Přesazení arguty

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Přesazení arguty

Příspěvekod papajavti » 02 kvě 2010, 16:24

Mne se nejlepe osvedcila 7micka naplnit vodou, dat nekam do chladku a polostinu a pousti to koreny 100% ... pomale by se dalo zacit uz ted vylamovat, ale lepsi jeste tyden dva pockat.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Přesazení arguty

Příspěvekod Pepe » 02 kvě 2010, 20:39

K tomu vrublovaniu...
Ked som bol tento vikend na navsteve v Ostrave tak som sa stretol s panom Kolom, ktory mi vybavil navstevu aj u p. Jahelky, a u neho na zahrade skoro na kazdej Actinidii bolo vidiet, ze ich vrubluje prave v tomto case. Na niektorych vrublovancoch uz bolo vidiet ze "rasia".
Skoda ze som sa neopytal na uspesnost jeho pokusov na argutach a kolomiktach... ale som si nevsimol na inych starsich rastlinach uspesnost jeho vrublovania. :D5
Pepe
 

Re: Přesazení arguty

Příspěvekod vrana » 04 led 2014, 17:03

aktinidie se poměrně dobře přesazují, mají mělké kořeny.Půdu bych rycími vidlemi nadzdvihoval opatrně i dále od rostlin a až asi 30cm od kmene už více, pak zatáhnu za rostlinu a vidím, kde ještě má kořen,ten ještě vidlemi uvolním až je rostlina celá venku a kořeny co nejméně poškozené.Ihned rostlinu dám kořenama do silon pytle asi 120litrů,k ní dám mokré noviny ke kořenům a ještě třeba zaleju. to jen oprabdový cvok by nechal kořeny rostlin holé i přes noc nebo v horku.Na stáži v holandsku jsme večer vždy museli vše prostokořenné na paletách dlouho prolívat vodou a důkladně a tak každý večer,druhý den se to transportovalo do zahradních center tirákem s plachtou, nastříkané vodou.I po zasazení je třeba pořádně zalít,aby hlína se splavila a oblepila kořeny, jinak vám rostlina uschne.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Přesazení arguty

Příspěvekod Satan » 20 zář 2016, 07:25

martincz píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti, nebo dáte obecnou radu, zda má smysl přesazovat zhruba 3letou argutu? Má dva velké šlahouny omotané kolem větve ryngle, délka tak 2-3 metry a několik menších letošních přírůstků. Stěhuju zahradu, tak bych rád pobral co nejvíce rostlin. Mám odrůdy MSU a 7449 a jednoho samce.

2/ Pokud budu přesazovat, jak hluboký mám udělat řez abych příliš neoddálil kvetení a plození a zároveň umožnil rostlině to na jaře rozchodit?
3/ A pak, kdy přesadit? Já většinu akcí plánuju v zimě.
4/ A naposled, pokud ořežu, má smysl, jde nařízkovat?

Ahoj když jsem přesazoval, velkou argutu mám jen špatné zkušeností, a nedoporučují. Rostlina pak hodně živoří.Jinak se mim argutám daří, za 9 let ani jeden úhyn.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků