Návod na pěstování kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Vlado » 13 říj 2011, 22:43

Pri akej teplote a v čom si to čínske kiwi zakorenoval? Mne vytvorilo kalus a korene nevyhnalo, ani výhonky, len vegetuje.
Vlado
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 bře 2011, 23:24

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod paloo » 26 říj 2011, 15:56

Asi takto by mala vypadať konštrukcia na pestovanie S9
http://rastline.mojforum.si/rastline-about8086.html
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Kohant » 23 lis 2011, 09:30

Já se na těch stránkách dočetl mimo jiné že asiminy se dají mrazit, což je dobrá zpráva pro ty členy zdejšího fóra, kteří v době zrání nevědí co s přebytky úrody a mají zrovna prázdný mrazák.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Bez květu :(

Příspěvekod nemo » 10 říj 2012, 16:45

Zdravím,
Nezlobte se, ale jsem na vašem fóru dnes poprvé a určitě né naposledy. Mám velkej problém a rád bych ho vyřešil. Již několik let se starám o bývalé zahradnictví a ve skleníkách tam bylo plno vinné révy ale hlavně kiwi s krásně chlupatýma listma a kmeny s šlahouny ale žádný květ. Za dobu 5let nic na tom nekvetlo a ani když se provedl i řez tak nic.
Nevíte někdo, co se stalo??? Vyhazovat to nebudu, už jen kvůli těm pěknejm listům to stojí zato pěstovat.
Děkuji za jakoukoli radu.
nemo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2012, 14:37

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 10 říj 2012, 17:54

Ahoj nemo, vítám tě u nás ve foru a zároveň mám jednu připomínku. Nezakládej nové téma, pokud je zde něco podobného. Za pár let se v tom již nikdo nebude schopen orientovat. A nyní k problému, pokud jsou sazenice vypěstovány ze semen, začnou kvést zhruba po dvaceti letech. Sám jsem to zažil na vlastních sazenicích. Předpokládám, že se jedná o chinensis, příp. deliciosu ( podle popisu chlupatých listů a šlahounů ). Takže vydrž a dočkáš se.
Moje kiwi - prvně kvetlo po 19 letech od výsevu.
Obrázek
image
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Pedro » 11 říj 2012, 15:30

A vůbec nejlepší by bylo přiroubovat kvetoucí samce a samice S20
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 11 říj 2012, 16:53

Ano, souhlasím. Ovšem předpokladem je mít rouby k dispozici.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod nemo » 25 říj 2012, 13:58

Dík Stanley_51, teť již jen čekat. Starám se o to již 5. let a bylo to již dost staré dřevo. E3 E4 E3
nemo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2012, 14:37

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod bradhal » 29 črc 2014, 08:28

Zdravím.
Jaký minimální prostor potřebuje kiwi? Mám tu několik míst pro popnutí, ale taky mnoho popínavých rostlin (plamének montana rubens Mayleen, loubinec, křivouš, schizandru,neopadavou beztrnnou ostružinu, klasické 2-3 m plaménky). Tak abych měla lepší představu pro dobré umístění. Kiwi mám argutu, dvě samice, jeden samec. Předpokládám, že je budu stříhat.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 29 črc 2014, 22:19

bradhal píše:Zdravím.
Jaký minimální prostor potřebuje kiwi?

Kiwi potřebuje tolik prostoru, kolik mu poskytneš. Já mám na 7 metrové stěně 7 rostlin ( arguty a kolomikta ) a na druhé 3 metrové 3 sazenice chinensis.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod milos 51 » 19 říj 2016, 17:35

Jenda: Dvě rostliny kiwi.
Pokud nechceš roubovat ,musíš mít dvě rostliny samečka a samičku. Nepíšeš ,jaké kiwi to má být . Kolomikta ,arguta ,chinensis? Ve tvém regionu můžeš klidně vysadit i tu chinensisku.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Nebojte se kiwi,roste samo

Příspěvekod vrana » 07 pro 2016, 10:42

Aktinidie se snadno pěstují. Druh kolomikta nejsnadněji, protože ten nemusí mít tak důkladnou oporu.Plodí už malý.Chce jen kus pletiva okolo kmínku proti kočkám, které v noci okusují větévky a kořeny. Druh arguta už musí mít opěrnou konstrukci, ta je největší položkou. Vhodné jsou dvě trubky upevněné v zemi asi 6m od sebe a mezi nimi natáhnout dráty. Jde to také dát to k pergole, nebo ke zdi, která se nebude dlouho opravovat.Aktinidie mohou mít částečné zastínění, ale 5-7 hodin slunce potřebují.
Potřebují také vlhčí místo a je-li moc sucho, tak zalít. Druh arguta by se měl řezat, aby nerostl tak divoce.Řez se provádí od června do října kdykoli.Je prospěšné je hnojit třeba i umělým hnojivem.Je-li humus, ony se za to odvděčí.Dokud nebudou na trhu zaručeně samosprašné odrůdy, musíme zasadit samčí i samičí rostlinu, ta samčí může být i deset metrů vzdálena. K samičí rostlině už musí být přístup pro sklízení a ošetření.Važte si prodávajícího, a požadujte od něj i záruku a servis,ale tak aby se mu to vyplatilo.
Dotazujte se na forumech ,zůstávejte v kontaktu,dokud nebiudete spokojeni s úrodou.I potom se podělte se zkušenostmi. Aktinidie jsou rostliny, které nemají chybět v žádné i malé zahradě.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Rockhawk » 01 lis 2018, 23:03

No tak jsem se zaregistroval a trošku jsem se chtěl seznámit s problematikou kiwi, ale odkaz co je v tomto vlákně nefunguje tak jsem trochu pátral a našel tenhle článek https://catalog.extension.oregonstate.e ... pnw507.pdf nevím jesli je to ten samý, ale taky jsou tam dobré informace.

Máme na zahradě jednu rostlinu kiwi s chlupatými plody takže asi Actinidia deliciosa ??? Už ho máme asi 10 let víceméně roste bez větších zásahů řezu a přesto sklízíme cca 25-30 kg.

Měl bych zájem o rozšíření pěstování na náš pozemek, spoustu rad jsem našel tady na fóru a tímto děkuji všem co sem přispívají a pomáhají začátečníkům a byl bych rád za pár rad:

1) Jaké odrůdy se dají pěstovat v našich venkovních podmínkách ? Jsme cca v 320 m. n. m.
2) Jsme kousek od Mělníka, je nějaký pěstitel poblíž, který by mi trochu pomohl se začátkem?
3) Kde by se daly koupit sazenice, případně řízky vhodných odrůd?

Díky za reakce a rady Rockhawk
Rockhawk
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2018, 08:39
Bydliště: Mělnicko 290 m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 01 lis 2018, 23:45

Rockhawk píše:No tak jsem se zaregistroval, Díky za reakce a rady Rockhawk

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod vrana » 11 pro 2018, 21:07

To bude problém. čtěte spíše téma actinidia chinensis . možná něco bude i někde v forum living, a něco je na forum v ruštině-vinograd.
Já mám vše na otevřeném prostranství a druhy a.chinensis a a.delicioza jsem vyloučil,pěstuji jen kolomikta a arguta. sazenice arguta mám v různých odrůdách,i kol.
Pozor, skoro každý druh potřebuje samce téhož druhu.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron