Potí?e se řízkováním

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod haco » 01 kvě 2023, 18:33

Milos bolo by super ak by sa ukazalo, ze tie narasene odrezky su zive a prirastaju aj zaciatkom leta. Mne zatial vzdy chcipli odrezky narasene este o par cm viac. Nemali koren, iba kalus a isli zo zasob.
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 04 kvě 2023, 15:02

Nemuzu rict, ze bych to rizkovani vzdal uplne, ale uz mi dosla trpelivost.Za 2-3 mesice ve sklenici s vodou se vytvori korinky u velke casti argut a obcas i u i kolomikty.Bohuzel tam to skonci zimou a VSE pres zimu chcipne.At uz ve vode, v zemi nebo i v perlitu.Krome vody mi to v nicem jinem nekoreni.Snad jediny rizek, ktery mel velky kalus a byl v 2L od leta pres zimu venku, tak chcipnul.Uplne stejne je to s rakytniky, kde teda zakoreni temer 100% rizku, ale zadny mi pak zimu venku neprezil.Kupovane male minikiwi jsem dal na podzim do zeme k zapadnimu plotu, kde je slunce jen mensi cast dne a uz se tvori pupeny.Diky tomu, ze je slunce nizko a je tam budova, tak se tam slunce odpoledne moc nedostane.Na jihu u zdi jsem jeden rizek upekl a i to kupovane tam v lete chcipalo.Letos to zkusim proto jinak.Objednal jsem uz hotove sazenice hlavne argut a taky nake kolomikty a flaknu je k tomu stavajicimu kiwi.Pokud nebude nic chcipat tak zacnu s zakorenovanim rizku zacatkem pristiho ledna.Verim, ze kdyz bude mit zakorenene kiwi vice casu, kdy je teplo a svetlo, tak by pak na zimu uz mohlo jit do zeme nebo by mohlo zakorenit i do zeminy
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1741
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2023, 10:23

Tak jsem vcera menil po cca 14 dnech vodu ve sklenicich a zatim zapasim jen s ARGUTA - PURPURNA SADOWA. Ta jedina mi z argut a kolomikt letos nepustila koreny a rizky tak nejak ve vode chcipnou / zhnednou a zmeknou.Tak zkusim dalsi varku a uvidime.Spekuluju kdy je dat na pokus do nejake zeminy a do jake na zakoreneni.Pro predstavu fotky koreneni do sklenice od okurek :

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1741
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Potí?e se řízkováním

Příspěvekod radek.god » 25 zář 2023, 18:02

Tak je na case pomalu bilancovat co z kiwi prezilo a co ne, odrudy v predchozixh prispevcich.
Venku chcipla pod orechem Kolomikta Sentyabraskaya (alespon nic nad zemi neni na rezu zelene) , jine 2 vedle jsou ok, kolomikty prakticky ve vode nezakorenily.
Z Argut chcipla jen purpurna sadowa a ta mi rovnez ve vode nezakorenila.
Dole hnede drevo, posledni na vrchu na rezu zelenou vetvicku jsem dal zakorenit do miniparniku.
Vetsina argut koreni ve vode, nicmene po presazeni do zeminy uschnou.
Vyjimku ZATIM pozoruji jako na potvoru u obou rizku ze samce arguty, 1x issai a 1x geneva na spodni fotce.

Obrázek

Obrázek

Uvidime samozrejme co prezije venku zimu :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1741
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků