Odrůdy kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod Ivos_66 » 04 led 2022, 18:08

Popis u mně identifikované odrůdy, je to v ruštině, tak si procvičte azbuku.
vкус Очень сладкий
Размер плода Очень крупный
Жизненная форма Лиана
Период реализации: апрель-ноябрь
Киви Kui-mi отличается сладостью и размером плодов, из-за чего и получил название ""великий мед"". Плод больших размеров, яблоко-образной формы, с мякотью, которая становится желтой в момент биологического созревания. Плод достигает очень рано, в начале-середине октября.
První 2 fotky z webu, třetí je autentická z mé pergoly, shoda je edvidentní.
Osobně si myslím, že tato odrůda je přesně mezi zelenými (deliciosa) a žlutými (chinensis) , dále pro Miloše potvrzuji, že naroubovaná na goldu a opylená goldem je světlejší a větší, než jako pravokořen a opylená deliciosou (Sollisimmo), takže nerutinní opylovač má okamžitý vliv na velikost a tvar plodů.
Foto té větší vkládám do sekce chinensis.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ivos_66
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srp 2019, 11:21
Bydliště: Hrušovany u Brna, 185 m.n.m.

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod airbusy » 05 led 2022, 19:59

Ivos_66 píše:
dále pro Miloše potvrzuji, že naroubovaná na goldu a opylená goldem je světlejší a větší, než jako pravokořen a opylená deliciosou (Sollisimmo), takže nerutinní opylovač má okamžitý vliv na velikost a tvar plodů.
Foto té větší vkládám do sekce chinensis.



Ten rozdiel vo veľkosti plodov pri opelení samcom Gold a Sollissimo je koľko gramov? Neviem, či by som Sollissimo bral ako kvalitného opeľovača, ale možno sa mýlim. Bolo by zaujímavé opeliť to rôznymi čisto samčími rastlinami a potom porovnať veľkosť plodov. Koľko dní pred kvitnutím klasického Haywardu sa u Kuimi otvárajú kvety?

Ja som k odrode Kuimi našiel takúto charakteristiku:
'Kuimi' (syn. 'F.Y. 79-1") (Fig. 5) was selected in 1979 by the Jiangxi Provincial Institute of Horticulture from Huangtianwo, Zaosa, Fengxin County, Jiangxi, and was officially registered in 1985. The vine is only moderately vigorous but it is very precocious and highly productive with many flowers on short or spur shoots. It can tolerate
wind, drought, pests, and high temperatures. The fruit are easily recognised being apple-shaped and averaging between 90 and 100 g in weight. The skin is brown to dark brown and the fruit flesh yellow-green to yellow. The flesh is very juicy, reportedly of good flavour. The fruit mature in mid September and have a medium storage life. Polleniser is 'FK-78-20-1'. Trial plantings of this cultivar has been established outside of China under a number of names such as 'Apple Sensation', 'Kamitsu', or 'Turandot'.
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod Ivos_66 » 12 led 2022, 17:05

U opylovače Gold je rozptyl zanedbatelný, vše jsou megaplody 90 - 120 g, tedy pro pěstitele ideální,podobná situace bude u dalších ranných ruttinních opylovačů, zdá se mi nastejno s Hayardem, nemám přesně zaznamenáno. Přiznám se, že mně to láká spíše z hlediska šlechtitele a u opylení Sollisimo, Skylet, tak jsou rozdíly v plodech od 7 do 90 g v cca 40 tvarových variacích s potenciálem na samosprašnost. Takže asi tak.
Obrázek
Ivos_66
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 14 srp 2019, 11:21
Bydliště: Hrušovany u Brna, 185 m.n.m.

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod airbusy » 15 led 2022, 08:29

Jintao v Lidli za 50 centov kus, cena super, pekne veľké plody ale kyslé ako šťavel, zas podtrhnuté plody, kedy to trhali? ...:-( Ďalší pojde pred jedením na jablká :-)
Obrázek
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 15 led 2022, 10:30

airbusy píše:Jintao v Lidli za 50 centov kus, cena super, pekne veľké plody ale kyslé ako šťavel,

Já jsem je kupoval loni, sladké a šťavnaté, přesně jak mají chutnat. Ze semínek už mám roční sazenice. Záleží na dodávce.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9202
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod kaossik » 15 led 2022, 20:37

Jintao mi zatím chutnalo nejvíce letos jsem ho ale ještě neviděl.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1166
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod makromolekula » 31 kvě 2022, 10:09

Dobry den chcela by som zasadit zltoplode kiwi. Byvame v Nitre, takze idealne podmienky.Aky kultivar by ste prosim odporucali, aj akeho samca k nemu? dakujem Vam
makromolekula
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 18
Registrován: 24 led 2020, 19:53

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod Javlonbek » 12 dub 2023, 06:02

Zdravím všechny účastníky fóra! Jmenuji se Javlonbek. Jsem z Uzbekistánu. Máme teplé a suché klima. Nedávno jsem se začal zajímat o zahradnictví. Chci pěstovat kiwi Gold a red. pomůžete mi s nákupem řízků?
Javlonbek
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2023, 09:44

Re: Odrůdy kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 12 dub 2023, 09:27

Javlonbek píše:Zdravím všechny účastníky fóra!

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9202
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků