Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 30 čer 2019, 20:44

milos 51 píše:A máš kiwi a roubuješ ?
airbusy : Jak dopadlo roubování za kurínom ?
Stando a co v Tachově ?


Milos, dnes som to pozeral, z 5 forketov sa tvari zelene len jeden stitok, ostatne uschli, forket sa mi u kiwi dobre nerobil...mozno som to mal tiez zabalit. Ostatne vruble do razstepu su po vyse tyzdni zelene, ale to moze byt tym, ze je to vsetko zabalene v pytliku a vrubel berie z toho vodu. Pri razstepe som nechal na vrubli stopku listu - ak sa to ujme, ma opadnut alebo zostat? Da sa podla toho urcit, ze ci sa to ujalo?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 30 čer 2019, 21:47

U Forkertu řapík odpadne ,ale u rozštěpu může i zůstat . Do rozštěpu můžeš naroubovat i vrcholek tažně a v tom případě zmenším listovou plochu . Je to vidět na Str. 70 u semenáčků v květináčích .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 30 čer 2019, 22:08

Tsechelidis naroubovaný 20.05.2019 do semenáče ( je to trochu rozmazané, můj mobil neumí makro ).
Obrázek
Tsechelidis roubovaný loni, letos udělal pouze 20 cm a stojí.
Obrázekwhere to find e85
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9217
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 30 čer 2019, 23:53

U toho 20 cm loňského roubu to vypadá jako naroubované na boční větvičce ve spodní části rostliny. Už jsme to tu probírali . Ta větev pokračuje dál a nebo jsi ji odříznul ? Tak aby se ten roub dostal na vrchol , na konec . Často se stane ,že ty boční a nebo spodní větve rostlina vyloženě obětuje ve prospěch vrcholu . Zkus to příště roubovat nahoru.
Pokud by tento roub byl někde nahoře ,kde vyrůstají ty dlouhé šlahouny ,tak by rostl stejně tak . Jak říká můj spolužák - Vrchnost bere vše ! :D
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod mifin » 01 črc 2019, 10:40

Když je rostlina hodně seřezávaná a bujně roste, pak rouby přirůstají výrazně lépe. Některé rouby letos roubované Ashoky a Green lightu už mají výhony přes metr dlouhé.
Obrázek

Rouby Saanichtonu vedra v pytlících zvládají dobře, zdá se že chytly. Jen list podnože přidaný do pytlíku a chránící roub je spálený. Foto 2 dny staré. Včera ráno jsem raději zakryl pytlíky s rouby bílým hadrem.
Obrázek

Do rozštěpu mi chytají výborně (pytlík nutný), ale zkoušel jsem přimět rostlinu, aby vyhodila větev níže očkováním. I starší větev má tenkou kůru a dalo se to, i když to pučí pomaleji.
Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod mifin » 01 črc 2019, 10:44

Před časem jsem přistihl škůdce kiwi při činu:
Obrázek
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 01 črc 2019, 13:42

mifin píše:Před časem jsem přistihl škůdce kiwi při činu:
Obrázek


To je nymfa lucneho konika?

Pekna fotodokumentacia stepenia, vyzera ze si to stepil tvrde do tvrdeho, kedy si stepil ten Saanichton? Uvidim, ako dopadnem ja s tym zelenym vrublovanim do razstepu, moc ma tie horucavy netesia ale pytlik je zaroseny, takze vlhkost tam je, ale tie teploty zrastaniu nepomahaju....
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod mifin » 01 črc 2019, 21:27

airbusy píše: To je nymfa lucneho konika?

Pekna fotodokumentacia stepenia, vyzera ze si to stepil tvrde do tvrdeho, kedy si stepil ten Saanichton? Uvidim, ako dopadnem ja s tym zelenym vrublovanim do razstepu, moc ma tie horucavy netesia ale pytlik je zaroseny, takze vlhkost tam je, ale tie teploty zrastaniu nepomahaju....


Je to nymfa koníka, ale jestli skleníkového či lučního nevím.

Saanichton jsem rouboval 18.6., i po dnešku jsou rouby v pohodě a raší. Byly raději zakryté, ale západní slunce mi včera spálilo část listů kiwi chráněného z východu.
Rouby byly loňské tvrdé - Miloši ještě jednou moc děkuji - rouboval jsem do zeleného.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod airbusy » 02 črc 2019, 05:50

mifin píše:
Je to nymfa koníka, ale jestli skleníkového či lučního nevím.

Saanichton jsem rouboval 18.6., i po dnešku jsou rouby v pohodě a raší. Byly raději zakryté, ale západní slunce mi včera spálilo část listů kiwi chráněného z východu.
Rouby byly loňské tvrdé - Miloši ještě jednou moc děkuji - rouboval jsem do zeleného.



Dakujem za informacie, ja som skusal zelene do zeleneho 21.6. a zatial sa to tvari zivo...to ockovanie si robil forketom alebo klasicky T- rez?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 02 črc 2019, 08:53

Oddělení "Mezidruhové křížení a štěpování "
Odpadávání řapíku - Str.19 ,28.6.
Očkování do T - Str.20 4.září Juraj +
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod mifin » 02 črc 2019, 14:06

Asi to mělo nejblíž k forkertovi, já se to teprve učím. :wink:
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Roland » 02 črc 2019, 21:58

Zdravim Mifin
To nieje ziadny skodca ani konik. Je to drava nymfa kobylky. Kobylky maju dlhe tykadla a koniky kratke. Ja mam take iste pozerky na listoch kiwi, chodim to casto prezerat ,ale ta ( Svina ) co natom hoduje sa krmi len vecer. Bohuzial to nieje vsetko .Dnes sa my do toho este zaplietol krtko ,ktory spravil dokonali krtinec na novovysadenej Actinidii Bruno. Zena sa my smeje ,ked tam casto chodim, ze sa rastlinami rozpravam, aby rastli. Oni rastu.
Pekny vecer
Roland
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07 čer 2019, 10:10
Bydliště: Galanta

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod dzani696 » 03 črc 2019, 13:57

Má niekto naviac niejaké vrúble? Moc Ďakujem.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 877
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milos 51 » 03 črc 2019, 15:31

Napiš adresu na SZ.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod mifin » 04 črc 2019, 03:07

Ahoj Rolande, máš pravdu, bude to nymfa kobylky. Koník skleníkový to není, i když má také dlouhá tykadla, krátká mají sarančata, nebo je to možná jazykový problém češtiny a slovenštiny.
Já kdysi došel k tomu, že to musí být koník (skleníkový), protože jsem je přistihl ožírat vše možné a kobylky na rozdíl od sarančat jsou dravé. Tenhle požerek asi způsobil někdo jiný, ale ověřil jsem, že kobylky ač především masožravé, jsou schopné zrát vše, záleží asi i na dostupnosti potravy. Schválně jsem udělal pokus a dal 2 nymfy kobylek (potkávám je teď často) do skleníku na okurku s molicemi - uvidím, jestli pomůžou nebo udělají díry :D
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník