Actinidia kolomikta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod BXL » 15 kvě 2018, 09:26

Vlani zasadené kolomikty zakvitli a je tam pár plodov,mám z nich radosť :)
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod paloo » 15 kvě 2018, 09:37

Však uvidíme no pod rastlinami je biely koberec s lupienkov S2
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Sleepy » 15 kvě 2018, 09:57

Ked opadali, tak mlieko pravdepodobne zabralo :-)

Poslite mi prosim odkaz, kde je postup ako vytvorit "mlieko".

Dakujem
Sleepy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 28
Registrován: 14 kvě 2017, 15:42
Bydliště: Bratislava - 170m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod nene » 15 kvě 2018, 11:52

A pokud zabralo, tak se pomalu - vlastně rychle :) - začnou zvětšovat plůdky, naše jsou už teď (ty první opylené) velké skoro tak, jak velké byly plody vloni při sklizni. A to je teprve ani ne čtrnáct dní po opylení. (Ale to je letos asi u všeho - strašně rychlý nárust).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod milos 51 » 15 kvě 2018, 15:00

Sleepy: Toto jsou veškeré informace ,které mám k umělému opylování kiwi . Je to překlad z italského článku. Ještě vím ,že jako nosič těch pylových zrnek se používal vodní roztok se sušeným mlékem. A přidává se ještě pylový aktivátor Polen Aid . Ta technologie je jistě už zpracovaná a patentovaná ,protože se pyl kiwi, tam kde se pěstuje , dostane běžně koupit ve spreji .A je dokonce barvený, aby bylo vidět ,kde se opylovalo a kde ještě ne .
Obrázek Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Sleepy » 15 kvě 2018, 17:49

Dakujem, prestudujem...
Sleepy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 28
Registrován: 14 kvě 2017, 15:42
Bydliště: Bratislava - 170m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Stanley_51 » 15 kvě 2018, 21:21

Po několika hubených letech, kdy v květu namrzla, letos bude úroda na kolomiktě bohatá. Doufám.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 17 kvě 2018, 17:54

Díky. Mohu se zeptat, kdo bude rušit a vyhodí kolomiktu? Ten, kdo měl úrodu už zřejmě nikdy.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Sleepy » 17 kvě 2018, 19:26

Moja minulorocna nasadena Vitakola.
Je to sice cela uroda co sa tyka Kolomikty, ale predsa nieco :)

Obrázek

PS: Samec nahodil kvety a potom vsetko uschlo (aj listy), konare su stale dnu zelene. Neviem ci dostal porazku alebo co, uvidime ci prezije....
Sleepy
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 28
Registrován: 14 kvě 2017, 15:42
Bydliště: Bratislava - 170m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Radim K » 17 kvě 2018, 23:39

No, letos jsou kolomikty fakt obalené. Z toho důvodu je mám raději, než arguty, protože rodí už jako mladé, zatímco některé naše arguty ani po 11 letech nepokvetou, jedna mnohaletá letos poprvé. Kolomikty odkvetly před týdnem rychleji, než jsem doufal, takže jsem jim nestihl pomoci s opylením. Jeden den jsem nabral pyl od samců, ale samice ještě nebyly a za pár dní, kdy jsem měl čas na opylení, už bylo pozdě a samice odkvetlé. Takže už tam visí plody, snad tedy neupadnou a zvládly to samy.

Jinak kolomiktu netřeba vyhazovat. Je to přesně ta kytka, která buď přežije a pak začne růst jak blázen, nebo chcípne sama během prvního léta (2015 úmrtnost 70% vysazených zavlažovaných sazenic, 2017 úmrtnost dvou sazenic ze čtyř z výsadby t.r. Nějaká likvidace tedy nehrozí, protože se vytříbí samy. Když už se ale rostlina ujme, pak to stojí za to. Už teď má dvoumetrové přírůstky a jsou obsypané. Samozřejmě nyní neberu v úvahu její největší nedostatek a to náchylnost na jarní mráz.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod nene » 18 kvě 2018, 08:12

Jak už jsme psali, kolomikty nebo i arguty se nám jak na severu tak i na jihu daří nejlépe tam, kde jsme je vysadili do stínu. Když se jim zasteskne po slunci, ony si ho najdou, ale přistíněné kořeny očividně oceňují. Kde jsme je vysadili na slunko, tam jsme museli zaskládat okolí rostlin kameny, teprve pak se zaradovaly. Když na jaře nezmrznou, tak skoro nevíme, co s plody :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 20 kvě 2018, 06:49

po odkvětu kolomikty rychle narostou skoro do plné velikosti plodů, ale pak tam visí 6 týdnů stejné a tvrdé a tvrdé jsou nejedlé. Až teprv jich část dozraje, můžou se trhat i tvrdé a nechat dva dny na stole dozrát tak dozrajou všechny najednou a jde to zakonzervovat.Opad zralých je čASTÝ, JÁ KDYŽ JEŠTĚ VISÍ POZNÁM,PODLE TROŠKU TMAVĚJŠÍ ZELENÉ, ŽE UŽ DOZRÁL PLOD, A POHMATEM SE PŘESVĚDČÍM ZDA JE MĚKÝ ,KDYŽ ANO UTRHNU A NEMUSÍM TAK SBÍRAT NA ZEMI, JEN NĚKTERÝ ZAPOMENUTÝ.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod robo » 20 kvě 2018, 21:24

No a bohužel záměna se zřejmě nevyhnula ani mé Kolomiktě a to mě dost žere protože mám dva samce místo Sentyabraskayské. To bych se na to vys... zrovna když jsou tak příznivé podmínky.
1. Květ a začínající plody, loni koupená Vitakola. Obrázek
2. Květy, samec Adam. Obrázek
3. Květy tzv. Santyabraskayské, stejné jako samčí. ObrázekObrázek
4. Srovnání květů vlevo Samec Adam vpravo tzv. Sentyabraskaya. Obrázek
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Radim K » 20 kvě 2018, 22:15

Ach jo, Polští prodejci se zase vyšvihli :roll: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod J.K. » 21 kvě 2018, 06:57

robo píše:No a bohužel záměna se zřejmě nevyhnula ani mé Kolomiktě a to mě dost žere protože mám dva samce místo Sentyabraskayské.


Buď rád, že si nemusel čakať na výsledok niekoľko rokov ako ja (zakvitli až po 3 rokoch). Po zakúpení "párika" na rastlinky.sk sa z nich vykľuli 2 samice. Po reklamácii som sa znovu nechal nachytať - čakal som do jesene kým mi poslali samca (dokonca dvoch, aby vraj bola istota :) ). Keď na jar vyrašili, ukázalo sa, že sú to arguty E7 Tento rok som si povedal, že už žiadne mačky vo vreci z eshopov a skúsim niekde kúpiť toho Adama, s originál vysačkou. Obchádzal som miestne zahradníctva, dokonca sa trepal aj do Olomouca na flóru, ale všade len Issai a Jenny. Tak neviem, na to že sa o pestovanie kolomíkt pokúšam od r. 2013, si pripadám ako totálny neschopák... :wink:
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků