Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Pavla » 06 čer 2007, 09:35

V roce 2005 jsem poprvé arguty řízkovala (výsledek nic moc) - první řízkování někdy začátkem května z jednoletého obrostu - tam jsem ztroskotala asi na vysoké teplotě - proto?e řízkovance jsem dala do skleníku a i kdy? jsem často rosila, v několika dnech zavadly a uchytil se pouze jeden řízek. Pak jsem zkusila řízkování z dlouhých ?lahounů začátkem července - řízky jsem dala ven do stínu a tam byla asi 50% úspě?nost.
V roce 2006 jsem řízkovala jenom z dlouhých ?lahounů začátkem července a řízky dala doma na okno - zase asi jenom 50 % úspě?nost.
Letos jsem zkusila řízkovat podle Va?ka z livingu a jsem zvědavá jak se to povede. Zájemců z okruhu různých známých je hodně, ale bohu?el mé výsledky je nemohou uspokojit.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 06 čer 2007, 11:51

Co se týká řízkování argut, jsem na tom asi podobně. Zkou?el jsem to přibli?ně před měsícem podle návodu p Hejduka, ale nevedlo se a přesto?e jsem řízkovance dr?el v chladněj?ím prostředí, v?echno zvadlo. Tak?e zmar. Nyní to zkusím znovu podle návodu Va?kaB s vyzrálej?ími výhony. S řízkováním chinensis mám lep?í zku?enosti, tam je úspě?nost vy??í.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 06 čer 2007, 12:07

S chinensis zatím zku?enosti nemám - teprve loni jsem si zasadila Jenny, tak?e řízkovat ji zkusím nejdřív pří?tí rok.
Ale letos jsem u ka?dého druhu kiwi zkusila několika řízkům kolmo naříznout spodní část. Loni jsem toto zkusila při mno?ení oleandrů a zdálo se mě, ?e zakořeňovaly moc dobře (asi tak 99%), tak se to argutám bude třeba taky líbit.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 06 čer 2007, 13:02

Pavlo,neměj z toho nervy, já to upravím. Má? to tam, kde to mělo být.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Tchorik » 07 čer 2007, 16:42

Budte radi, ze mate alespon co rizkovat :wink: . Jak uz asi vite z livingu, me od pani Hejdukove prezila pouze jedna sazenice a rizkovat se z ni zatim take jeste neda :cry: .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 08 čer 2007, 08:19

Tchoriku,
a co Ti pře?ilo? Jestli budu letos úspě?ná se řízkováním, tak bych Ti nějaké zakořeněné řízky dala. :)
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 09 čer 2007, 15:05

Teď je zrovna příhodná doba k nařízkování rostlin, asi se do toho pustím znovu. Sice nevím, co s tím v případě úspěchu budu dělat, nebo? zahrádku mám malou( a plnou ), ale jde o ten pokus. Mno?ím kdeco, smůla je, ?e se toho potom nemohu zbavit. Ale kdyby náhodou, tak Tchorik má? u mně sazenice. Pokud jsi z Plzně, tak to není takový problém, jezdím tam na porady ka?dý měsíc několikrát. :D
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 09 čer 2007, 16:06

Stanley,
neboj při nejhor?ím ty řízky nechá? do pří?tího roku - to u? na podzim bude? mít víc plodů a a? je dá? pár lidem ochutnat - tak zjistí?, ?e jich nakonec má? málo :) . U nás ka?dý kdo ochutná a má zahrádku hned chce rostliny.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Tchorik » 10 čer 2007, 23:45

To Pavla: Jak jsem tady uz nekde psala, prezila mi pouze jednicka od pani Hejdukove. Jsi moc hodna, ze myslis i na ostatni. Mam uz slibene rizky od HankyS z livingu, ale rozhodne se dalsim rostlinkam nebranim - jsem totiz desnej hamoun :lol: . Rada bych rozsirila svoji sbirku kiwi - ted je sice dost bidna (parek kolokmit a jednicka arguta), ale chtela bych sehnat ruzne odrudy s ruznym obdobim zrani. Bohuzel zatim nemam co nabidnout na vymenu :oops: .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 11 čer 2007, 08:28

Tchoríku, kdyby jsi chtěla samečka který je z minulého roku, tak bych Ti ho mohla poslat (zbyly mě toti? 3 samčí rostlinky a víceméně nevím co s nimi - jednoho si vezme Dá?a a dva jsou je?tě volní). Jinak jsem je?tě nařízkovala Weiki - i kdy? jenom 3 řízky, tak nevím jak se ujme a pro Stanleyho jsem nařízkovala Jenny - 4 řízky, tak kdyby byl úspěch tak by taky něco mohlo zůstat. Taky bych se mohla podívat, jestli by nějaký vhodný výhon na řízkování nebyl na MB 4 (červená du?nina). I kdy? to co řízkuji se povíst mů?e a nemusí - u? jsem popisovala katastrofické výsledky z minulých dvou let, ale teď mno?ím z jiných výhonů a jinak, tak?e pevně doufám ?e výsledek bude lep?í.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Tchorik » 11 čer 2007, 11:07

Pavli, diky, samecka bych brala. Jenny je velkoploda chlupata, jestli se nemylim? Ale tu MB4 s cervenou duzninou bych moooc rada :) Muzu Ti nekam napsat na meil? Zatim diky.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 11 čer 2007, 12:28

Tchoriku - napi? mi na mail a domluvime se. Klikni na e-mail a zjistí? ho.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 11 čer 2007, 19:22

Tchoriku, pokud se něco ujme, tak ti to přenechám. Pár kousků jsem na zkou?ku nařízkoval, ale mám malou zahradu a neměl bych to kam dát, tak to stejně v?dycky rozdám. Dělám to spí? pro to, abych to vyzkou?el.

Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 12 čer 2007, 09:00

Tchoriku,
tak jsem včera nařízkovala 3 výhonky MB 4, teď musíme počkat jak to dopadne.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod aminka » 12 čer 2007, 23:04

Taky bych ráda přispěla, před třemi dny jsem zkusila nařízkovat v?echny tři rostliny co mám - samce a čtyřku (Urodnaja) od pana Hejduka, a ISSAI.
Zatím nezvadly - doufám ?e zakoření. Jak dlouho to asi tak trvá? :?:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Další

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků