Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod ZdenekCernoch » 27 črc 2013, 14:38

Hardy red je samec - pokud máš tu co jsem před časem dovezl z USA jako samici.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod aminka » 27 črc 2013, 22:54

Já už mám novou Hardy Red z Polska, jenže co to vlastně je za pohlaví se dozvím nejdřív za rok. Zloňska narostlou rostlinu mi totiž Elis na jaře dost razantně zkrátila :?
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Carduelis » 03 srp 2013, 20:24

Naposledy upravil Carduelis dne 02 srp 2014, 21:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod maja » 05 srp 2013, 10:42

Carduelis, mám doma problém kúpiť perlit v záhradníctvach ho nedržia, na nete ponúkajú perlitové kvetináče, píšeš o stavebnom, tak idem navštíviť stavebniny v Rimavskej Sobote a Lučenci. A mimochodom samcov nemáš.
Kiwi som sadila vlani na jar chinensis 6ks semenáčov, arguty K-6, 74-49, NSU Pitrs, KensRed, weiky, bez názvu, Hejduk 1.
Ešte by som chcela Mafil, Geneva a .... niečo dobré, odskúšané a hlavne samcov.

Obrázek
how to use print screen
maja
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 31 kvě 2013, 13:25
Bydliště: pri Lučenci, 270 m.n.m. MÁRIA

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod J500j » 05 srp 2013, 13:50

V minulom roku som kupoval stavebný perlit v časti stavebniny v BAUMAXE. Vrece (neviem už či 75 alebo 125l ale asi to 125 podľa internetu) som platil približne 12€. V BAUMAXE bol v záhrade aj záhradný perlit, bol v menšom asi 3l alebo 5l balení ale s nepomerne vyššou cenou.

Myslím si, aj podľa toho čo som čítal na internete že v perlite záhradnom a stavebnom je rozdiel možno akurát vo velkosti zrna a možno v čistote (stavebný sú zrná rôznej veľkosti pomiešané aj s prachom z perlitu) ale to asi nemôže mať nejaký enormný negatívny vplyv na zakoreňovanie. Môžeš prípadne preosiať. :D15

Stavebné hmoty č. 2/2013 - Domov

http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&q= ... 03&bih=815


Pozri prípadne špecializované predajne stavebnín v okolí. Tam bude možno lacnejší ako v Baumaxe. V okolí BA sú ceny stavebného perlitu približne rovnaké. Rozhodujúce je aj koľko km chceš pri neustálom hladaní lacnejšieho nabehať. S8

Jano
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Potíže s řízkováním

Příspěvekod e92338 » 05 srp 2013, 22:30

Když jsem dal perlit, tak mi toho uhnilo víc, než když jsem řízky založil do kopaného (žlutého, na omítky) písku. Letos spíš jen tak z hecu, ale poměr - jen do písku - byl 7:1. Jen jeden se nechytil. Bez stimulátoru. Ani přelít, ani nenechat vyschnout. Polovyzrálé (teď už je pozdě) a zastřihnout listy - redukovat odpařovací plochu. Nehledat v tom velkou vědu. Tj. co bych poradil za sebe.
Uživatelský avatar
e92338
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 čer 2007, 08:12
Bydliště: 220 m n. m. - Honza

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Carduelis » 06 srp 2013, 16:35

*
Naposledy upravil Carduelis dne 02 srp 2014, 21:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod ZdenekCernoch » 06 srp 2013, 21:20

jen tak mimochodem Pasič má zastoupení pro Slovensko v Nitře. :roll:
Kiwi NSU Pitrs bych prosil opravit jmenovku na MSU - Michigan State Univerzity :!:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Carduelis » 06 srp 2013, 21:36

Tak by to neměl být problém, předpokládám, že sortiment bude shodný. Nevím jak z tou registrací?
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod metalwarrior665 » 08 čer 2014, 12:29

3 týdny staré
Obrázek




2 týdny staré
Obrázek


Tak já nevím. Mám to v těch samozavlažovácích od Plastie v perlitu, jak tu psal Carduelis. Nebyl jsem tedy celou dobu doma, ale rodina to stříkala
2x denně. Uschlo to? Nalít víc vody, větší vlhkost nebo je problém někde jinde?
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod J500j » 09 čer 2014, 13:50

Mne to pripadá skôr na prepolievané a zhnité. Rastlinky väčšinou aj keď nezakorenia, kým úplne odídu tak aspoň vyrazia zelené výhony. A tieto tuším nič. Neviem, tiež nie som ten pravý odborník na rozmnožovanie odrezkami. Aj ja sa stále len učím. A bolo to zakryté zvrchu priesvitnou fóliou?????????? A ešte, predpokladám že by to nemalo byť asi na priamom slnku.
Uživatelský avatar
J500j
oficír
oficír
 
Příspěvky: 609
Registrován: 19 zář 2011, 14:11
Bydliště: Bratislava,ZB., 175m.n.m., záhrada otvorená zo severu ____ Jano

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod metalwarrior665 » 10 čer 2014, 15:59

J500j píše:Mne to pripadá skôr na prepolievané a zhnité. Rastlinky väčšinou aj keď nezakorenia, kým úplne odídu tak aspoň vyrazia zelené výhony. A tieto tuším nič. Neviem, tiež nie som ten pravý odborník na rozmnožovanie odrezkami. Aj ja sa stále len učím. A bolo to zakryté zvrchu priesvitnou fóliou?????????? A ešte, predpokladám že by to nemalo byť asi na priamom slnku.


Já myslím, že spíš uschlo, ale jistej si fakt nejsem. Mám to v domě pod schodama v takovém minipařeništi, jinak mám podmínky snad shodné jako Carduelis, proto by mě zajímalo, kde je ten rozdíl mezi jeho 99% a mými 0%. Kdysi jsem už nějaký řízky úspěšně rozmnožil, takže vím, že to jde. Zajímalo by mě, kde se stala ta chyba.
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod xsotolar » 20 čer 2014, 23:26

Trva tominimalne mesic, spise trochu dele (dle teploty a vlhkosti).
xsotolar
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 čer 2014, 14:13

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod Carduelis » 23 črc 2014, 21:24

*
Naposledy upravil Carduelis dne 02 srp 2014, 21:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod metalwarrior665 » 24 črc 2014, 14:16

Carduelis píše:Hel, nedělám si patent na rozum, ale pár mých postřehů z letošního roku a předchozích z řízkování argut (mám jich asi něco málo přes 1000 kousků už nakontejnerovaných, můžu sem dát zítra foto.
Takže - řízkuj pokud možno po menších dávkách ( tím myslím nenařezat toho hafol , pokud to rychle nedáš někam do hodně chladné místnosti, tak se to zapaří). Nařezej menší množství a to hned zpracuj. Je jedno jestli děláš řízky s patkou nebo bez. Použij nějaký stimulátor. Já letos používal AS 1, Stimulax (oba práškové) a Gelstim A a Gelstim B (oba gelové). Na arguty je nejlepší AS 1 (třeba na révu se mi nejlépe osvědčil Gelstim B). Řízky upravím tak, že nechám 2 - 4 očka, spodní listy odstraním. Horní nechám jeden nebo dva, ale zkrátím je o 2/3. Jako substrát používám Agroperli (on jde i klasický stavební perlit, ale on slehne a pak se špatně vytahují zakořeněné řízky). Výška perlitu je asi 6 - 7cm. Řízky píchám buď do samozavlažovacích truhlíků nebo do normálních truhlíků, ale asi 1 cm od spodku na bocích vyvrtám par odtokových otvorů. Řízky píchám tak, aby byla asi 2 cm ode dna. Pak truhlíky přemístím do skleníku, na místo kde je silné zastínění (není tam přímé sluneční světlo, nazval bych to silným stínem). Takže jsou v teple, ale nepeče na ně slunce. Zalévám jen málo, mlhou. Nadbytečná voda musí odtékat. Takto trvá vytvoření dobrého zakořenění asi měsíc.(viz moje loňské fotky na tomto fóru). Snad je jedna poznámka, na řezání materiálu pro řízkování bych volil chladnější zamračený den, nebo brzy ráno. Vhodná doba podle mě je tak +- 25.5. samozřejmě každý rok je trochu jiný. Loni to bylo později letos dřív, ale vždy v květnu.
Takto jsem letos asi o 14 dnů později než arguty, řízkoval i fíkovníky a ujímavost řízků je skoro 100%. Řízkoval jsem tak i zimolezy, tam je ujímavost asi 80%. Škoda jen, že jsem si neudělal záznamy o použitých stimulátorech, protože byl rozdíl v hustotě kořenů.
Není v tom žádná věda. Nevím odkud jsi, ale není problém to ukázat.


Díky za tipy. Má cenu řízkovat ještě teď?
metalwarrior665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 24 kvě 2011, 23:50
Bydliště: Pardubice - 220 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků