Serioznost nekterych prodejcu

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Tchorik » 10 čer 2007, 23:36

Tak jsem dnes byla v plzenskem Globusu a videla jsem tam rostliny kiwi. Vypadaly docela dobre, cena byla asi 160Kc, co me ale vyvedlo z miry bylo to, ze mely na sobe dve cedulky. Jednu zjevne puvodni od dodavatele - na ktere bylo pod nazvem Actinidia zacerneno kolokmikta a vzadu v navodu stalo, ze je treba koupit dve rostliny samce a samici. Na druhe oranzove popisce - zrejme uz made in Globus - stalo, ze se jedna o Actinidia deliciosa odr. Jenny, a ze se jedna o samosprasny druh. Takze zakazniku vyber si a hlavne kup, jestli budes spokojen je nam uplne ukradeny :evil: . Uz vidim ty lidi, kteri si v dobre vire, ze kupuji samosprasnou rostlinu domu prinesou jednu kolokmiktu a urody se nikdy nedockaji :( . Kdyz jsem na to upozornila prodavacku, tak mi rekla, ze to takhle dostali, a ze je to divne, protoze take slysela, ze kiwi potrebuje k opyleni samce.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 11 čer 2007, 13:05

Tchoriku a jaké to mělo lísty - jako kolomikta nebo takové hodně chlupaté a na rubu červené?
Naposledy upravil Pavla dne 08 říj 2007, 09:21, celkově upraveno 1
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod aminka » 12 čer 2007, 23:10

Taky jsem to viděla dneska v Globusu v Praze, listy to má jako kolomikta, ?pičky jdou do rů?ova, přesně jako na tom obrázku, to by teda měl být samec ne?
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Příspěvekod Pavla » 13 čer 2007, 10:15

To bude samec - chudáci lidi co tomu nerozumí a koupí si to. Ale kdy? se bavím s lidmi o kiwi, tak opravdu hodně lidí má s ním ?patnou zku?enost, ?e neplodí. Ale je to tím, ?e koupili někde něco se ?patným označením. Nebo jim nikdo neřekl, ?e potřebují dvě rostliny apod.
Jednou jsem se v Hypernově setkala s tím, ?e prodavačka paní o jedné skalničce (nevím jak se jmenuje ale má podobné listy jako jahoda) tvrdila, ?e to jsou sazenice jahod a paní si je u? do ko?íku brala jako jahody :evil: , obvykle se do cizích věcí nemíchám, ale tady jsem se neudr?ela a hezky od plic řekla svůj názor.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Tchorik » 15 čer 2007, 10:02

Ano, melo to listy jako kolokmikta, takze asi pekna habadura na duverive lidi :evil:. Myslite, ze by to zajimalo ČOI? Me se tohle vubec nelibi, protoze to je podle me fakt podvod a to nemam rada.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod slunečnice » 16 čer 2007, 12:52

Ve čvtrtek mi konečně dorazilo kiwi od pana Chovance. Sice to trvalo, ale při?li krásné velké a silné rostliny. Namočila jsem je do vany a do večera nebylo poznat, ?e cestovaly.
slunečnice
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 čer 2007, 22:14

Příspěvekod triodyn » 16 čer 2007, 14:24

slunečnice:na kolik ten mafil vy?el i s dobírkou.dík
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod triodyn » 16 čer 2007, 15:13

mám ve skleníku minimálně 10-15 let kiwi chinensis ze semínka ,ale je?tě nikdy nekvetlo,kdysi jsem se ho pokusil naočkovat odr. jeny,ale nepovedlo se.asi před 2-3 roky jsem oddělal tabulku skla a pustil ho ven-ve skleníku stíní a nic z toho,přez zimu něco zmrzne něco málo vydr?í-nutná ochrana netk. textilii,tak aspon bych chtěl vědět jestli je to samec či samice-jestli se to dá poznat podle listů.sílu kmínku sem dám ,a? bude foto.vůbec nechápu jakto?e někomu to venku vůbec neomrzne.mně bez zakrytí 100 proc. zrznutí,asi hraje to ,?e ve skle. to brzo ra?í a venku mrzne. Obrázek Obrázek
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod triodyn » 16 čer 2007, 15:39

kmínek kiwi chinensis Obrázek
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Stanley_51 » 16 čer 2007, 17:05

Triodyne, já u? jsem na livingu uváděl, ?e mám chinensis 20 let staré, také ze semínek kiwi dovezeného v roce 1986 ze ?panělska. Je to samec, ale to opravdu pozná? pouze podle květů. Ten můj u? kvete třetí rok po sobě. Ov?em houby platné. Ze samce ovoce nedostane?. Mám ho u stěny gará?e situované na východ. Od severu a západu ho chrání zdi. Na zimu ho nijak nezakrývám a je?tě se nestalo, ?e by nějak významě omrzlo. Sem tam nějaká větvička, ale to hravě v létě nahradí. Myslím, ?e to opravdu bude spí? tím, ?e je ve skleníku. V zimě při slunečném dni se probudí, pak přimrzne a dokonáno jest. Skus ho dát ven, co to s ním udělá. Jinak Mafil od Chovance 2+1 s po?tovným 451,-Kč



Obrázek Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod slunečnice » 16 čer 2007, 21:04

tryodyn, mafil sada 2+1 je za 300,- samec 80,-, arguta 90,-, balné 20,-, po?ta 131,-
Jen u té arguty nevím jestli opravdu stačí jen jedna. Je?tě se v těch odrůdách dobře neorientuji.
slunečnice
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 čer 2007, 22:14

Příspěvekod konales » 12 črc 2007, 14:38

Triodyne zkus to planý kiwi přesadit na jaře.Přesazení tak jak u planých broskviček způsobí dřívěj?í kvetení.Samozřejmě na jaře,ale ořezej to pořádně na podzim a nařízkuj to jak rybíz ten se nejlépe ujímá na podzim zasazený.I kiwi se tak ujme.A řízky také dříve kvetou.
konales
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 32
Registrován: 05 črc 2007, 13:15

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Pajo » 23 čer 2008, 09:07

Zravim Vás všetkých na tomto fore, som tu prvykrat. Tiež by som chcel niečo k serioznosti predajcov.Asi pred piatimy rokmy som si kupil na jednej zahradkarskej výstave sadenicu kiwi, predajca ma ubezpečoval že je to odroda samoopeliva, kvitla mi už dvakrat ale kvety z nej vždycky opadali. Niesom odbornik v oblasti kiwi, tak by som Vás chcel poprosiť o niekoľko rád. Da sa nejako zistiť aku odrodu mam a či je to samec alebo samica a čo by trebalo k rastline dokupiť.Dakujem za odpoved.
Pajo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2008, 21:00

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod Stanley_51 » 23 čer 2008, 09:28

Odrůda se takhle na dálku zjistí těžko, dalo by se podle plodů. Každopádně potřebuješ samce na opylení. Některé odrůdy sice vykazují částečnou samosprašnost, ale tak do 5% násady květů. To je potom zbytečné to pěstovat.Samici poznáš podle malé zelené kuličky uprostřed květu. Takže pokud máš samici, sežeň si jakéhokoliv samce arguty a máš vystaráno. Prodejci ve většině případů ani neví co prodávají a odkývají ti vše, co chceš slyšet. Hlavně když to prodají. S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Serioznost nekterych prodejcu

Příspěvekod papajavti » 23 čer 2008, 10:58

Mrkni sem .. aminka zhruba v puli stranky pekne fotky samicciho a samciho kvetu.
viewtopic.php?f=1&t=9&st=0&sk=t&sd=a&start=525
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Další

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků