Actinidia kolomikta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 10 lis 2018, 22:42

reklamovat a reklamovat. Prodejce může být na vině ale je to tentokrát ve velkém rozsahu, tak nejspíše výrobce,ale reklamuje se u prodejce.Ten o tom většinou ví.
Nevím jak se to v praxi řeší. V rusku problém nazývají peresort, snad žádná firma tam nemá dostatečně zodpovědné lidi a peresort je všude a ve všem.A ještě si přihnem z hořčičáků s rusama. Oni ale při tom zajídají syrovou zeleninou, to u nás málokdo umí.Nějak je to dělá odolnější proti alkoholu.Taky žen šeny to dělají, jeden odvážlivec to na sobě vyzkoušel, užil eleuterokok což je asi nejlepší náhražka žen šenu a pak hodně pil a říkal, že dlouho do noci byl ve vynikající formě, ale pak najednou lehnul pod stůl a byl jako mrtvý.6en šen obsahuje saponinoglykosidy,které zintenzivnují oběh tekutin -látkovou výměnu a zrychlují ji. To dělá ale také kořen cukrové řepy a mnoho bylinek.
U nás každý třetí utrpí rakovinu a každý čtvrtý na ni umírá. Skoro všechny houby mají protirakovinné účinky /kniha pro vědce: houby jako lék/, ale lékaři o tom nevědí a ještě dlouho nebudou vědět.Ani bylinky neznají a neaplikují.Znají toho jinak moc a to by už bylo obtížné zvládat /učit/.Lékárníci však to vše dávno mají ale od farmaceutických společností, což jsou jedni z největších zlodějů.Je dobré mít i svého lékárníka, ale neodtržeaného od reality a poctivého.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 17 lis 2018, 11:15

ČESKÉ KIWI ODRŮDA VITAKOLA JE SAMIČÍ, K NÍ SE SÁZÍ SAMČÍ ODRŮDA ADAM NEB JINÁ KOLOMIKTA SAMČÍ.nUTNO OHRADIT PLETIVEM PROTI KOČKÁM NA DVA ROKY.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 28 lis 2018, 13:58

Na jaře bych měl zajet těch 200km a nařezat řízky ze samce, který dovede to, co jiní ne. Po namrznutí vyraší znova, ale s květem.Celý život jsem potkával jen takové druhy aktinidií, které po namrznutí vyrašily znova, ale už bez květů.5ekl jsem si, že když to dokáže samec, tak by měla i nějaká samice.A v rusku jsem takovou našel. Jestli se jara dožiju, měl bych se pokusit ji nařízkovat.Mám objednanou i z ruska, ale tam je zlá situace,co bylo už neplatí,špičkového novináře vyhodili a nezbylo mu zmizet nikdo neví kam.Všichni tam mají strach a to bylo vždy, ted je to horší.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod robo » 10 úno 2019, 20:38

Zdravím, prosím nevíte náhodou někdo kde sehnat větší sazenici (cca kontejner 2l) odrůdy Vitakola? Samozřejmě nechci rostlinu od firmy Clematis, protože od tama ji mám a Vitakola to není. Chtěl jsem ji dát letos ještě jednu šanci i když vím, že v Clematisu mají problém a prodávají pod názvem Vitakola zcela jinou odrůdu s nevelkými plody s nic moc chutí. Poté co mi, ale zahradu opět terorizují zajíci to nejvíce odnesli právě kolomikty (ohryzané až po nasněženou vrstvu 20cm), jsem se rozhodl, že koupím rovnou novou sazenici. Byl bych rád kdyby to byla opravdu Vitakola. Proto prosím pište odkazy opravdu prověřené z vlastní zkušenosti. Pokud má, ale jen Clematis prodejní práva této odrůdy tak se bojím, že se mi nechce investovat čas do odhalování pravosti rostlin.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 13 úno 2019, 14:34

pokud má někdo problémy s pravostí odrůdy měl by se obrnit trpělivostí a reklamovat a reklamovat.firmy vědí o svých problémech a snaží se přispět k opravě, kromě firmy konvičková.tam bych nic nekoupil nechci poslouchat nadávky.protože aktinidie se málo kupují musí být často uvolněno místo na jiné rostliny a musí se část produkce likvidovat.škoda že právě aktinidie.škoda že jsou zlí a nepoctiví pracovníci kteří udělají zmatky,chtělo by to je vyhledat a vyhodit.vedení se snaží vše spravit.o větších sazenicích nevím, hledám je také, jsou jen malé a ty muséí jít do koše z pletiva.ve skleníku sice rychle povyrostou ale pravidelně tam chytnou svilušku se kterou je třeba pracně bojovat,u toho kdo to umí zvládnout.arguta jimi trpí méně.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Pokuston » 14 úno 2019, 19:05

Dopadl jsem stejně blbě nebo spíš ještě hůř. Vitakolu jsem objednal na podzim 2017 Na Zázvorce - měla asi metrový i když poněkud tenký výhon a cedulku z Clematisu. 2018 měla 5 mizerných 2cm dlouhých a asi 0.5 cm tlustých plodů. Aspon narostl nový poměrně pěkný výhon
Ve stejné zásilce jsem objednal ještě kolomictu Sentyabraskaya - nové výhony 2018 asi 5cm pidiplody 1 cm,argutu Scarlet September nové výhony asi
15 cm, rakytník Altajská - nerostl prakticky vůbec, rakytník Sibiřský Ruměnec asi 20cm, zimolez Amur rostl mizerně.
Takže ještě doufám že to bylo kvůli tomu děsnému lonskému suchu a vedru S13 No su moc zvědavý jestli se to letos zbrchá :?
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 343
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod robo » 14 úno 2019, 22:46

vrana píše:pokud má někdo problémy s pravostí odrůdy měl by se obrnit trpělivostí a reklamovat a reklamovat.

Bohužel účtenky od rostlin si neschovávám. Vitakolu bych na své zahradě chtěl proto ji zavrhovat nebudu. Mrzí mě to i za vás, když vidím jak se pracně kolomikta probíjí na trhu a pak ještě tohle. Záměny nejsou jen u Vitakoly, místo Sentyabraskayské jsem zase měl samce. No nejlepší řešení pro mě bude navštívit zahradnictví, když Vitakola bude kvést a koupit rostlinu podle znaků co jste psal výše. Pokud by byly ještě nějaké fotky nebo odkaz jak mám Vitakolu rozlišit od jiné odrůdy tak budu jenom rád.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod mifin » 15 úno 2019, 13:37

No tak to jsem zvědav! Koupil jsem vitakolu taky "Na Zázvorce" na jaře 2017, byla dost malá a následně mi ji někdo málem zlikvidoval, takže zatím neplodila. To se tedy dost obávám, že za dva roky až se snad konečně dočkám plodů bude zklamání. Cedulku si nepamatuju, ale fotku sazenice, na níž je část cedulky vidět, jsem našel.
Spolu s ní jsem koupil černý rybíz Bona - hnusnější rybíz jsme ještě nejedli, hned šel ven. Na 100% to nebyla Bona.

Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod dzani696 » 15 úno 2019, 15:51

Tak to ma moc nepotešilo, na jeseň som kupoval nejaké arguty (na zazvorce)a na jar som chcel kúpiť spomínanú Bonu.Asi stoho nič nebude.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod robo » 15 úno 2019, 19:24

No on to není úplně problém Zázvorky jako spíše Clematisu já ty kolomikty kupoval ve Spomyšli. A co se týče toho rybízu tak prý v ČR se hodně blbě shání dobrá odrůda černého rybízu, když tak mrkněte do sekce černý rybíz. Proto jsem vyhandloval ruské rybízy.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Lenkalor » 24 úno 2019, 14:13

Já jsem v zahradnictví Spomyšl kupovala vloni argutu "Scarlet september", ta byla i s cedulkou a vypadá podle listu opravdu na tu odrůdu.
Ale objednala jsem tam i kolomiktu "Vitakola" a přišla místo ní nějaká arguta, dokonce i špatně odstranili samolepku na květnnáči, takže tam zbylo - actinidia a. Po reklamaci e-mailem i s fotkami mi sice odpověděli a omluvili se, bohužel peníze za špatnou rostlinu dosud nevrátili. Takže Spomyšl opravdu nedoporučuji, vyměňují to schválně. :( A já ani nevím, jestli je ta arguta samec nebo samice.
Letos jsem si už Vitakolu objednala jinde, tak snad budu mít víc štěstí. :)
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 02 bře 2019, 20:51

pokud rostliny jsou v květináčích a už raší, dávám je do dílny a garáže na dobu kdy už nehrozí mrazy v noci,sleduji počasí.jakmile už jsou zasazeny v půdě tak malé jdou zakrýt,velké-riskuji mráz.Těším se až vyrostou ty opravdu mrazuvzdorné,kterým jedno jarní namrznutí nevadí, vykvetou znovu.Jestli to stihnu pojedu si pro řízky a dám do množárny.mám jen velkého samce, samice je ještě moc malá,ztratil jsem zdroj v rusku,chce to navždy čerpat od nich.
Kolomikta je u mne tou první a nejdůležitější rostlinou.Už 52 let,a před víc než 100 lety byla důležitá pro Mičurina.Kdo chce začít, klidně mne kontaktujte na rady 775161659 od08.00 do 17.00.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 07 dub 2019, 19:49

gratuluji všem, kterým to letos nenamrzlo. těm kterým ano přeji aby měli trpělivost počkat na lepší rok. Vždat aktinidie není jistě sama,namrzlo toho více.dávno jsme zvyklí na to, že každý rok nevyrostou třešně,merunky i jiné plodiny.Prozatím zakupme sazenici muchovníku odrůda martin nebo thiesen, nebo odrůdu pojmenovanou po britském premierovi.Muchovníky řežeme tak, aby byly nízké abychom dosáhli na ovoce.=zakracovat výšku. moc mi chutnají, ale to ptákům také.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod antarian » 08 dub 2019, 08:39

Ahoj,

ja kupoval jak kolomikty a arguty zde https://www.parkon.cz/ (jestli jsou to ty odrudy to tezko rict - nektere meli prelepene - Konkretne Kokuwa, tak se uvidi co to bude), dalsi arguty jsem nakoupil ve Spomysl (tak opet uvidime co to bude, minimalne cedulky odpovidali) a dve velke rostliny (issai a kozolupy) jsem bral z hrusky ve velimy (to mam za rohem, ma to levne a rostliny obrovske v porovnani s tim co clovek dostane postou, to same muchovniky smoky atd.)

mam 3 kolomikty a zbytek asi 12 az 13 argut jednu chlupatici pro zajimavost :-D

Zimu krasne prezimovalo vse a uz se ma vse cile k svetu :-D (tak jeste par let a treba uvidim i prvni plody :-) )
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod J.K. » 08 dub 2019, 10:10

antarian píše:mam 3 kolomikty a zbytek asi 12 az 13 argut jednu chlupatici pro zajimavost :-D

Závidím ten optimizmus alebo veľkú záhradu :wink: Pokúšať sa pestovať ich v kvetináčoch nemá zmysel a po vysadení vonku to nie sú práve drobné rastlinky. A ani tyčka do fazule ako opora nestačí...
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků