Hnojení

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 18 říj 2016, 22:25

Satan píše: Mám pěkný nárůst na argutách z 40 cm. 300cm. Za jednu sezonu.

Já arguty nehnojím vůbec a roční přírůstky jsou až 4 metry.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod Satan » 25 říj 2016, 22:07

Rudolf M píše:Chlorid draselný je malé zlo, vzniká poměrně jednoduše a poměrně jednoduše se i odbourá v půdě ;) . Sajrajty jsou jiné dryáky, třeba to na borůvky co používáš :D .

Granulovaný hnojiva je kapitola sama o sobě, sypat k rostlinám něco, co má 70% sušiny je jakoby jsme tam sypaly rovnou ty peníze co to stojí :) . Jsou to docela vyhozené peníze za pár granulek, co nabobtnají, vysype se z nich to seno a pár kousků sušených hovínek (další seno a zbytky neztrávené potravy), ze kterých se za 12 až 24 hodin vypaří ten zbytek, kvůli kterému to tam sypeme S6 .
Když už kravinec, tak domácí, smíchaný s vodou a měsíc zkvašený. Je to zdarma, všude a o 1000% lepší účinek. A sami si dávky můžeme upravit dle libosti, nemusíme sypat granulku po granulce a bát se, že něco pohnojíme :D15 . Já toho letos ke kytkám vylil v desítkách litrů a bylo to málo, chce to dávkovat 2x týdně, aby to mělo viditelný efekt :cry: .

Tak jsem udělal pokus,a sušený kravinec granule zalil vodou . Výsledek je dobrý v pohodě voda se zbarvila jako kafé . Sušiny minimum.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod Radim K » 25 říj 2016, 22:21

Satane, ten pokus moc nechápu. Sušina se nerovná nerozpustné látky. Tady je sušinou míněn jakýsi balast, který je neaktivní, pro rostliny v aktuálním čase nevyužitelný = nerozložená organická hmota, v podstatě vláknina. Přesušený kravinec = v podstatě neživý. On začne sice působit, ale až se znovu namočí a mikroorganismy jej začnou rozkládat, což chce teplo, vlhkost, vzduch a čas. Navíc při rozkladu organického "balastu" je dusík naopak spotřebováván.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Hnojení

Příspěvekod Satan » 26 říj 2016, 13:15

Použili jste někdo koňský hnůj ?
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 26 říj 2016, 15:17

Satan píše:Použili jste někdo koňský hnůj ?

Jednou jsem ho dostal zadarmo od koňáků ( za odvoz ). Je to to největší svinstvo, co si můžeš na zahradu dát. Jelikož koněm projde plevel bez úhony, hnůj obsahuje miliony semen připravených k setí do záhonů. Po vzejití jsem myslel, že se zblázním a přemýšlel jsem o cisterně Roundapu. Likvidoval jsem to snad 5 let a to i takové plevely, o jejichž existenci jsem do té doby neměl tušení.
Proto koňský hnůj již NIKDY.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod ZdenekCernoch » 26 říj 2016, 16:04

proto se musí koňsky hnuj zapařit a při vysoké teplotě se zárodky semen zničí. Použávám bez problemu a nikdy toho moc z hnoje nevylezlo ( plevel) . Taky záleží čím je kuň krmenej. Jestli je na pastvě nebo senem a pak melasou nebo šrotem. Pro koně musí být zrno pomleté nebo pomačkané aby to ztrávil. :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hnojení

Příspěvekod vrana » 10 črc 2018, 07:16

V OSTRAVĚ MAJÍ KOMPOSTÁRNU, KTERÁ ZPRACOVÁVÁ BIOLOGICKÝ ODPAD.KOMPOSTUJOU TO A KOMPOST PRODÁVAJÍ NEJEN V KOMPOSTÁRNĚ, ALE I VE SBĚRNÝCH DVORECH
LEVNÉ TO NENÍ,ALE MĚLO BY TO BÝT KVALITNÍ, Z TRÁVY,LISTÍ DŘEVA.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Hnojení

Příspěvekod vrana » 10 črc 2018, 07:17

OTEC NA KONSKÉM PĚSTOVAL ŽAMPIONY A PAK S NÍM HNOJIL. JÁ S ČERSTVÝM POHNOJIL A TED JEN PLEJU, SAMÉ RDESNO.JO TA ZAHRADNICKÁ MI CHYBÍ.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Hnojení

Příspěvekod Petr z H. » 10 črc 2018, 09:57

vrana píše:V OSTRAVĚ MAJÍ KOMPOSTÁRNU, KTERÁ ZPRACOVÁVÁ BIOLOGICKÝ ODPAD.KOMPOSTUJOU TO A KOMPOST PRODÁVAJÍ NEJEN V KOMPOSTÁRNĚ, ALE I VE SBĚRNÝCH DVORECH
LEVNÉ TO NENÍ,ALE MĚLO BY TO BÝT KVALITNÍ, Z TRÁVY,LISTÍ DŘEVA.


Kompost z kompostárny rozhodně nebrat. Udělal jsem to jednou, při výsadbě sadu. Tam to žádnou velkou škodu nenadělalo, stromy vydrží hodně. Ale použil jsem jej i pod rajčata, a tím jsem způsobil jejich degeneraci. Ta jsou velmi citlivá na zbytky herbicidů, a v kompostu jich bylo evidentně hodně. Nedělejte si iluze, co vše je v městské kompostárně - v podstatě každý biologický odpad, tedy i ty likvidované herbicidy. Použít pro kiwi bych si jej netroufnul ...
Podobný problém bývá i s hnojem, kdy na podestýlku je používána sláma, a ta je z obilí, které v drtivé většině ošetřované pesticidy (tedy i herbicidy) je.
Uživatelský avatar
Petr z H.
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 06 úno 2018, 11:53
Bydliště: Brněnsko 400 a 435 m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod vrana » 13 črc 2018, 21:47

Jednou jsem mluvil s pánem, který byl nadšen, že dostane několik aut humusu z čistírny vod. Dovezl si to a potom jen chodil a naříkal, že mu v tom nic neroste a vše hyne.nevěděl co dál.Skončil.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Hnojení

Příspěvekod amy80 » 13 črc 2018, 22:43

ZdenekCernoch píše: Pro koně musí být zrno pomleté nebo pomačkané aby to ztrávil. :mrgreen:


Sice OT, ale tohle tvrzení je neuvěřitelná blbost :wink:

Jinak má Zdeněk pravdu - hnůj všeobecně by se měl nechat pořádně zahřát, i kvůli zárodkům parazitů.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Hnojení

Příspěvekod ZdenekCernoch » 14 črc 2018, 20:31

zajdi si někde na konírnu kde maji tažné koně na přibližování dřeva . Dělal jsem v lese 14 let s pilou a za mnou jezdili kočí. Mnohdy sem jezdil s na vozíku za koněm s kočím .
NIKDY se nadalo nepomleté zrno. Jednak se mletím zahřeje a kun to muže sežvejkat bez problemu. Pokud stál jen na konirně dostal jen seno. Pokud jel do lesa dostal kybel melasy ( mačkany oves ......) a seno S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hnojení

Příspěvekod amy80 » 14 črc 2018, 22:55

ZdenekCernoch píše:zajdi si někde na konírnu kde maji tažné koně na přibližování dřeva . Dělal jsem v lese 14 let s pilou a za mnou jezdili kočí. Mnohdy sem jezdil s na vozíku za koněm s kočím .
NIKDY se nadalo nepomleté zrno. Jednak se mletím zahřeje a kun to muže sežvejkat bez problemu. Pokud stál jen na konirně dostal jen seno. Pokud jel do lesa dostal kybel melasy ( mačkany oves ......) a seno S20


To že se NĚKDE dává koním mačkané neznamená že se to tak děje VŠUDE, a taky to neznamená že to nemačkané nestráví jak píšeš výš. Drtí se to prostě jen proto že je to pak využitelnější, ne proto že to nestráví.
Čili trvám na tom že tvrzení že "Pro koně musí být zrno pomleté nebo pomačkané aby to ztrávil." je blbost :wink:
A chodit nikam nemusím.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Hnojení

Příspěvekod vrana » 16 črc 2018, 21:13

já mu děkuji i za tu zprávu o drcení zrna. je jasné, že v konském hnoji je moc semen, která to projití koněm přežila.drcení by jim pomohlo i tato semena strávit a neměli by jsme zapleveleno.proto nevidím, že by drcení byla blbost a já bych se tak nevyjádřil. ale nic ve zlém.dík i za váš názor.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Hnojení

Příspěvekod amy80 » 17 črc 2018, 15:33

Pane Kolo, přečtěte si to prosím ještě jednou. Já nikde nenapsala že je blbost to drtit. Napsala jsem, že blbost je tvrzení, že to kůň jinak než mačkané nestráví. Stráví.
A radši už na toto téma přispívat nebudu, už je to dost OT.
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Předchozí

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: J.K. a 7 návštevníků