Návod na pěstování kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 01 čer 2008, 21:57

Našel jsem pěkný a podrobný návod na pěstování kiwi na adrese http://extension.oregonstate.edu/catalog/pdf/pnw/pnw507.pdf
Začal jsem s jeho překladem do češtiny, snad se to bude někomu hodit...

Narazil jsem na výraz Kiwifruit Vineyard(zatím jsem přeložil jako "Kiwihrad"), co vy na to?
dále
Fuzzy kiwifruit - klasické kiwi
Hardy kiwifruit - minikiwi, arguta
Kolomikta kiwifruit - kolomikta
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod triodyn » 01 čer 2008, 23:22

To bude výborné,Majku,zejména popisy odrůd.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 02 čer 2008, 08:08

Bohužel tam jsou spíš odrůdy, které se u nás moc nevidí. Přemýšlím jestli k tomu neudělat dodatek s popisem tady pěstovaných odrůd a např. i šlechtěnců pana Koly.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod aminka » 02 čer 2008, 09:14

No tak to by bylo super! :D
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Tchorik » 03 čer 2008, 00:17

Jooooo, taky ti moooooc fandim !!!!! :D . Mohl bys to pak jeste rozesilat postou spolecne s rizky vsech odrud, ktere mas, a ja bych te pak uplne vsude chvalila, ze jsi nejlepsi :wink: :mrgreen: . Ale myslim, ze bude stacit i jen ten samotny preklad s dodatkem - to je super napad. Ty rizky, to uz by bylo fakt moc - uz ze me mluvi 11ctka Zlatopramen - co to ten chlap zase do te lednicky nasoukal :D :D :D
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 03 čer 2008, 08:41

Vidím tchoříku, že jsi veselá kopa! Nechceš se ujmout toho dodatku? Nějaké popisy by se asi daly sehnat od Zdeňka, přidat pár foteček... Co ty nato :wink: ?
Jinak ta brožurka má 27 stránek, když přeložím denně stránku, tak je za měsíc hotovo :)

Nikdo se zatím nevyjádřil k výrazu "kiwihrad", co vy na to? Vinaři mají vinohrad, pan Hejduk měj dokonce Kiwiland(to už je podle mě trochu moc nóbl) a co mají kiwinaři či kiwiníci. Ani nevím jak mě to teď napadlo, vzpoměl jsem si na české obrozence a buditele :D .
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod aminka » 03 čer 2008, 09:00

Kiwihrad je celkem dobrý :wink: líbí se mi to víc než kiwitrať :D
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 03 čer 2008, 09:14

Ještě mě teď napadá "kiwinice" :lol:

Tchořík - každoročně napěstuju spoustu sazenic argut od pana Hejduka(1,3,4), dvojku jsem tenkrát daroval tchánovi a moc ořezávat mu to nechodím. Vesele rozdávám každému, kdo projeví zájem, ale pssst. na tomhle webu se to nesmí říkat nahlas, jinak dopadnu jako Bred s tou révou :D

Letos jsem měl v plánu osázet asi 20m dlouhou zeď u jezdecké haly, ale potom co mi ty hajtry úplně sežraly nádherně zapěstovanou korunku sladkovišně si to ještě sakra rozmyslím!
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod aminka » 03 čer 2008, 09:38

Majku jaký hajtry :?: Snad nemyslíš ty krásné ušlechtilé tvory neboli koně :o :o :o :shock: :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No a když ses takhle hezky přiznal k množení kiwi, nemáš tam náááhodou jednu jedničku Hejduka kterou bys mohl postrádat??? :wink:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 03 čer 2008, 10:03

Ušlechtilé - neušlechtilé, sežerou na co příjdou :evil: . Horší jsou snad už jen kozy(http://jaknato.webpark.cz/html/FotoKozy.html), naštěstí je naši letos prodali, takže s nima už problém nebude...
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod aminka » 03 čer 2008, 10:58

Jo, máš pravdu, kdysi se můj koník zmocnil mraženého listového těsta na vrchu nákupu a zmizel s ním na pastvě :mrgreen: Ale nesežral to, jen pomamalal :mrgreen: Asi to bylo moc studený. No a na roveň kozám stavím i ovce - ty jsou taky pěkně pažravý - např. moje rozečtená knížka na lavici...
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Tchorik » 03 čer 2008, 13:29

Majku, ja bych se toho tak rada ujala :wink: , ale moc nestiham a hlavne psat o necem, s cim nemam skoro zadne zkusenosti, co jsem jeste ani nejedla, to neeee :D . Ale nerikej mi, ze mas nekde kone :shock: . Jestli jo, tak vazne uvazuju o zmene mista dovolene ze slovenskych hor nekam k vam. Skoda, ze uz nemate ty kozy, holky by byly nadseny a mozna by si rozumely i s tou holcickou, co tam byla na fotce. Ale z koni budou nadsene jeste vic, kone u nas ted opravdu frci. Myslim, ze je dobry vyraz kiwihrad i kiwinice - to se mi libi jeste vic - zni to spravne potrhle :mrgreen:

Aminko, jednicku mam snad i zakorenenou, podivam se doma a kdyztak ti ji poslu spolecne s tim ostatnim. Mam to pripravene na lince a na postu to hodim snad dnes odpoledne, driv jsem to nezvladla - jela jsem dnes do prace na kole, to by se mi blbe vezlo :roll: . Jednicka je jedina, ktera mi od p. Hejduka prezila.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod aminka » 03 čer 2008, 13:50

Tchoříku, jsi zlatá, já měla vloni jedničku od Pavly, došla tenkrát zlomená, nicméně zimu přežila. Vyrašila na jaře z nějakého zapomenutého očka které jí vzápětí nějaký slimejš užužlal :x Takže sice jsem ji ještě nevyhodila ale vypadá že je totál vyříz :?
Jestli to dneska stihneš poslat tak super :D od zítřka budu nahánět našeho pošťáka :mrgreen:
Jé, tenhle týden to bude fajn, má ještě přijít muchovník Smoky od pana Šlechty a další balík s purpurovou stříhanolistou bezinkou :wink:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Majk » 03 čer 2008, 15:00

Tchořík - No taky jsem vlastní plody arguty ještě neochutnal, ale letos to vypadá hodně nadějně :wink: .
Jinak těch odrůd je tolik, že mít se všemi vlastní zkušenosti snad ani nejde :D , zkusím udělat takové sebrané spisy z toho co kde najdu...
Pokud máte rádi koně, pak určitě doporučuju navštívit Potštejn, je to od nás kousek a stal se také novým domovem našich koz :) . Príma tábořiště se spoustou letních akcí - http://www.kempcountry.rychnovsko.com/
A rozhodně to není takový vysavač na peníze jako všelijaké šiklovy mlýny a podobné "atrakce", prostě pohoda...
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Návod na pěstování kiwi

Příspěvekod Tchorik » 03 čer 2008, 22:44

Aminko, uz je to poslane. Ta jednicka mela koreny - je to letosni predjarni rizek, pak jsem ji z perlitu presadila do mnoziciho substratu, kde trosku poporostla a od te doby nic. Mozna, pokud dojde v pohode bude vdecna za presazeni do neceho vyzivnejsiho. Ostatne fikovnik i moruse maji stejny osud, jako pres kopirak, tak je nejspis taky zasad do neceho lepsiho. Jsem zvedava, jake budou mit koreny - jestli vubec - jestli jim trebas neuhnily, nebo tak neco. V posledni dobe tam u niceho nebyly zadne prirustky :?: :? No a ty mucenky, tam je to jasne, mas je i s perlitem, nejak jsem se neodhodlala do toho zasahovat. Ale koreny maji :!: :D

Majku, diky za tip, vypada to tam moc pekne. Uz jsem si odkaz ulozila, treba se tam o prazdninach vydame.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Další

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků