Actinidia kolomikta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 01 dub 2017, 10:33

Ano, někdy se stane že rostlina odumře z neznámých důvodů. Nenechte se znechutit a zasadte novou, stojí to za to. napište adresu na e-mail nokal1@seznam.cz
Pokud chcete sazenice, myslím, že nejlépe je objednat na adrese E-clematis.pl mají i dobré arguty, z nich bych volil Rogow pro jeho chuť.Mám rád silné aroma.Jinak Bingo snad je dobrá.Ale každý má mít Vitakola jako nejdůležitější.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sapmok » 09 dub 2017, 15:45

Kolomikty máme všecky v tomto stavu rašení.
Obrázek
Letos poprvé snad i pokvetou (jestli je nenavštíví kočky) i Matovaja, Jesenička a Gejša.
Všecky tři mají již půl metru. S6
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 11 dub 2017, 08:30

V půl metru už bohatě plodí. i když jsou jen v květináči.Správně ale mají být v půdě, tam se mohou plně rozvinout a plodit.Málokdo má zahradu, lidé bydlí většinou v panelácích a mají balkon, hledají něco co zasadit na balkoně.Kolomikty by tam šly, ale lidé nechápou, že to na co prší a padá sníh, to přežije. Na balkoně se musí zalévat i v zimě, lidé tam obvykle nechají vše uschnout, v zimě na to nemyslí.Já mám několik citronů ze semene, které neplodí, mám je pro housenky krásných otakárků. Nemám kde je zimovat, tak jsem je dal do sklepa, kde byly od doby kdy začalo mrznout až do teď. Vytáhl jsem je spolu s oleandrem, vše má zelené listy a nic se tomu nestalo, oleandr jde do květu.Líbí se mi oleandroví lyšajové, vypadají jako moderní tryskové letadlo.V zimě jsem to občas zalil.Ve sklepě byla tma.
Ted jsem dal na zahradu minimaxi teploměr, abych věděl, kolik byla nejmenší teplota, a viděl kolik snesly nebo nesnesly rostliny.Pokud by měla poklesnout pod nulu, schovám vše co jde a ve skleníku budu svítit svíčkami nebo zapálím plynový teplomet. Takže jen ten, kdo si pohlídá i v zimě aby zaléval ani málo ani moc může držet kolomikty na balkoně.Lidi zapomínají a tak to nedoporučuju všem.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod hyks » 18 dub 2017, 10:53

vidim to na ledovy masakr motorovou pilou :((
Povltaví 500mnm, dost sluníčka a na kopci.
hyks
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2016, 13:44

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sapmok » 19 dub 2017, 13:03

A kolomikty jsou už chycené. :( Obrázek
A bude hůř. :(
Co jsem schoval, to je schované. S6
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sasman » 19 dub 2017, 14:07

Tak mě napadlo: Kdo má vysázeny kolomikty i arguty, raší kolomikty později než arguty (=jsou méně ohroženy jarními mrazy), nebo je rozdíl minimální? Arguty mám vysázeny a uvidí se, jak tu budou přežívat; ještě zvažuju ty kolomikty.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod Stanley_51 » 19 dub 2017, 14:19

sasman píše: raší kolomikty později než arguty

Kolomikty raší dříve až o 14 dní, u mně už kvetou, kdežto arguty teprve začínají rašit. Také tím pádem dříve dozrávají, většinou po polovině července.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod nene » 19 dub 2017, 14:29

Arguty jsou u nás v kotlině spolehlivým indikátorem poklesu teploty pod nulu, naštěstí pak vždycky ještě znovu vyjedou a obrostou, takže se na ně aspoň dá dívat (hned po mrazu je to bolestivý pohled) - zarodily nám jednou za dvanáct roků, předloni, tehdy na jaře nemrzlo :) . U nás už spadají do kategorie - zmrzly jste, nemáte tu co dělat.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4233
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod hyks » 19 dub 2017, 17:02

děs běs... snad to ani nechci fotit. Jak arguta, tak kolomikty listy v pr...li.
Povltaví 500mnm, dost sluníčka a na kopci.
hyks
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2016, 13:44

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sasman » 19 dub 2017, 19:27

Stanley_51 píše: Kolomikty raší dříve až o 14 dní, u mně už kvetou, kdežto arguty teprve začínají rašit. Také tím pádem dříve dozrávají, většinou po polovině července.


Že dozrávají kolomikty dřív jsem věděl, ale že raší dřív mě nemile překvapilo - aspoň vím, že nemá smysl je pořizovat, dokud neuvidím, jak si povedou arguty. Aspoň bude míň práce :) (někde jsem získal mylný dojem, že kolomikty raší později, ale zpětně jsem nemohl najít, kde jsem na to přišel, tak díky za info/vyvrácení S20 )
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod hyks » 20 dub 2017, 13:44

sasman píše:Že dozrávají kolomikty dřív jsem věděl, ale že raší dřív mě nemile překvapilo - aspoň vím, že nemá smysl je pořizovat, dokud neuvidím, jak si povedou arguty. Aspoň bude míň práce :) (někde jsem získal mylný dojem, že kolomikty raší později, ale zpětně jsem nemohl najít, kde jsem na to přišel, tak díky za info/vyvrácení S20 )


nicmene nam kolomikta plodila hned dalsi leto po vysazeni... tj. za necelej rok.
Povltaví 500mnm, dost sluníčka a na kopci.
hyks
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2016, 13:44

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sapmok » 20 dub 2017, 13:54

Kolomikty mám o obrázek vejš a arguty jsou ve stavu rašících špiček. :)
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod ivan » 20 dub 2017, 16:42

u mňa kolomikta a arguty rovnako- cca 20 cm výhony- sú vysadené vedľa seba, kolomikty kvitnú ale skôr
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1786
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod sapmok » 21 dub 2017, 12:30

ivan píše:u mňa kolomikta a arguty rovnako- cca 20 cm výhony- sú vysadené vedľa seba, kolomikty kvitnú ale skôr

Teď jsem byl na kontrole na zahradě a výsledek je:
kolomikty - výhony 5-7cm s poupaty - všecko zmrzlé
arguty - výhony 1cm - 80% živé

Kolomikty, které jsem měl schované jsou v pohodě. :D
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Actinidia kolomikta

Příspěvekod vrana » 21 dub 2017, 19:21

Ve frýdku bylo dnes ráno minus 1,2 st. c. listy kolomikt i argut jsou značně omrzlé, ale na obou se vyskytují zelené výhonky, které neomrzly a přežily to. Většinu sazenic mám vlivem stěhování v kýblech a velkých květináčích, takže jsem je stihl schovat.Udělal jsem chybu, že jsem nepostříkal rostliny mědnatým postřikem.Ten prý zvýší odolnost rostlin vůči mrazu. To je poučení na příští rok. Ale ještě zítra o tom pouvažuju, protože v pondělí ráno a potom ve středu opět hrozí mrazík.Je to letos psí počasí.
vydržte a počkejte si další rok na lepší, vždy bývalo lepší, jen občas mráz.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků