Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod papajavti » 16 srp 2007, 21:34

Dá?a píše:Staley_51 taky se hlásím do fronty s prosíkem o nějaké arguty. Včera jsem si udělala výlet za p. ?tajnochrem do Popůvek, ale nepěstuje vylo?eně ?ádné konkrétní odrůdy. Má v tom tak trochu nepořádek. Prostě mi prodal arguty a hotovo. Podle listů se prý nic nepozná. Mů?e to být červená, anasová nebo snad i ta jeho vy?lechtěná P1. Tu jedinou má označenou a prodává ji taky za patřičnou cenu. Mají to být vět?í plody. Ukazoval mi ten keřík a u? teď jsou plody slu?ní macíčci. Koupila jsem si jen 2 kousky a hned mu upřímně řekla, ?e se je budu sna?it namno?it dále u? sama.


Dobrý den pani Daso, mohla by jste mi podat blizsi info o navsteve u pana Stajnochra? napr. za kolik prodava rostlinky.. jak jsou velke a podobne? rikate, ze teda asi ani nevi co prodava? :-) Jsem s panem domluven priblizne na zari ze bych se za nim stavil, ted nema pry cas sama vystava.. diky, Pavel
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Mnození ve vode

Příspěvekod papajavti » 16 srp 2007, 21:56

Mam jiz par tydnu ve sklenici s vodou par rizku arguty K1 ( z kruhu ), posledni dva dny pozoruji, ze ponorene casti dreva popraskaly, cily jsou na dobre nebo spatne ceste? :-)
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Stanley_51 » 16 srp 2007, 22:09

Pokud se na řízku začne dělat kalus, to jsou takové popraskané hrudky, je to znamení, ?e budou následovat kořínky. Tak vydr? a občas vyměň vodu, aby nebyla zelená. Já kdy? se objeví náznak kořenů, kápnu do vody kapku tekutého hnojiva pro podpoření růstu.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod papajavti » 16 srp 2007, 22:19

Stanley_51 píše:Pokud se na řízku začne dělat kalus, to jsou takové popraskané hrudky, je to znamení, ?e budou následovat kořínky. Tak vydr? a občas vyměň vodu, aby nebyla zelená. Já kdy? se objeví náznak kořenů, kápnu do vody kapku tekutého hnojiva pro podpoření růstu.


Zkusim ty praskliny zitra vyfotit, vodu jsem jim zrovna dnes menil .. zacinala trosku zelenkat :) .. zitra kapnu trochu toho hnojiva a uvidime.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Dáša » 16 srp 2007, 23:34

To papajavti:
P. ?tajnochr má velkou kaskádovitou zahradu a tam mu roste mimo jiné, tak různě i kiwi.
Má tu rostlinu asi tak, jako já mám červený a černý rybíz. To mě opravdu fascinovalo. My si zde pí?eme, jak hnojit, stříhat - prostě si rostlinky opra?ujeme a u něj si to roste ( a s ú?asným úspěchem) tak nějak volně a bez velké péče. Jeliko? jsem byla ohlá?ená, měl v bedýnkách před domem nachystané květináčky s kiwi. Kdy? jsem se ptala na odrůdy, tak ?e má jednak mix - tj.nezná přesně odrůdu - ty jsou za 90,- . Ale pak má svou vy?lechtěnou P1 a tuhle odrůdu si hlídá, má ji přesně označenou a cena asi 150 -160,- (u? přesně nevím). Má i samečky, není problém. Po?tou ale asi nic neposílá. Koupila jsem si celkem 5 rostlin. 2x P1 a 3x mix. A proto?e u? je to asi 2 měsíce, co jsem v?e nasázela mohu poreferovat, jak v?e roste. Jedním slovem - Krásně. P1 se mů?e zbláznit, jak hrne kupředu. A ostatní taky jedou dobře. Je tedy fakt, ?e zrovna včera jsem zjistila, ?e mi jeden "mix" usychá, jakoby plesnivěl od kořenů. Asi odejde, mo?ná jsem moc zalívala. Ale kdy? srovnám rostliny od p. Hejdukové - původně jsem měla 3+1 . Při?ly vzorně zabalené, ale po?ta se vyznamenala. Putovaly týden. Rostlinky byly opravdu malé, malinké - sameček ode?el první, v?ak s tím mi vypomohla Pavla, pak ode?la jednička, a 2 + 4 se krčí stále u země. Tak?e asi není nadto osobně si vybrat a rozhodnout se, zda beru nebo ne.
Mo?ná jsem měla jen smůlu, ?e u? konkrétní odrůdy neměl, jen co se mu pomíchalo při cestování na výstavy.
Ráda si přečtu i jiné zku?enosti.
Dáša
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 čer 2007, 09:26
Bydliště: Ti?novsko

Příspěvekod Stanley_51 » 17 srp 2007, 17:09

Nafotil jsem tu tvorbu kalusu na řízcích Mafilu a fíkovníku. Doufám, ?e to je z fotografie patrné.

Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod papajavti » 17 srp 2007, 19:55

Tak zasilam vcera slibovane foto jak to vypada u me ve vode s argutou K1, dale jsem pridal vcera zasazene kolomiky, mam to ve sklepe za oknem.


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Pavla » 23 srp 2007, 08:58

Přesadila jsem 1, 2 a Weiki do vět?ích květináčů - měly u? krásně prokořeněný malý květináček. Se 4 je?tě týden a? dva počkám - je?tě není úplně prokořeněná.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Pavla » 23 srp 2007, 10:29

Stanley,
konečně má alespoň jeden řízek Jenny kořínky -ostatní mají kalus a ty z první várky ho mají u? asi 3 týdny. Tak?e jsem je úplně v?echny dneska dala do normálního substrátu - třeba se to v něm pohne víc. :roll:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod papajavti » 23 srp 2007, 11:08

Pavla píše:Stanley,
konečně má alespoň jeden řízek Jenny kořínky -ostatní mají kalus a ty z první várky ho mají u? asi 3 týdny. Tak?e jsem je úplně v?echny dneska dala do normálního substrátu - třeba se to v něm pohne víc. :roll:


Pavlo, ja jsem Vam psal o tu MB4 jestli si jeste pamatujete :-) Chtel jsem se zeptat jestli by jste nemela neco ze sady pana Hejduka jeste? 1,2,4? A jak se Vam vzpamatovala ta Ambrozie po likvidacnim zakroku pana manzela? :-) A jeste bych se chtel zeptat jestli ted ma cenu ulamovat ty mlade vyhony co mam na 74-49 a Hardyred? Jsou jeste hodne nevyzrale ale nektere jiz pomerne velke cca 20cm? Myslim na zakoreneni. V tom sklepe kde je mam za oknem to vypada na stabilnich 20C zatim.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod papajavti » 23 srp 2007, 11:11

Jeste k tem dalsim dvema: jsou teda zasazene trochu jinde na zahrade ale zdaleka nemaji takove prirustky jako Hardyred a 74-49 ( ta vubec nejvic ), Rima ale postupne obrazi ze spodu a MSU taky .. maji i sem tam nekde neco rozjete vis ale spis do 1-2cm zatim.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Stanley_51 » 23 srp 2007, 11:20

No tak já přes v?echen pesimismus musím konstatovat, ?e pár řízků se ujalo a vykazují růstovou aktivitu. Jsou to hlavně čtyřky od Hejduka, ty asi zakořeňují nejsnáze. Pak nějaký Mafil a doufám i ten chinensis. A co se týká nevyzrálých výhonů, v?e cpu do sklenic s vodou, ono se něco ujme. Mám takhle ve vodě ostříhaný Mafil a u? dělá kalus. A to jsou kra?oučké výhonky staré tak 6 neděl. Říkám stále - zkou?et a zkou?et. Taky jsem tam nacpal ostříhaný fíkovník - zelené ?pičky - a u? taky pou?tějí kořínky.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 23 srp 2007, 12:33

Pavle,
já vím :lol: . Mů?ete si vybrat - od pana Hejduka mám pořád v?echno volné ( 2 x kří?enec arguta x kolomikta - odstup ve zralosti asi 14dní) Úrodnaja plus Weiki - klidně od ka?dého Vám přenechám :lol:
Obávám se, ?e cokoliv man?el dělá, tak to dělá pořádně -zatím ?ádné náznaky ra?ení u Ambrosie nejsou, u? mě i napadlo,jestli ji nemám vyrýt a kouknout se na to jak vypadá zespodu :roll:
Naposledy upravil Pavla dne 08 říj 2007, 09:24, celkově upraveno 2
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Pavla » 23 srp 2007, 12:39

K tomu mno?ení - loni kdy? jsem řízkovala podruhé někdy v srpnu, tak řízky docela dobře zakořeňovaly, ale přes zimu v?echno chcíplo. Zůstalo mě pouze to, co se chytilo v první vlně. V?echny jsem měla zapu?těné v záhoně a přikryté chvojím. Asi by to chtělo jiný způsob přezimování - mo?ná někde v chladnu a trochu zalévat?
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod papajavti » 23 srp 2007, 13:22

Pavla píše:Pavle,
já vím :lol: . Mů?ete si vybrat - od pana Hejduka mám pořád v?echno volné ( 2 x kří?enec arguta x kolokmita - odstup ve zralosti asi 14dní) Úrodnaja plus Weiki - klidně od ka?dého Vám přenechám :lol:
Obávám se, ?e cokoliv man?el dělá, tak to dělá pořádně -zatím ?ádné náznaky ra?ení u Ambrosie nejsou, u? mě i napadlo,jestli ji nemám vyrýt a kouknout se na to jak vypadá zespodu :roll:


Pavlo, tak super :-) Mam svoleni od pritelkyne na vsecky tri .. tzn. 1, 2, 4 .. samec se mi snad nakej rozmnozi z tech co mam ted zasazene v pisku :-)) Nema to se mnou moc lehky, jeste nevi ze ji pred barak dam mezi ruze 2 - 3 dalsi asiminy :-)) tak co je to orientace na jih :-) a ruze to snad nezabije :-) mimochodem ona ma strach z tech velkoplodych, kdyz pan Hejduk o nich psal ze jsou vodnate :-) S tou Ambrozii nevim ... ja jsem loni skorozabil bobkovej list .. zimoval jsem ho v teple prvne pak jsem ho predelal do nevytapene chodby v baraku kde muze byt pri venku -10-15C mozna i neco k -1-5C a on mi tam uschnul .. ale obrazl krasne ze zivyho dreva behem leta. Myslim ze, bych tam i mohl zimovat ty kiwi, co myslite? Svetla je tam v zime hafo .. orientace na vychod.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků