Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod juraj+ » 25 úno 2017, 19:12

[quote="caver"]Ahoj, nějak nerozumím tomu plivání na Sorelli, já jsem s ní spokojen velice, pěkně roste, ve srovnání se zelenými odrůdami méně bujně, brzy ukončuje vegetaci a tedy nemá tendenci vymrzat, plody jsou o něco menší, než je standard, ale je jich hodně, dozrávají mi tu už v první polovině října, vysoký Brix a solidní chuť. za mne palec nahoru S6[/quot


Ako dlho vydržia plody Sorelli po zbere ?
Uživatelský avatar
juraj+
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 11 črc 2011, 17:57
Bydliště: Okres, Komárno

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod izi » 26 úno 2017, 06:54

caver píše:Ahoj, nějak nerozumím tomu plivání na Sorelli, já jsem s ní spokojen velice, pěkně roste, ve srovnání se zelenými odrůdami méně bujně, brzy ukončuje vegetaci a tedy nemá tendenci vymrzat, plody jsou o něco menší, než je standard, ale je jich hodně, dozrávají mi tu už v první polovině října, vysoký Brix a solidní chuť. za mne palec nahoru S6


Ospravedlňujem sa ak to tak vyznelo, ale iba píšem svoj názor, mne chuťovo nejako nesedia, a to som ich mal z viacerých zdrojov - ale opakujem, to je iba môj názor. Je to ako s asiminami. Niekomu chutia, niekomu nie.
Čo sa týka pestovania, tak ako som písal - neviem, lebo ich nemám.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod ivan » 26 úno 2017, 08:27

milos 51 píše:Obrázek
Ivan ,tak my už máme nastartované. Dnešní fotka a je to ve výšce asi 2 m. Odrůda Starella.

Miloši, včera som kontroloval actinídie- zatiaľ ešte miazga neprúdi( čo je fajn, nech ešte spia), ani u chinensisky, ani kolomikty, ani arguty, je to asi tým, že minulý víkend pod nimi bola zem ešte úplne zmrzlá( aj nočné teploty minulý týždeň od 12.2. do 19.2. boli -3°C až -8°C) aj dnes do rána bolo -3°C- ale zem cez týždeň počas dažďov už rozmrzla, a keďže hlásia teploty až okolo 15 °C, tak nástup bude asi rýchly, čo ma moc neteší
Ale už bude asi teplo- jar asi prichádza- lebo prileteli už aj holuby hrivnáky( na zimu odlietajú do južného talianska a francúzska) vždy prichádzajú v marci- je február a už sú tu...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jaroMira » 26 úno 2017, 12:28

Na rozdil ode mě má Miloš na zahrádce ideální mikroklima. Na mém otevřeném pozemku má kiwi posunuté rašení o 10-14 dní. Výhoda to pro mě není, jarní mrazy jsou u mě silnější. Vloni mi vše pomrzlo, Miloš sklízel. :(
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod caver » 26 úno 2017, 14:09

Izi: v pohodě, to byl jen podiv:-)
Juraj+: do vánoc ve sklepě v pohodě, ale to už je stejně většina snědená.. Zelené odrůdy sice u mne vydrží déle, ale já ty žluté raději
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 26 úno 2017, 14:47

No nejvíce jsem Sorelku kritizoval já ,tak musím vysvětlit. Nemám totiž v okolí žádnou jinou rostlinu se kterou bych tu svoji porovnal. Nejhezčí rostliny Sorelli ( i plodů) jsem prozatím viděl v jihozápadním Maďarsku až u slovinských hranic u pana Jánoše. Ale tam je jiné klima. S tou mojí rostlinou se to nedalo vůbec srovnat . Z toho usuzuji ,že je jí tu zima a neroste tak ,jak by mohla. Chuť plodů je ale výborná ,je sladší a s citrónovou kyselinkou ,celkově jaksi tropičtější. Ale rychle přezrává a je potom mdlá. Ten její slabý růst jsem se snažil překonat naroubováním do Starelly ,ale tam roste úplně stejně .
No a když sklidím misku Sorelli a pět beden Starelly ,tak větší radost mám z těch pěti beden :P
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod onry » 04 bře 2017, 15:07

Už roubujete? Nebo mám ještě čas?
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 04 bře 2017, 17:37

Ano už jsem rouboval. Na rouby si dávám cedulky s datem. Vloni jsem rouboval i v lednu. Hlavně aby to bylo před mízou.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod izi » 05 bře 2017, 06:50

Miloš, a nie je už aj neskoro? Ja som včera robil jeden pokus, a už mi to tečie ako starej Kropáčkovej modrý prameň S1
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 05 bře 2017, 08:37

Obrázek
Na rostlinách ,které mám vysazené u baráku je ten tlak mízy ještě slabý .Je to severní strana ,z jihu krytá tím domem.
Dole kolomikta ,na ní asi v metru naroubovaná arguta a na argutě nahoře na balkoně ty moje pokusy. Kdyby ty rostliny měly ruce ,už dávno bych tu nebyl. :lol:
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod nene » 05 bře 2017, 09:05

Minulý týden jsme na Valašsku prořezávali strom, na kterém necháváme pnout MSU a museli jsme pár šlahounů odstřihnout - včera kapaly rány jak vodovodní kohoutek . Nějak rychle se to budí. :(
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod onry » 05 bře 2017, 22:33

Něco jsem zkusil dnes naroubovat, ale míza už jede.Arguty hodně. Chinensis v horních partiích ještě nic ale dole už tekla. Ještě minulý týden jsem si říkal, že zem je ještě promrzlá a mám čas... :D17 No zkusím udržet rouby do června (ledničku mám na 2C).
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 21 bře 2017, 16:54

Mám odrůdu Solissimo máte někdo zkušenost? Jaké je chuťově a velikostně? Nakoupila jsem co jsem našla. Bohužel výběr nic moc. Mám 2x Sorelli, 2x Hayward, opylovač NPR1 1x, Solissimo 1x, Zakarpatia 1x. Tomuri a Zakarpatia2x nedali zimu. Všechny zatím v květníku sázet budu asi až se oteplí a nebo je nechám zesílit v květináči a sázet budu až za rok za dva.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 21 bře 2017, 17:57

Zajímaly by mě ty rostliny ,které nedaly zimu. Jak byly velké, kde byly vysazené a hlavně jak byly chráněné přes zimu.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jana » 21 bře 2017, 18:37

Tomuri mi přišel až koncem srpna nebo začátkem září byl v původním květináči. Zimovány byly na verandě s citrusy termostat na 8°C bylo i míň, byly pod stolem asi jsem ho málo zalila. Za to Zakarpacie ty mi přišli na jaře ze Zázvorky :shock: :? :oops: květináčky asi 3cm větvička maximálně 5 cm popsané rukou na lepícím štítku. Hned přesazený kořínky minimální, v létě nerostli přesazovala jsem je min 3x. Na podzim výška 10 cm ani se nedivím že nepřezimovali a ze Zázvorky už nikdy nic neobjednám co přišlo tak chcíplo hrozné zahradnictví :twisted:
Vysazené venku nebyly vše mám v květináčích sázet budu až na jaře.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků