlo zda ty rizky nedat ven do zeminy a obcas je zalit.Vubec netusim, zda by to takhle zakorenilo.Je pravda, ze do volne pudy jsem to nezkousel.Bohuzel nemam zadnou zivou rostlinu, kterou bych treba zkousel hrizit apod ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Jozef » 11 čer 2022, 21:08

Jako každý tak i já jsem se pokusil množit kivi řízkovánim, ale až letos se mě to podařilo. Arguty na 100 procent, moje hybridy 90 procent a deliciosa 80 procent, celkem 150 kusů. V zimě jsem nastřihal řízky,do květináčů dal Písek a nahoru dal substrát. Důležité je ustřihnout řízek těsně pod očkem a napíchat až nadno květináče, ty jsem postavil do plastových Vaniček a zaléval ze spodu, do vody je dobré přidávat občas ligohumát.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod haco » 11 čer 2022, 23:21

hmmm, zaujimave... kedy ste zacinali zakorenovat, pri akej teplote prebiehalo zakorenovanie? ako dlho trvalo kym sa ukazali korene? pouzili ste nejaky stimulator?
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Jozef » 12 čer 2022, 20:55

Nastříhal řízky,nasypal Písek do květináčů,pak substrát, napíchal řízky až na dno.Květináče postavil do plastových Vaniček,ve skleníku je v zimě teplota 5 až 10 stupňů a to je všechno.Když se oteplilo nalíl jsem do Vaniček vodu s ligohumátem. Rozdělal až koncem května, arguty měly spoustu kořenů, hybridy deliciosa arguta měly miň ale pořad dost, deliciosa málo ale Kalus byl pěkný. Asi tam měl ještě déle to se musí ještě vyzkoušet.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod airbusy » 13 čer 2022, 06:37

Ono to ide aj s deliciosami zakorenit, len to dlhsie trva, tak 2-3 mesiace, kym to zakoreni, nesmie sa to prelievat a najlepsie ak to ma spodne vyhrievanie. Prvy rok to treba nechat poriadne v kvetinaci prekorenit, von sadit na druhy alebo treti rok. Rezkovance rastu pomalsie ako stepene. Skor to ide lepsie zakorenit zo zimnych rezkov ako zelenych letnych, ale je to len moja skusenost. Co mi vobec neslo zakorenit, tak to boli chinensky ale taky Milas tusim nejake zakorenil, takze od pripadu k pripadu :-)
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod EvaOstrava » 13 čer 2022, 10:48

Vitikiwi- po 18 dnech ve vodě 2 řízky vyrazily kořínek.

Obrázek
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 894
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 14 čer 2022, 11:42

A jaky teda rizky kiwi nejlip koreni ? Ty tenky zeleny slahouny nebo zeleny vetvicky na konci ,,, ty cca 5mm polodrevnaty nebo naopak ty drevnaty tlusty ?
Nevim, zda to kiwi koreni vzdy a pouze uplne ze spodku na tom rezu nebo zda to hodi koreny i treba dole v 5 cm ze strany ? :-o
Do kolika cm ma byt teda na dne sklenice voda ?
Je lepsi tu sklenici zakryt igelitakem nebo to dokaze zakorenit jen ve sklenici bez igelitaku. S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků