Další odrůdy

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Další odrůdy

Příspěvekod paloo » 31 pro 2013, 18:04

A kúpi to niekto ešte raz od tej klemantis keď to treba hneď zničiť :?:
Tak veru je Silvester a kým nejde o život ide o h.... S1
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Další odrůdy

Příspěvekod vrana » 01 led 2014, 11:51

díky paloo, je to opravdu bláznivé,když mi hrozí, že mi nezaplatí, pokud se to někde objeví.A nařídil mi abych já všude kde to je zařídil zničení.Jde jim o to, že na to koupili práva a tak si je chrání,a já v tom mám lítat, nebo si dokonce dělají cestičku k tomu, aby mi nezaplatili.Byl jsem před nimi od slováků varován, ale němci a Průhonice mi je doporučili.A já moc let hledal kdo by to koupil, tak jsem to využil abych dostal alespon zálohu.Ale jsem v tvrdé pozici jak na mne tlačí, tak i já musím být tvrdý na toho, kdo by to množil,jestli někdo má namnoženo,chci to odkoupit.Nechci nařizovat zničení, pokud je to u charakterního člověka, a to že to namnožil člověk chtivý jen peněz a ochotný mne podrazit,musel jsem to stopnout u něj dohodou, ještě měl štěstí že tam nešla hned policie.A potěšily mne firmy, které mu to prodávaly, že se ozvaly a oznámili mi stop prodeje.
Je trapné, když něco dobrého nového je a každý by to chtěl, nesmí se to dávat.SÁM SE TĚŽKO ORIENTUJU V BYZNYSU.tlačí mne tady jedno, tam jiné jako v kleštích.
čtu stránky clematis, tak oni prodávají jen ve velkém do hurtovní /velkoobchody/a jiných obchodů, půjde snad využít jejich e-obchodů, jak tady už někdo psal.U firmy mají sbírky odrůd, které nenabízejí,zkusím je vytáhnout.pokud jde o kolomiktu, která by se jim nabízela, dohodli jsme, že to bude pouze sazenice plná plodů.v první dodávce se totiž objevili i samci mezi samicemi a to mi denně vyčítají,dokonce chtěli, že to museli selektovat, mi to prostě sebrat a prohlásit jako svoji selekci.Vyjít s některými lidmi není lehké.A to je moje slabá stránka.nejsem advokát ani obchodník.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Další odrůdy

Příspěvekod vrana » 23 led 2018, 14:57

problémy jsou dávno vyřešeny, jen já to nevěděl,nejsem z oboru. Majitel licence nechal udělat originální cedulky, které nejdou zkopírovat.Sazenice se smí prodávat jen s originální cedulkou, jinak hrozí pokuta od 4 milionů výše. to platí na cokoli rostlinného,co je chráněnoUPOV, tu podepsalo víc než 72 zemí světa, čili je to chráněno skoro celosvětově. Policie má speciální oddělení, kde se to hlásí a oni už se vyznají.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Další odrůdy

Příspěvekod vrana » 26 pro 2023, 19:29

Prodejci si stěžují,že to lidé neznají a málo se to prodává. Přitom obsah vitamínu C ve vitakola je 1520m,g na 100gr, to znamená,že stačí sníst jedno deko denně.Tomu se nic nevyrovná jen děsně trnitá tropická acerola a jeden tropický strom.Další ovoce,které obsahuje velmi důležitý vitamín je tropické akai berry a maqui berry,ty už se k nám dovážejí a prodávají jako doplnky výživy,ovoce jsou černé kuličky asi 2cm v průměru,mají černou štávu což už zneužívají naše firmy,míchají to s něčím bílým a prodávají trochu růžové tablety.Jak je u těchto firem obvyklé chtějí za to moc peněz.U nás jedině černá jeřabina se tomu blíží hodnotou.Tyto dva vitamíny jsou bomba v naší výživě a my se o to nezajímáme a často zbytečně umíráme.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Další odrůdy

Příspěvekod vrana » 26 pro 2023, 19:33

V rusku tomuto vitamínu říkají vitamín P. Ve skutečnosti tak užitečně působí i u nás rostoucí barevné ovoce a mnohé byliny.Nedá se to pojmenovat,protože je to bohatý soubor látek.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Další odrůdy

Příspěvekod vrana » 26 pro 2023, 19:38

Čtu v ruských knihách o kolomiktě,oni tam mají stovky odrůd,rád bych je ochutnal.Z ruska mi píšou,abych jim nepsal,protože poni se bojí.Byla doba kdy to bylo snadné něco dostat,ted je diktatura.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Další odrůdy

Příspěvekod longr » 27 pro 2023, 13:29

V Rusku je teď mordor. Komunikovat a posílat něco na západ může být bráno jako zrada, proto se lidé bojí. K obyčejným lidem se moc informací nedostane a když něco vědí, tak raději dělají, že nevědí. I dřív bývaly problémy něco poslat, teď je to tuplem složité až nemožné.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 352
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miro22 a 4 návštevníků