Actinidia chinensis

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod chemik909 » 05 čer 2013, 19:19

ak to bola Jenny tak tá by ani nikdy nezakvitla...
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod paloo » 05 čer 2013, 20:46

chemik909 píše:nechápem :? :?:

Nuž chcem ti len dobre :D4 Pestuj to čo sa dá a neživ keťasov :D4 Ja keby som nebol vrazil toľko prachov do asímín tak môžem s celou rodinou raňajkovať banány pri cene 1€ do smrti S18
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod chemik909 » 05 čer 2013, 20:49

viem, ale rád skúšam niečo, čo vizerá nemožné :mrgreen:
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod paloo » 05 čer 2013, 20:54

chemik909 píše:viem, ale rád skúšam niečo, čo vizerá nemožné :mrgreen:

Tak sa drž S6
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod milas » 06 čer 2013, 21:11

Obrázek

Mne sa podaril minulý rok /-18 a tento -12 /dopestovať iba samec....samici to akosi nechce.Vždy je po zime "smutná"... :D17 Možno by to chcelo kdesi do kúta kde nefúká a nesvieti prudko jarné slnko...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 06 čer 2013, 21:57

A to jí ten samec nemůže v zimě zahřát ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod chemik909 » 09 čer 2013, 19:37

Carduelis píše:Dnešní foto - velmi příjemně voní


aká je to odroda? aké máš skúsenosti s odolnosťou voči mrazu? akou najnižšou teplotou si rastlina prešla?
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod laradek » 10 čer 2013, 16:36

vrana píše:nechodím sem, tak prominte jestli to tu už bylo: Megakiwi má 170gr, je dvakrát úrodnější než hayward a chutnější a je samosprašné na 70%,prý
http://www.kiwi-tsechelidis.com/en/characteristics.htm

Tak jsem se právě vrátil z Řecka a tušil jsem, že narazím ne nějaký problém. To už je takový standart, v těchto zeměpisných šířkách. Firmu se podařilo mému známému kontaktovat až na několikátý pokus. Poté byl odkazován na další telefonní čísla, aby následně dozvěděl, že jednotlivé rosliny v žádném případě neprodávají. Minimálnní množství je na jeden ha !!! Dál už neměl sílu se doptávat. Tak mi přilíbil, že pokud bude míít cestu kolem, zastaví se tam osobně a pokusí se nějakou rostlinu získat. Věřím, že se to povede, opět vzhledem k mentalitě Řeků. :)
laradek
člen
člen
 
Příspěvky: 462
Registrován: 07 lis 2007, 22:53
Bydliště: Kyjovice 390m.n.m.

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Carduelis » 10 čer 2013, 21:32

onry píše:Jak jsou ty rostliny staré? Moje nekvete a nekvete ač by už měla mít plodný věk (5letý řízkovanec z plodící rostliny) jinak mě začaly nakvítat teprve arguty.

Letos jsou čtvrtý rok. Přidávám ještě fotku kvetoucí pravděpodobně Hayward (ztratil jsem cedulku). Jelikož vedle kvete ten Boscoop (a dost husto - asi 300 květů možná i víc - a jsou tam i včely), tak by z toho mohlo něco být. :D15
Hayward
Obrázek
capture

Boscoop

Obrázek
image upload no compression
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Carduelis » 10 čer 2013, 21:57

History píše:Obávám se, že venku můžu na A.ch. zapomenout, budu rád, když mi tu dozrají arguty :(

Jelikož měřím celý rok teploty, tak zima 2011-12, nejnižší teplota vedle kiwi měřeno 2 m na zemí byla - 18,4°C a přežily všechny bez většího poškození. Horší byl pozdní mrazík, tuším někdy v dubnu 2012, kdy pomrzly květy, jen na Boscoopu (nevím jestli je správně Boscoop nebo Boskoop, viděl jsem obě verze) zůstalo několik nepoškozených a ty i dozrály. Letošní zima byla extrémně teplá - teplota za celou zimu neklesla pod -10°C. Teplotu měří dva digitální teploměry umístěné cca 3 metry od sebe. Letos to kvete všechno později.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Carduelis » 10 čer 2013, 22:29

aká je to odroda? aké máš skúsenosti s odolnosťou voči mrazu? akou najnižšou teplotou si rastlina prešla?[/quote]

Bohužel si nejsem stoprocentně jist. Měly by v té řadě být dvě samice jeden samec a jedno samosprašné. Jenže v té buši buď se mi cedulky ztratily nebo je nevidím, ikdyž sou poměrně velké a hliníkové. Nicméně zatím to žádná zima nezdecimovala, první zimu mi dvě lehce namrzly ale zregenerovaly mrazové poškození se zatáhlo a od té doby je mráz nepoškodil. Tady se řeší jaká poloha je nebo není vhodná. Kolega píše, že mají problémy s pěstování u Trenčína v nadmořské výšce 246 m. Já má zahradu de facto ve stejné poloze (+- 250 m. n. m.) a jdou mi tu dobře. Fakt je ten, že zahrada není v údolí. Je vlastně na jakémsi svahu s orientací na jih možná jihovýchod,ale do údolí ( k řece) zbývá výškově asi 30 metrů. A tady možná je řešení, v mikroklimatu, kde zahrada v Trenčíně může být sice v nížíně, ale v oblasti, kde z kopců teče studený vzduch a tím je vlastně jakousi mrazovou kotlinou. Vím velmi dobře o čem mluvím. Dokud jsem bydlel na Vysočině, tak jsem se nemohl dopěstovat např. ořechů. Zahrada byla 505 metrů, ale v klasickém mrazovém údolí a ještě pár metrů od rybníka. O sto metrů výš a asi 12 km dál, v Křídlech, měli ořechy u silnice a plodily. Netvrdím, že každý rok, ale plodily. Já měl za asi 20 let jednou ořechy.
Takže, já bych to pěstování, čehokoliv nezatracoval. Když mě někdo napíše nadm. výšku zahrady, je to v podstatě bezcenný, nebo minimálně neúplný údaj na to, abych dělal nějaký závěr vhodnosti nebo nevhodnosti pěstování nějaké rostliny obecně. Navíc někdy může pomoci i náhoda - přijdou dvě teplé zimy, rostlina zesílí a pak už jí mráz neublíží. Prostě to chce zkoušet, ptát se, pozorovat a vyhodnocovat. Je dost důležité zapisovat odrůdy (opět čehokoliv) - tím mě vytáčí různí trhovci, viz v pátek v Ivančicích - prodávají něco co se dá určit i bez těch přehnaných obrázků, ale když se ho zeptáš co že je to za odrůdu, tak se na tebe podívá jak na idiota a řekne - a ono to tam není? To bych někoho "zabil". Tam jde totiž hlavně o to, aby nedělal cyklickou chybu - něco koupí ono ti to buˇnejde, nebo nechutná nebo zdechne, tak jdeš koupíš nové a protože nevíš co za odrůdu to bylo, tak něco koupíš a ono to může být stejný paskvil jak před tím. Je to častá záležitost tady těch venkovskejch strejců, přijdou a poď se mi na to podívat, ono mi to neroste. Co je to za odrůdu většinou neví. Končím nějak jsem se rozkecal.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod caver » 11 čer 2013, 08:03

To "megakiwi" vypadá zajímavě, soudě dle informací na stránkách firmy bych to tipoval na polyploida, navýšení počtu sádek chromozomů bývá u rostlin spojeno s nárůstem hmotnosti plodů, resp. biomasy rostliny obecně.

Zároveň děkuji všem, kteří se ozvali na mou prosbu stran pylu pro mé chinensisky. Už je hotovo, část květů je opylena A. argutou - a už jsou vidět plůdky (A. arguta x A.chinensis Sorelli), zbytek chinensiskou.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Marek107 » 12 čer 2013, 13:44

Poprosil mě M. Humplik abych vložil jeho seriál fotek na fórum pro pěstitele co by chtěli zkusit si zaroubovat svoje kiwi.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Pepe » 12 čer 2013, 17:42

Parada, este len napisat kedy to uskutocnovat a naco davat pozor... :D6
Pepe
 

Re: Actinidia chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 12 čer 2013, 20:18

Pepe píše:Parada, este len napisat kedy to uskutocnovat a naco davat pozor... :D6

Dočkáš se, Miloš se právě zaregistroval na fóru, tak se ho můžeš zeptat.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků