Řez rostlin

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod Pavla » 05 črc 2007, 10:05

Tak jsem ve větru a mrholení :lol: vyrazila na zahradu, abych si prohlédla loňské dlouhé výhony.Tak?e plodonosné větvičky nesou nejvíce plodů (10 - 15) tam kde vyrá?ejí ze star?ího dřeva a směrem nahoru se tento počet sni?uje na 1-3 plody. Je pravda ?e letos je to tro?ku zkreslené tím, ?e ty první (nejúrodněj?í) výhony spálil mráz.
Budu podávat informace, jak se situace u mě vyvíjí a navíc jsem to nevydr?ela a na jedničce jsem za?típla asi 7 nových výhonků - poznačím si je a uvidím co to udělá. :lol:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod triodyn » 05 črc 2007, 21:16

pavlo JÁ JSEM TĚ POCHOPIL,TO SE NEBOJ.JÁ VÍM ,?E SES PTALA VA?KAB NA LIV.,?E SI SKRÁTILA KIWI,TO TI OBRAZILO A CHCE? VĚDĚT CO BY SE STALO KDYBYS TO OBRA?ENÉ ZNOVA SKRÁTILA.MNĚ ZAJÍMALO TO PRVNÍ ZAKRÁCENÍ(JAKÉ VÝHONY)-K TOMU JSEM SE VYJADŘOVAL. :o NO CO TED OD TEBE ČTU-TAK 100PROC. ZAKRÁTIT,ABY TOHO BYLO VÍC :lol: VÍM ,?E NIC NEVÍM :D
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Pavla » 04 říj 2007, 13:27

Tak chci napsat předbě?né shrnutí řezu rostlin kiwi v tomto roce - úplné výsledky budou a? uvidím násadu plodů :)
1. řez star?ích (4letých) rostlin na konci června na dlouhých výhonech za cca 7 listem - doporučuji, krásně se rozvětvily - slibuji si od toho vět?í násadu plodů, proto?e bude více plodonosného dřeva
2. ten samý řez u 2leté Weiki - buď úplně zbytečný a nebo přímo chyba - nerozvětvovalo se skoro nic, řekla bych, ?e se rostlina spí? zarazila
3. řez ji? ořezaných dlouhých výhonů zase za cca 7 listem - nic moc to neudělalo - zbytečnost
Po sklizni plodů chci je?tě vyřezat výhony, které letos plodily. Někde je nechám a budu pozorovat - jakou mají násadu.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod triodyn » 04 říj 2007, 21:06

Pavlo-uplně s tebou souhlasím,kdy? zkracovat jarní výhony,tak určitě né u malých a mladých rostlin-s né velkým koř.systémem.nevím jestli tento řez funguje u star?ích rostlin(nemám takovou),ale u mlad.cca 3 rokyjsem to udělal a se stejným výsledkem ,jako ty-tj. zara?ení vývoje,kiwi to rozdýchalo a? k podzimu.jestli k tomu máte někdo co říct-prosím :wink:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Pavla » 04 říj 2007, 22:00

Triodyne,
úplně nejspokojeněj?í jsem byla u jedničky(byla teď nejmen?í z rostlin p. Hejduka). Tu ten řez pěkně "nakopl" k růstu a u ostatních doufám, ?e by měla být lep?í násada plodů. Proto?e kdy? člověk sleduje loňské dlouhé výhony, tak čím vý? tím men?í násada plodů.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Re: Řez rostlin

Příspěvekod Kohant » 17 kvě 2009, 10:43

Re: To je nádhera.
od VašekB v Pát 20. Čer 2008 22:46:24

...

Opět diskutovaný řez kiwi, já právě teď vystříhám odkvetlé samčí výhony a nechám vždy vyrůstající mladé dlouhé výhony které udělají v příštím roce kvetoucí obrost. U samic provedu také probírku, a tam kde nejsou květy, tedy dnes už malé plody, udělám to samé jako u samce, více ne, potom až v prosinci a nebo při sklizni celých výhonů. Ješte stále nesouhlasím se zakrácením silného letošního výhonu které doporučoval pan Hejduk, toto jsem s nim osobně i názorně konzultoval a vim, že to nebylo déle odskoušené, spíš taková teorie. Ale to se opět opakuji.

...


Tak jak?
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Řez rostlin

Příspěvekod HankaS » 17 kvě 2009, 22:11

Když chodím kolem svých rostlin, tak si s tím taky pěkně lámu hlavu. Vyrazily spoustu silných výhonů a začínají dost zahušťovat. A po sklizni - to se uřízne komplet celý ten starý silný výhon? Jakože odmotat z drátěnky ty cca tři metry? Nebo jen ty krátké na něm, které plodily? To by ale zůstal dost olysalý. :roll:
HankaS
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 536
Registrován: 18 čer 2007, 21:43

Re: Řez rostlin

Příspěvekod Tchorik » 19 kvě 2009, 18:24

Hani, mam podobny problem, prece jen kiwi neni reva - tam princip celkem chapu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Řez rostlin

Příspěvekod HankaS » 22 kvě 2009, 09:21

Víno taky nějak chápu, ale tady vážně nevím...nechat ty dlouhé výhony, které letos obrazily květy - vyroste na nich něco? Zase dát je celé pryč bude dost práce s odmotáváním....a z letošních dlouhých - kolik jich necháváte? Např. na Urodné jich mám asi deset :-(...tak co s tím?
HankaS
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 536
Registrován: 18 čer 2007, 21:43

Re: Řez rostlin

Příspěvekod paloo » 29 lis 2009, 18:41

Vašek píše,že už zahájil rez rastlín,tak poďme nato :!:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Řez rostlin

Příspěvekod vaclav sejkora » 29 lis 2009, 20:15

PTAL JSEM SE VAŠKA B. A TEN TO ŘEŽE RADĚJI TEĎ, NEŽLI Z JARA. A NA 100% NERONI MIZU.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Řez rostlin

Příspěvekod Majk » 29 lis 2009, 21:31

Já už mám měsíc ostříháno... Vzal jsem to společně s posledními plody po opadu listí.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Řez rostlin

Příspěvekod triodyn » 29 lis 2009, 21:54

Kolik oček má zůstat? 5-7?
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Řez rostlin

Příspěvekod Majk » 30 lis 2009, 21:35

Já nechávám celé dlouhé šlahouny a odřezávám staré odplozené + drobný obrost. Příští rok se tyto šlahouny ohnou zaplodí a v půlce vyrazí nové.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Řez rostlin

Příspěvekod vaclav sejkora » 30 lis 2009, 22:37

Taky jsem se dopracoval k tomuto zp. řezu a lit. to taky tak doporučuje.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků