Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jardos » 26 říj 2018, 20:36

Ahoj. Vaclave, to zltoplode kiwi Sorelli mas v nejakom skleniku, alebo je to volne vysadene? Ak sklenik, da sa to teoreticky pestovat aj vonku? Aku ma chut? Je tu este niekto, kto pestuje toto zltoplote nechlpate kiwi??? Dikes
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod vaclav sejkora » 26 říj 2018, 23:21

Je to volně vysazené bez jakékoliv ochrany na jižní straně rodinného domu. Velikost většího vejce , pro mě chuťově zajímavější než zelenoplode odrůdy.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod vrana » 28 říj 2018, 19:58

jardos - žlutoplodé myslíme tady všichni jako chlupaté.existuje žlutoplodé či oranžovoplodé bez chlupů,ale o tom mi řekli, že jeho chut nesztojí za nic tak jsem se do něj ani nepouštěl.mám jen polygamu se žlutými plody ale ta ještě neplodila,plodila mi kdysi a vím že to nic moc není, tak ji držím jen jako raritu,mám prý samosprašnou.spíše hledám k ní samce, který aspon hezky stříbrně barví listy a jeho květ opravdu ůžasně voní.
V tomto tématu se tedy zabýváme chlupatými kiwi.možná má někdo takovýto druh i s hladkými plody.myslím ale že je taky loupe. Kdežto hladkoplodé kiwi jiných druhů nežli jsou v tomto tématu jím i se slupkou,včetně druhu polygama.Možná jsi se jen překlepl ale nechci aby se nám tady zabydlovaly zmatky,už tak je jich všude kolem moc.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Marek107 » 29 říj 2018, 13:26

Sorelli je stejně dobré jak to kupované ochutě jsem tam nezaznamenal žádný rozdíl. Jen co se týká skladovatelnosti je na tom horší jak už změkne hodně tak ztratí kyselinky a pak je takové fádní až mdlé. Poligama se nedá jíst je tam spoustu hořčiny E7 na oko vypadá hezky.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod jardos » 30 říj 2018, 20:32

Vasku a Vrana dakujem za info. Vrana, ano da sa povedat ze som sa preklepol, nie som v kiwi zatial zbehly. Je to uz jedna z mala 'exotik' ktora mi na zahrade chyba kvoli miestu, ale uz na tom pracujem. Sorelli z obchodu mi totiz chuti viac, ako ostatne chlpate. Na moj vkus su dost kysle. Ak budete mat este niekto foto sorelli, potesili by ste :)
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod caver » 05 lis 2018, 20:55

Vaclav Sejkora: mám pro Tebe Airgold, až pojedu kolem, vezmu Ti ji.

Marek 107, Miloš 51, Václav Sejkora: pánové, domluvil jsem ve Slovinsku pár roubů nové zelené odrůdy Tuscia.Prodat mi ji nechtěli. Až shodí listí, přijdou mi poštou. Nechcete si je zkusit roubnout, ať je na více místech?
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 05 lis 2018, 21:18

Caver : To je pěkné . Moc děkuji za všechny . Ale tuto odrůdu mám již od jara naroubovanou ve Starelle. Dostal jsem pár oček od Vojty - čaj. Tato nová odrůda má mít tu vlastnost ,že netvoří na stopce tři plody -tedy netvoří princezny a tím pádem se nemusí protrhávat. Letos na jaře se mě taky podařilo naroubovat od pana Urbánka originál A.deliciosu Ashoku . No a největší radost mě dělá Tsechelidis . Bez problému rodí již třetí sezónu. Ten by se měl vyzkoušet i v jiných podmínkách. Jak ti roste ? Tsechelidis Obrázek
Zaštipování konců letorostů má tento efekt .Obrázek ObrázekObrázek
Naposledy upravil milos 51 dne 06 lis 2018, 06:48, celkově upraveno 3
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 05 lis 2018, 22:39

Miloši, jsem zvědav, zda se Tsechelidis probudí u mně. Tři rouby se chytly, ale již nerostly ( jeden udělal dva listy ). Vypadají, že jsou živé, tak uvidím na jaře. Snad se zadaří.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod caver » 07 lis 2018, 16:10

Miloš 51: to mě mohlo napadnout, že u Tebe už poroste :D
Tsechelidise mi bohužel sežraly kočky, servaly z něho kryt a byl konec...hrozně s těma potvorama zápasím. Mohl bych Tě na jaře požádat o roub? Dal bych ho někam vysoko, kam se nedostanou..
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 10 lis 2018, 09:50

Caver: Ano Martine , oček bude dost i pro ostatní zájemce . Tato odrůda a hlavně Green Light by se měla vyzkoušet všude .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod vrana » 10 lis 2018, 23:08

Marek 107 : polygama má dobré plody chutí.Ovšem jen u toho, kdo má dobrou odrůdu a kdo se nepokouší ochutnávat tvrdé nezralé plody a nechá si ochutnávání až po uzrání neb přezrání.Má příliš měkou slupku, měkčí a tenší než kolomikta a při pokusu utrhnout se často rozmáčkne. Má vitamín A a jiné. Je to spíše pro sběratele než pro všechny,kdežto kolomikta je pro každého kromě velkovýroby ovoce.Ale i na to se už najíždí v Litevsku.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod dzani696 » 18 lis 2018, 15:10

Ako ste na tom zo zazimovaním, mladých rastliniek ? :?
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 19 lis 2018, 10:17

Obrázek Obrázek
A o jak mladé rostliny ti jde ? Toto jsou např. letošní semenáče roubované v létě . Teď je seříznu na dvě očka, přesadím do květináčů a budu je zimovat ve sklepě .Ideální teplota kolem 0 až 5°C .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod dzani696 » 19 lis 2018, 11:51

2 roky staré semenáče, a mam ich na záhone.Minulý rok zimu prežili bez ochrany ale to som tomu niejak nevenoval pozornosť, teraz už mi to je celkom ľúto aby to zmrzlo.
Zatial ich mám u zeme obsypané lístím a omotané netexem.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 19 lis 2018, 13:48

Podle mého názoru nemohou dvouleté semenáče vytvořit tak silný výhon ,který by přežil normální zimu . Jak jsou silné ty letorosty a kolik jich je u každé rostliny. Chtělo by to fotku . Já bych je teď seřízl na dvě spodní očka , stejně tak jako ty moje jednoleté , a nechal bych rostlině nejprve utvořit silné kořeny. Příští rok vyžene rostlina mnohem silnější výhon ,který bude nutné naroubovat . Nejlépe co nejníže u země . A pokud roub chytne ,znovu celou část nad roubem seříznout . Je taky důležité ,kde máš kiwi zasazené . V otevřeném prostoru zahrady to nemá velikou naději na úspěch . Ale dvouleté rostliny je možné na jaře bez problému přesadit.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků