Řez rostlin

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod Stanley_51 » 20 čer 2007, 21:49

Tak jsme včera trochu grilovali u kamaráda potápěče s několika stejně posti?enými a při vínku a masíčku na nás udělali chrousti takovej nálet, ?e ani pamětníci nic takového nepamatují. Je jich letos opravdu mraky. Nestačím je odhánět od kiwi. Meruňku jsem u? ostřihal, stejně měla ?pičku totálně se?ranou. U? aby byli pryč, vetřelci.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Tchorik » 21 čer 2007, 23:44

No vidite a ja myslela, ze ty chrousti na tech stromkach ... tento ... :wink: :oops: . No, mozna ze ty nasi maji jiny zajmy, pac me zatim nic neozrali :lol:. Zato nasi psi se muzou zblaznit, zazivaji chroustove hody, chytaji je ve vzduchu i na zemi a desne jim chutnaji :roll: . S tou periodou je to pravda, takovy nalet jsem tu naposledy zazila pred nekolika lety, jen bohuzel nevim, kolik let tomu nazad.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 22 čer 2007, 09:35

Tchoriku, to oni na těch stromkách opravdu ... tento :lol: ale potom co to dokončí, dostanou hlad a ?rádlo mají na dosah. Tak to v?echno zfutrujou. Jo a ta perioda je u nich pět let - čtyři roky jsou v zemi jako larvy ( takový tlustý) a pátý rok vyletí a kopulují (na mé meruňce). Proto jsou sice ka?dý rok, ale jen jednou za pět let je to taková síla.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Tchorik » 23 čer 2007, 00:23

Aha, tak ty nasi asi drzi dietu :lol: . Porad nevidim zadne skody. Ale kdyz oni to taky delaji na konstrukci houpacky nebo na borovici a to jim mozna tak nesmakuje jako Tvoje merunka.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 03 črc 2007, 10:39

Ostříhané kiwi krásně obrá?í - chodím ho okukovat ka?dý den a představuji si úrodu v pří?tím roce :lol: Obrázek
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod triodyn » 03 črc 2007, 18:39

PAVLO - PARÁDA,TO JSI SKRÁTILA V?ECHNY VĚTVIČKY NA TĚCH 6 PUPENŮ?A DĚLÁ? TO I NA TĚCH ROSTLINÁCH JEJICH? FOTO SI SEM DALA DNES(2 FOTKY) :?:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Pavla » 03 črc 2007, 19:52

Triodyne,
zkrátila jsem takhle v?echny rostliny od p.Hejduka (asi před 14 dny). Nejdřív začala ra?it jednička (ta je tady na fotce) a samec, ale teď u? ra?í dvojka i čtyřka.
Pupeny jsem nepočítala - brala jsem to odhadem. A kdy? u? jsem byla v tom stříhání, tak jsem je?tě probrala staré neplodné výhony.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Pavla » 04 črc 2007, 09:49

Začínám přemý?let o tom, co by se stalo pokud bych za?típla nové výhony zase za tím 6-7 listem :?: Dala jsem na living dotaz na Va?ka - tak jsem zvědavá co mě odpoví :D
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 04 črc 2007, 13:34

Ono to s tím počítáním listů není tak horké, to se tak doporučuje. Jestli za?típne? za pátým nebo osmým, to není z hlediska tvorby nového obrostu a? tak důle?ité, důle?itěj?í je, PROČ se to dělá. Je to podpoření růstu nového plodonosného obrostu a probuzení tzv. spících pupenů. Aby se rostlina zbytečně nevysilovala vý?ivou dlouhých výhonů, zakracuje se to právě na té úrovni cca 6listu, poslední pupen se probudí a začne růst nový výhon. A jeliko? se ovoce tvoří na loňských výhonech, podporuje se tím i výnos. V neposlední řadě to má význam i estetický, nebo? přehu?těný keř neskýtá hezký pohled. A o to nám na zahrádce jde také.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 04 črc 2007, 17:13

Stanley,
tohle v?echno chápu, ale nevím jestli (kdy? za?típnu nebo zkrátím - ten nový obrost) to nebude pro tu rostlinu příli? vysilující - proto?e pak by toho plodonosného obrostu bylo několikrát víc. :roll:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 04 črc 2007, 20:11

Nový, leto?ní obrost nezkracuj. Pokud roste nevhodně nebo jsou jen slabé výhony, tak je odstraň, pokud je výhon silný, zbytečně bys rostlinu oslabovala.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod triodyn » 04 črc 2007, 21:41

TAK TED JSEM Z TOHO ŮPLNĚ JELENA :roll: STANLEY ŘÍKÁ NEŘEZAT VŮBEC SILNÉ VÝHONY,PAVLA TO POKRÁTILA V?ECHNO,A JINÍ DOPORUČUJÍ SKRÁTIT NEJSINĚJ?Í(JESTLI TO DOBŘE CHÁPU-NEJBUJNĚJ?Í)VÝHONY.NO JÁ JSEM TO POKRÁTIL V?ECHNO MIMO JEDEN NEJBUJNĚJ?Í,NA TEN JSEM NEMĚL ODVAHU A TEN TED VALÍ JAKO BLÁZEN :wink: :?:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Stanley_51 » 04 črc 2007, 21:59

Ví? co Triodyne, to je věc názoru. Vidí?, ?e co člověk to jiná metoda a od toho to tady je, abychom docílili nejlep?ích výsledků. Já to prostě dělám takto.
Je fakt, ?e kiwi mám teprve druhý rok, ale v praxi je systém pěstování vět?iny rostlin shodný. Jako ře?e? maliny, ostru?iny, angre?t, rybíz atd. V?dy nechává? nejsilněj?í výhony a slabé vyře?e?. Silné zkracuje?, pokud potřebuje? aby se rozvětvily.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 04 črc 2007, 22:12

triodyne,
tady jsi to asi ?patně pochopil - zkrátila jsem dlouhé výhony, ty mě začaly obrůstat a já jsem se ptala,jestli zkrátit i tento nový obrost nebo ne. Dlouhé výhony zkra?, proto?e na nich získá? plodonosný obrost.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 05 črc 2007, 08:26

Pavlo,tak jsem si přečetl na livingu odpověď Va?kaB na tvoji otázku ohledně zakracování nových dlouhých výhonů a v zásadě se shodujem. Je pravda, ?e se v tomto musí trochu experimentovat, ka?dý má toti? za?ité jiné metody. Ale v tom je to krásné, ?e ka?dý jinou cestou spějeme ke stejnému cíli.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků