Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 31 kvě 2020, 07:47

Vcera som cital nieco o povode a slachteni odrody Tsechelidis. Bolo to pisane na spanielskom fore, vraj je to tak uvedene v patente k tejto odrode. Vznikla selekciou z Haywardu, zo 20 semenacov (!), z ktorych bola len jedna samicia rastlina a tato vykazovala extra velke plody. Povodny zamer vraj bol vyslachtit vhodnu samciu rastlinu. Tomu sa povie stastie, vdaka za tuto odrodu pan Tsechelidis S9
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 31 kvě 2020, 20:48

Mate niekto uz plodiacu rastlinu odrody NBL1? Vela sa o nej neda najst na internete, prakticke skusenosti by preto potesili :) Je naozaj samosprasna?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 07 čer 2020, 06:59

Juraj+

Ako dopadol plod z odrody Sorelli, co si kupoval v lumigreene ? Zaujimala by ma hlavne velkost plodu. Ci je to velkost vlaskeho orechu alebo vacsia.
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 07 čer 2020, 10:16

Milos, jedna otazka ku stepeniu. Ak som nastepil na nizsie polozenu vetvu a zacina ocko rasit, je treba z tej vetvy spravit vrcholovu, teda horne casti konara odstranit? A to co obrasta z nizsie polozenych vetvi, to treba dat tiez vsetko prec?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 07 čer 2020, 11:07

Ano . Ale až bude jistota ,že ten štěp opravdu poroste . Až bude mís svoje listy . Dřív bych to nedělal .
Jinak jsem přesně tuto chybu udělal u odrůdy Xixuan ,když jsem ji narouboval před lety do Starelly na spodní boční větev . Po dvou letech odrůda přinesla několik plodů ,ale celá větev uschla . Starella jaksi posílá všechno do vrcholových částí a spodní boční větve ,navíc s naroubovaným vetřelcem :D , ji nezajímají . Mohl bys poslat fotku ?
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 07 čer 2020, 13:42

Obrázek

V pozadí je vidieť môjho kvitnúceho samca, bzukot tam bol dnes riadny. Ešte mám jeden vrúbeľ naštepený pod listami, a vyzerá že tlačí, tak som rozmýšľal, že spravím do sáčku dierku pre rašiaci výhonok a ostatné nechám v sáčku. Mohlo by to držať vlhkosť. Fotku nemám, ale skúsim, tu búrkujeme....
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 07 čer 2020, 13:43

To, že sa očko začalo zväčšovať, ešte veru nemusí znamenať, že je chytené. Môže zatiaľ žiť zo zásob a neskôr uschnúť....

Samec má pekné veľké kvety, len ako dekorácia, za dva dni odpadnú :)

Obrázek
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Milosmail » 08 čer 2020, 07:49

Poprvé v životě vidím kěty, snad nakazí i ostatní S12
Obrázek
Milosmail
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 kvě 2017, 13:01
Bydliště: Kousek pod Brnem

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milas » 08 čer 2020, 09:11

Z tohto sa nenaješ. ...ale človeka poteší...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 08 čer 2020, 09:57

Obrázek
Obrázek
Airbusy: Já už jsem ten přebytečný obrost odstranil ,ale ten roub už roste . Je to rodící semenáček z JF10 ( říkám mu MH1 :D ) a je naroubovaný na JF10 ,který je na argutě ,co se letos změnila na samce .
Naposledy upravil milos 51 dne 08 čer 2020, 11:07, celkově upraveno 1
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 08 čer 2020, 11:05

Obrázek

Obrázek
Poslední pokus o množení kiwi zeleným řízkováním . Je to malý fóliovník ve velkém fóliovníku . Mlha je vyráběna malým generátorkem ,naprosto dostačující . Mlžení se zapíná pomocí mechanických spínacích hodin po čtvrt hodině
Omlouvám se , mělo to být v odd. řízkování .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod rudolfhudec » 08 čer 2020, 19:19

Zdravim vrublovane pred dvoma týždňami zimnim vrublom hayward a zelené do zeleného bingo a Geneva
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
rudolfhudec
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 17 pro 2018, 17:08
Bydliště: Nitra

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 11 čer 2020, 21:35

má niekto skúsenosti s kúpou kiwi rastlín v Uherskom Ostrohu? prodejstromku, resp. stromky pro potomky. zaujímalo by ma, že keď kúpim napríklad Sorelli, tak to ozaj bude po rokoch pravá Sorelli a nevykvitne z toho napríklad samec. už tu niekto písal, že po rokoch strávených starostlivosťou mu namiesto samice vykvitol samec. možno tam niekto nakupoval a vie poradiť, či sa dá na nich spoľahnúť. pozeral som fotky rastlin, čo reálne ponúkajú, ale také Zakarpacie mi podľa fotky sadenice nepríde ani na chinensku :shock:
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Prcek » 12 čer 2020, 10:16

Oni to nedokáží ovlivnit. Koupil jsem tam blumu Shiro - byla to Santa Rosa, dále jabloň Luna - je to něco červeného, co se nedá ani určit. Majitel je vstřícný a za ,,Lunu,, mně dal jiný stromek. Jim dojde rostlinka s visačkou od dodavatele, ale zda je to to co je tam napsané se nemůžou zaručit. Jinak mají ty rostlinky kvalitní. Něco podobného se mně stalo ve Strážnici, ale tam je ta domluva podstatne horší.
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Jožka » 12 čer 2020, 15:08

airbusy píše:má niekto skúsenosti s kúpou kiwi rastlín v Uherskom Ostrohu? prodejstromku, resp. stromky pro potomky. zaujímalo by ma, že keď kúpim napríklad Sorelli, tak to ozaj bude po rokoch pravá Sorelli a nevykvitne z toho napríklad samec. už tu niekto písal, že po rokoch strávených starostlivosťou mu namiesto samice vykvitol samec. možno tam niekto nakupoval a vie poradiť, či sa dá na nich spoľahnúť. pozeral som fotky rastlin, čo reálne ponúkajú, ale také Zakarpacie mi podľa fotky sadenice nepríde ani na chinensku :shock:

Mám od nich kiwi i to zmiňované Soreli a taky kamčatské borůvky ale jestli to bude to co má nevím proto že to ještě nerodilo.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků