Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 21 bře 2017, 19:13

Tak malé rostlinky -semenáčky zimuji ve sklepě v teplotě kolem 0 . Myslím si ,že 8°je moc . A mám je většinou společně v truhlíku .Ta trvalé místo do zahrádky bych vysazoval až starší rostliny .Hlavně s pořádným kořenovým balem. A první zimy je to nutné chránit .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 21 bře 2017, 23:07

Termostat byl ve výšce asi metr. Veranda má jednoduché okna utěsnila jsem jen stříbrnou páskou. Dole obložení z palubek. U země bylo určitě míň stupňů v mrazech přímotop jel jen s malýma přestávkami. Chodíme tamtudy ven tak se větrá v mrazech tam kolem té nuly bylo určitě. Začali mi rašit teprv před týdnem mám pupen ten největší tak 1,5 cm.
Tak myslíš že je mám ještě nechat zesílit v květináči? A chránit je budu, budou u zdi baráku ve velkých mrazech a na jaře ušiji plachtu a celou stěnu přetáhnu aby nesvítilo, stonky dostanou návlek na vodovodní trubky. A chceme tam pergolu zastřešenou.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 22 bře 2017, 08:57

Já už jsem zapomněl na tu zastřešenou pergolu ,kterou tam plánujete. V tom případě to můžeš bez obav vysadit. Bude to ideální stanoviště. Myslím si ,že ani s tím sluníčkem nebude až takový problém. Uvidíme! Bylo by fajn ,potom poslat fotku.
A taky trénuj roubování !
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 22 bře 2017, 10:39

Roubování budu to se mají Arguty na co těšit :roll: Ještě že jich mám dost :D Co nejdřív ty mé miláčky přesadím :D :D Foto pošlu musí vyfotit manžel mě to nejde z tel přetáhnout :(
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 22 bře 2017, 15:38

Tak zatím fotka mích malinkých rostlinek a místa na pergolu. Snad se mi podaří uložit.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na fotce s kiwi jsou ty Zakarpatia za zázvorky v tom největším květináči hranatým, přišli mi na jaře asi 5 cm za léto vyrostli pouze do této velikosti a zimu nedali :roll: opečovávala jsem je jak jsem mohla a nic nepomohlo :evil:
2 a 3 je místo před barákem kde by měla stát pergola snad po celé délce nad dlažbou.
Poslední fotka je veranda moje zimoviště a pod stolem byly Kiwi.
Omlouvám se ještě mám čurbes po zimě :D11 není čas.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 22 bře 2017, 18:14

Ještě dotaz je lepší pěstovat na jeden výhon nebo na víc?
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jaroMira » 22 bře 2017, 19:34

Dávám přednost zapěstovat jeden kmínek, druhý výhon odspodu pravidelně zkracuji pro případ,že by kmínek vymrzl. Jde tedy o jakousi pojistku. :wink:
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 22 bře 2017, 19:56

Mám je 40 až 80 cm dlouhé a obrážejí z každého pupenu. Tak se pokusím zakořenit a vyštípu na jeden výhon. Děkuji za odpověd Ty je máš moc krásně za pěstované :D
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod ivan » 26 bře 2017, 09:12

Začínajú sa nalievať púčiky na chinensiskách- znamená to , že prežili mráz - 22°( a niekoľko nocí pri silnom vetre -18°C)C S6 , tie mladšie dokonca rašia rýchlejšie, ako tá najstaršia, dúfam, že najbližšie noci už veľmi mrznúť nebude
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jaroMira » 26 bře 2017, 12:29

Jásat budeme až tak po 15. květnu. Zrovna ta nejbližší noc může být kritická. Jarní mrazíky jsou v době plné mízy velmi nebezpečné. U nechráněných rostlin jsem měl v loni mrazem těžce poškozená pletiva a některé rostliny skončily v ohni. :!: :?:
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod ivan » 26 bře 2017, 12:45

jaroMira píše:Jásat budeme až tak po 15. květnu. Zrovna ta nejbližší noc může být kritická. Jarní mrazíky jsou v době plné mízy velmi nebezpečné. U nechráněných rostlin jsem měl v loni mrazem těžce poškozená pletiva a některé rostliny skončily v ohni. :!: :?:

Zatiaľ píšem o zimných mrazoch, to že jarné tiež poškodzujú mladé výhonky a dokonca aj staršie konáre je mi jasné, vlani mi tiež okolo 25.4. zmrzli tak, že aj dvojročné konáre boli tak poškodené, že už ani vôbec nevyrašli ( aj na viniči detto), ale som rád, že prežili tento január... pred xx rokmi dopraskali aj konáre hrubé cca 3 cm ( boli plné miazgy, jarný mráz ich roztrhol)... vetry, ktoré u nás fúkajú - hlavne zo severu a západu sú fakt silné- v zime aj na jar ( záhrada je úplne otvorená zo severu) - napr. aj už od včera silno fúka - 45 km/h, pri tých silných mrazoch v januári vyše 60 km/h vietor...
Naposledy upravil ivan dne 26 bře 2017, 13:19, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jaroMira » 26 bře 2017, 13:13

To, že rostliny přežily tak extrémní zimní teplotu, považuji za malý zázrak. Ale kdo umí, ten opravdu umí. U nás tak nízké teploty nebyly. :)
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 27 bře 2017, 21:59

Můžu Vás o něco poprosit? Můžete mi sem prosím vložit fotku jak pěstujete Kiwi pod pergolou. Děkuji. Ten můj si myslel že si celou dobu dělám prču :roll: Neumí si to představit a nenašla jsem fotku kde by to pořádně vidět.
Moc děkuji Jana :D
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 28 bře 2017, 04:30

Naposledy upravil milos 51 dne 31 bře 2017, 07:28, celkově upraveno 1
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 28 bře 2017, 08:49

Obrázek
Nemám pergolu, ale jenom krytý balkon -výška 3 m. Pergola by měla být dostatečně vysoká ,aby tam to kiwi vlezlo. Poroste pod střechou ! A taky se bude muset přísně a pravidelně řezat ,aby vás nevytlačilo :lol: Na japonských fotkách v odkazu ochrana proti mrazu je vidět ,jak má být kiwi vedené. Dlouhé tažně v naprosto pravidelných velkých rozestupech .Žádná neproniknutelná džungle zamotaných větví . Naopak v ruském odkazu se pěstitel od Moskvy přiznává ,že kiwi vůbec nestříhá. No to je špatně a škoda!
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1863
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků