Actinidia kolomikta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 02 čer 2019, 09:16

jak by se mohla opylovat s jiným druhem, když ten kvete jindy. No jsou i takoví kouzelníci, co dají kolomiktu na sever domu a argutu na jih domu .Neurazte se za kouzelníka.Není to ve zlém, ale v dobrém.Kouzelníci,hadači,rádci, v televizních programech jsou strašně falešní a vytahují peníze z hloupých.V bibli je toto přímo zakázáno,ale komerční televize z toho tyjou jak církev z odpustků.Kdo si nic dobrého nevzal z tisíců let křestanské historie a kdo propadl té nejhorší víře komunistickému ateizmu zaslouží si i okultizmus.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Satan » 02 čer 2019, 09:30

V Pohodě koupím ještě jednu Kolomiktu .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod paloo » 02 čer 2019, 10:41

Hofis píše:Kvete samec kolomikty na severu, škoda, že jsem to nevěděl dřív. Pokud tam zase pojedu o víkendu, něco střihnu a mohl bych poslat.
Ještě dám vědět koncem týdne, jestli do té doby neseženeš něco jiného nebo nebude pozdě.

Ahoj,zohnal som pár kvetov Hort 16 a skúsil som.Bol som pozrieť a už je zbytočné opeľovať-dokvitlo.Ešte raz vďaka za ochotu S6
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Hofis » 03 čer 2019, 16:15

No, letos to bylo kvůli tomu ochlazení takové trochu rozhárané a samec mi vykvetl tak o týden dříve než samice, takže jsem měl trochu strach. Jiné roky nakvétaly prakticky současně. Letos je to nějaké rozhašené. Nakonec se to ale přeci jen setkalo, ale bylo to trochu na těsno... :)

Obrázek
Foto: Kolomikta, samec+samice, Varnsdorf, 01.06.19
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Lenkalor » 04 čer 2019, 16:07

Předloni jsem někde koupila sadu dvou samic a jednoho samce kolomikt. Údajný samec loni ještě nekvetl až letos. Bohužel to samec není.

Obrázek
Údajný samec. :?

Ale samice Sentyabraskaja kvetla a letos už na ní zůstali i plůdky. Tyhle už snad neopadají. Takže musí být také částečně samosprašná, protože široko daleko tady kiwi nikdo nepěstuje.

Obrázek
Sentyabraskaya na západní stěně.

Na východní stěně stodoly je Dr Szymanowski ze stejného zahradnictví a samec Adam, kterého jsem minulý měsíc koupila na rostlinky.cz. Ten už vypadá pravý, ale nekvete.


Obrázek
Dr Szymanowski



Obrázek
Adam
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Hofis » 04 čer 2019, 17:17

Ale opylené to koukám je. Nemáš tam někde v záloze ještě nějakého jiného samce :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod antarian » 04 čer 2019, 19:45

Ahoj, ne hci kecat kdyztak me opravte ale zrovna ten Dr Szymanowski je zrovna samosprasnej ne?

Kazdopadne se mi na nem plody neudrzeli... Respeltive ho asi sestrelily psy kdyz bezeli kolem :-) a to same vitakola (tam par pludku mam ale zase mi vetev ulomily psy a zrovna tu s nejvic plody :-) )

Takze to bude jen takova chuda ochutnavka prvni rok po vysazeni :-) a pristi rok to musim lepe zajistit :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Lenkalor » 04 čer 2019, 20:20

Hofis píše:Ale opylené to koukám je. Nemáš tam někde v záloze ještě nějakého jiného samce :)


Možná jsem podcenila nějaké sousedy. Jsme nejníže, tak to třeba přiválo nějaký pyl. No, plůdků je tu asi 5, to si dáme. :D
Bohužel na argutě má samec pouhopouhá 3 poupata, budu se snažit opylovat samici ručně, abychom měli alespoň nějaké kiwi. A to jsem to na jaře všechno schovávala před mrazem a opečovávala ,aby nic neomrzlo.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 06 čer 2019, 19:44

zajištovat to příští rok, to už bude nejspíše pozdě.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Hofis » 07 čer 2019, 00:11

antarian píše:Ahoj, ne hci kecat kdyztak me opravte ale zrovna ten Dr Szymanowski je zrovna samosprasnej ne?

Kazdopadne se mi na nem plody neudrzeli... Respeltive ho asi sestrelily psy kdyz bezeli kolem :-) a to same vitakola (tam par pludku mam ale zase mi vetev ulomily psy a zrovna tu s nejvic plody :-) )

Takze to bude jen takova chuda ochutnavka prvni rok po vysazeni :-) a pristi rok to musim lepe zajistit :-)


Neznám zatím samosprašnou kolomiktu, ale možná už i něco takového je, v dnešní době už je možné všechno. Dr. Szymanowski je, tedy pokud já vím, čistá samice. Potřebuješ k tomu samce, třeba Adama. Kvete dlouho a hodně, mě se osvědčil.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Lenkalor » 08 čer 2019, 23:00

Tak Szymanowski opadala, nebyla opylená.
Mám na ty samce kolomikty smůlu. Jeden byl samice a jeden letos koupený přišel suchý, nebo zmrzlý. Ten třetí koupený vypadá v pořádku, ale musím sehnat ještě jednoho takhle většího, abych měla na každé straně stodoly jednoho. Snad na podzim něco v e-shopech bude, teď se dá sehnat jedině ze Slovenska na fragaria.sk.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod paloo » 09 čer 2019, 06:46

Lenkalor píše: Snad na podzim něco v e-shopech bude, teď se dá sehnat jedině ze Slovenska na fragaria.sk.

Tak tento obchod som pozeral.Je to podľa údajov nejaká spoločnosť v paneláku :( Tak som od nákupu radšej upustil...
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 16 čer 2019, 22:06

myslím,že firma pepino chystá samce.já mám v českém těšíně a frýdku.775161659
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 21 čer 2019, 17:25

kdyby vám někdo nabídl sazenice nejzdravějšího ovoce na světě pokud jde o vitamín c, zasadili by jste si je?Obsah c je 1520, čili bohatě stačí sníst jedno deko denně.nebojte se sázet minikiwi, jedna babka povídala,že to tady zmrzá ! a zatím ono to v přírodě roste v drsnějších podmínkách nežli jaké jsou u nás,až po 52st.sev.šíře.na jaře to někdy namrzne jako i jiná ovoce,to je samozřejmost.ale mít takovou vitamínovou bombu to si nenechám ujít.A neposlouchejte tu babku či dědka,ti to většinou nikdy neviděli, jen papouškujou.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod ZdenekCernoch » 21 čer 2019, 20:19

Pane Kola nedělejte tu zbytečnou reklamu. Kolomikta poroste spíše ve vyšších nadmořských výškách kde není takový příšerný horko a vegetace nastupuje později.

Dole v nížinách kolomikta nejde udržet moc horko a sucho a k tomu i ty pozdní mrazíky. Brácha za celou dobu co je máme snad nesklidil ani plod nebo pár plodu v několika letech kdy to na jaře nezmrzlo a to je dobře 15 let co jsou na zahradě vysazené S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků