Serioznost nekterych prodejcu

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Pajo » 24 čer 2008, 18:10

Tak podla týchto obrazkov mam samicu lebo tu zelenu kuličku tam kvet mal .Kde by sa dal kupiť taky seriozny samec.
Pajo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2008, 21:00

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 04 led 2014, 15:49

na zelené kuličce na její špici musí být bílé vlásky=blizny, a na ty se musí dostat pyl.nejsou li tam ty vlásky, nemusí to být samice.vlásky jsou jako paprsky=actinos, odtud pojmenování rodu.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod e92338 » 05 led 2014, 09:21

S tím názvem rodu a paprsky bych si dovolil nesouhlasit. Mám za to, že celý druh dostal pojmenování podle specifického trčení oček. Actinidia se do češtiny překládá jako čnělkovec.
Uživatelský avatar
e92338
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 čer 2007, 08:12
Bydliště: 220 m n. m. - Honza

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod LubošM » 06 led 2014, 20:46

Pestík se skládá ze semeníku,čnělky a horní části-blizny.Vlásky,které jsou paprsčitě uspořádány uprostřed samičího květenství aktinidií jsou tvořeny čnělkami,takže je pravděpodobné,že český název čnělkovec vychází z tohoto charakteristického útvaru.
LubošM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 144
Registrován: 01 led 2011, 18:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 08 led 2014, 19:36

díky,je to tak.čnělkám se myslím dříve říkalo blizny.Ty jsou bílé,paprskovitě jako slunce svítí uspořádané. Pozor na samčí květ, tyčinky mají navrchu pyl, a ten může být u arguty černý, u jiných druhů žlutý a j. samice má také tyčinky s pylem různé barvy.
Samec arguty je neodolatelný pro včely.asi od 7 ráno do 11 dopoledne.Do 7-8 ráno tam jsou čmeláci,ti snesou víc chladu.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 10 čer 2018, 12:26

hledám tady a to marně, nechápu proč tady nepíšem o profesionálních podvodnících. museli bychom asi vyzradit jejich jednoduché know how a tím by se jich jen víc a víc přidalo a dělalo totéž. Já bych nikdy nekupoval nic od firmy okrasné zahradnictví Tichá, Konvičková. Na internetu když dáte do vyhledavače vitakola, tak vám vyjedou jako první.Určitě vás okradou a určitě vás posvedou, pošlou jakési ocásky bez ceDULEK. uMĚJÍ VYCHYTAT Z NETU ZDÁJEMCE O NOVOU VĚC. a pak už je ždímou.Pokud se vám něco nelíbí a jste tam osobně, tak hned poznáte jak taková stará hodná paní dovede být důrazná a sprostá.Pokud jste v počítačích a advokacii pokročilejší, rozkliknete si obchodní podmínky.Vyjede vám advokátem vyrobených 10 stran a nebudete se stačit divit.Pokud ještě i potom něco koupíte, tak zřejmě jste... ůplný.být vámi tak co nejrychleji zapomenu a nekazím si náladu, jdu jinam.Máme mnoho fér zahradnictví napadá mne ted momentálně ADAVO, stareodrudy,a j.
Dvoudomé rostliny se u nás málo prodávaly, začalo to rakytníkama a kiwi.a s tím se ukázalo, že je to větší problém než jsme čekali.záměna samců za samice a naopak je žel častá.jeden zahradník to začal řešit tak, že samce dával do hranatých a samice do kulatých.nebyl to špatný nápad. každá rostlina má mít cedulku. popis na stěně květináče se mi nelíbí,špatně se čte a květináče se používají vícekrát.zas může dojít k chybě. rostliny chráněné autorsky ovšem musí při prodeji být opatřeny originální cedulkou firmy,jinak takový prodej může skončit likvidací firmy a zabavením majetku do výše škody=nad 4 mil.kč i při prodeji třeba jen jedné rostliny.
Chceme-li množit odrůdu, raději si zjistíme zda není v zemi původu chráněna.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Stanley_51 » 10 čer 2018, 21:26

vrana píše:jeden zahradník to začal řešit tak, že samce dával do hranatých a samice do kulatých.

Moje první arguty jsem kupoval od Hejduka. Nebyly označeny odrůdou, nýbrž číslem - I až IV. Čtyřka měl být samec. Označení na květináčích. Takže mám čtyři samice. Jó, chybička se vloudila. Ještě že mi samičky arguty opylovává samec chinensis.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 16 čer 2018, 21:42

Kdysi jsem nechtěl věřit, že se vloudí chyba, hlavně se to nemá stát mezi samcem a samicí.Ale stává se to až neuvěřitelně často. U rakytníku je to zvláště důležité.
Samec chinensis? to je zajímavé. Když se někomu přihodí záměna, nejdříve se obratte na prodejce neb poskytovatele.Měl by jednat seriozně. Horší případ je, když ten požadovanou rostlinu nemá.A také je fakt, že už se mu přestává věřit. Každý se jistě snaží chyby napravit. O toho samce chinensis, ten asi kvete velmi brzy než jiné druhy chinensis. O toho by mohl být zájem. Já po přestěhování přišel o samce arguta, a řízky jsou ještě moc malé.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 08 črc 2019, 18:56

zkušenosti ze slavné výstava FLORA OLOMOUC 2018 podzim. Kdysi jsem tam i prodával.Ted jsem tam alespoň 25 let nebyl, ale ocitl jsem se zrovna v Olomouci a rozhodl se jít.U kasy říkám: důchodce nad 65.OdpověĎ: to není rozdíl, vstupné je 80kč. Tak teda jsem zaplatil podiven že tak zacházejí s důchodci.Vejdu a hledím na množství stánků.Jdu za prodejcem a slyším už zdálky polštinu,což mi nevadí.Podivil jsem se nad tím, dříve tam poláci nebývali.Prodejce: my jestešmy tutak wszystci polaci i kieby nie to juž Flora nějestvujet,vašich jest tu dvaja.My zachra´´´´´´´´´´ńujeme Flora. No dobře hltám nové skutečnosti.Zeptám se na jednu věc a dostávám odpověď: to musíte jít čtvrtý stánek dále k paní, která má zlaté tričko.Pochopil jsem, že prodejce skoro nic nezná a v řeči se přesvědčil, že prodávající podléhají oné paní přičemž oni jsou bezdomovci najatí prodávat jen na akci a pomoc s realizací.Tak málo mi to myslelo, že mne oslepily nádherné obrázky červených narcisů,které už dávno sháním.V Belgii jsem měl málo peněz a tak koupil jen jednu cibulku.cestou změkla a vylezl z ní obrovský červ.pak uhynula.Tak ted mám šanci.Nakoupil jsem cibulky,ještě jsem se podělil s přáteli,zasadil.Na jaře se jdu podívat, no samozřejmě všechny žluté.Když ty obrázky na výstavě byly tak pěkné!.Tak teď uvažuji k čemu jsou nám výstavy Flora Olomouc: Vstupné vysoké,poláci podvádějí,jedině věrná vsetínská firma,pak pan Vrána a Pražák z Droždína,to si ale mohu k nim raději zajet.Volal jsem do Litoměřic,tam také jsou výstavy, pán mi říká že tam poláci nebývají.Zbývá to ověřit,ale pro mne Olomouc už nikdy.A pojedu-li jinam, zjistím předem zda tam jsou poláci.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod amy80 » 08 črc 2019, 22:31

Na Zahradě Čech samozřejmě Poláci jsou. Ale já tam třeba nakupovala u takového, který určitě nebyl ani bezdomovec ani pouhý překupník - lidem radil (a dobře) ohledně kupovaných rostlin a péče o ně celkem obstojnou češtinou - byl to spíš pěstitel zvyklý obchodovat v Čechách.
Jinak ale celkově úroveň Zahrady Čech taky nic moc, každým rokem mají větší podíl stánkaři s hadrama a různejma šuntama, na úkor prodeje rostlin.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod pavell » 25 črc 2019, 00:00

Neřekl bych že Poláci jsou špatní zahradníci, třeba zrovna v Olomouci mají jedny z nejhezčích rostlin a ta paní co prodává v Kroměříži stromky se celkem vyzná a stromky má kvalitní ,ne třeba jak překupníci z Česka co prodávají v akci za stovku totálně suché stromky.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod vrana » 21 srp 2019, 19:27

dík, nejsou všichni špatní, jsou i výborní jako třeba firma clematis. Dnes je ale doba kdy se jen těžko sežene člověk na zahradnickou práci a dalo by se na něj spolehnout.Ten co ho chválíte je asi z Kozolup,nejsem jist. I výborné firmy někdy mají zmatky. A myslím, že je dokáže udělat každý.Semena kolomikt a argut aby vyklíčila potřebují být přes zimu venku,nejlépe pod sněhem, a po jarním oteplení ,ještě před pozdními jarními mrazíky se dávají už do tepla.jenže paměť člověka je krátká,když nedá důkladné cedulky tak na jaře už neví skoro nic.Často někomu dám sazenice a za rok se ptám jak to vypadá.Překvapivé množství lidí už za rok nemá nic,nebo to je v moc špatném stavu.Mluví o všem možném jen ne o zahradě protože se stydí přiznat pravdu.O to víc si vážím dobrých zahrádkářů a lidí, kteří ještě i dnes o přírodě něco vědí,nebo vychovali dítě.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod amy80 » 21 srp 2019, 20:04

Plnokvětý modrý syrský ibišek BLUE CHIFFON ze Zázvorky už rozkvetl :lol:


Obrázekwebster bank atm near me
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Radim K » 22 srp 2019, 00:50

Amy: no nazdar :lol: S13 .

Když tu čtu o tom Polsku, tak se mi trochu ježí chlupy. Rád bych varoval před firmou Garden Of Dreams Szczecin. Před skoro třemi lety jsem tam objednal po e-mailu cca 12 druhů velmi zajímavých raritních rostlin. Tedy, měly to být zajímavé raritní rostliny. Majitel, Stanisław Czerwiński, se kterým jsem objednávku řešil, se dušoval, že je vše to pravé...
No, hned po přijetí (v listopadu, tedy již po opadu listů) bylo jasné, že nejméně 4 z 12 jsou fake jak bejk a chtěl jsem je vrátit, ale majitel mi tvrdil, že to nemůžu poznat, když to nemá listy, ať počkám do jara, že uvidím, že je to ono. No, samozřejmě jsem měl pravdu a rostliny byly úplně něco jiného. A nejen to, nakonec se vyklubal fejk i z dalších 5 druhů, čili celkem 9 z 12 druhů podvod jak Brno! Mezitím si mě pan Czerwiński zablokoval na mejlech, ale napsal jsem mu z jiného... Tam mi pak napsal, že je vše pravé a že jsem měl možnost rostliny vrátit, když jsem nebyl spokojen - no neměl jsem tu možnost! Když to bylo aktuální, nedovolil mi to. A ještě se oháněl nějakou vírou a Bohem nebo co,... asi, že se pomodlí a bude mu odpuštěno a jeho podvod rázem nebude hřích E1 .

Nikdy mě takhle ještě nikdo neo*ebal. Takže pozor na to: Garden Of Dreams Szczecin - NIKDY !!!

Jen tak pro "zasmání", ochutnávka toho, co poslal /vs. co to mělo být:

Fraxinus sp., asi ornus - jasan zimnář / Sambucus caerulea - modrý bez
Diospyros lotus semenáč / Diospyros decandra samec
Diospyros virginiana semenáč / Diospyros decandra samice
Diospyros virginiana semenáč / D. virginiana Prok
Maclura pomifera / x Macludrania hybrida
Kanadská borůvka / Gaylussacia frondosa
Kanadská borůvka / Gaylussacia baccata
a další...
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod nene » 22 srp 2019, 01:30

Amy: no ale syrský je, noooo ....
Taky máme - bílou dřevitou pivoňku s fialovými květy :|. Je dřevitá :lol: .
To je padesát na padesát :wink: . Akorát člověk je pak nas..aný na 100%.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků