Hnojení

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod papajavti » 19 bře 2008, 22:39

napsal jsem do jednoho zahradnictvi tady kousek od nas, na jejich strankach jsem cetl, ze nakupuji v Pasici, ja bych se do Brna v dobe kdyz maji otevreno tezko dostaval, ale Zdenek rikal ze tam mam normalne zajet a ze mi to prodaji, no ale vcera jsem tam psal a pan kdyz tam byl dnes nakupovat mi zavolal co to vlastne chci domluvili sme se a dnes po praci jsem si pro to jel do 5km vzdalene vesnice :) jako asi bych tam zkusil zavolat a zeptat se nez bych tam jel, kontakty maji na strankach
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Hnojení

Příspěvekod triodyn » 13 čer 2009, 13:13

Pojedu si tedka pro kravěnce,máte s tímto "hnojivem"nějaké zkušenosti?
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 13 čer 2009, 13:32

Já s ním hnojím ( výlučně ) už druhý rok, ale ne s čerstvým, nýbrž granulovaným. Možná to znáš - Hoštické hnojivo. Mají čistý kravinec, pak mix s koňským a třetí mix ještě s ovčím. Čerstvý kravinec je příliš agresivní, musel bys to nechat usušit a pak opatrně přidávat k substrátu.Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod triodyn » 14 čer 2009, 06:03

Právě tak to plánuju. :wink:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod dvoraks » 21 bře 2012, 08:43

Ahoj všem. Arguty mi začínají úspěšně rašit. Zima je nikterak nepoznamenala. Kdy bych měl aplikovat první hnojení ? Nyní, nebo později? Je na místě podpořit hnojením růst, nebo by to byl hazard s případným poškozením nočními mrazíky ? Díky Standa.
dvoraks
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 43
Registrován: 12 zář 2011, 15:51
Bydliště: Sedlčany, 360 m.n.m.

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 21 bře 2012, 10:51

Nevím jak ostatní, ale já používám na jaře na všechny rostliny KRISTALON START. Podporuje tvorbu květů a obsahuje základní živiny pro nastartování rostlin do sezony. Po ostatní období si pak " vyrábím " jíchu z kopřiv a tou hnojím po celé léto a končím opět přípravkem KRISTALON PODZIM s vyšším obsahem draslíku. A co se týče doby aplikace, myslím, že nyní v době rašení je ideální čas.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod Věra » 21 bře 2012, 20:18

Mě už rozmrzl soudek s loňskými slepičáky, tak používám toto hnojivo - je to sice síla na čmuchání, ale je to přírodní a zalévám s tím úplně vše - zatím si žádná rostlina nestěžovala. :D14 :D
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 21 bře 2012, 22:33

Nojo Věro, horší je, že slepice došly. Když jsem viděl v TV ty fronty na slepice......já používám Hoštické, to je taky dobré. Ale kopřivy mám zadarmo.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod Věra » 22 bře 2012, 07:43

To jo, já mám zase zadarmo ty slepičáky - zásobují nás sousedi. To Hoštické taky používám, hlavně při přesazování na dno nové nádoby. Vícekrát se mi totiž stalo, že když jsem jej nezapracovala dostatečně hluboku a bylo blíž k povrchu, tak pak začala zemina kolem jakoby plesnivět a měla jsem z toho strach. Ty kopřivy jsem kdysi taky dělala, taky to je pěkný puch /teď je málo kopřiv, tak používám místo nich vylamovné bočáky od rajčat - smrádek stejný - účinnost nevím/ :D11 E9
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Hnojení

Příspěvekod Stanley_51 » 22 bře 2012, 08:50

Ty bočáky z rajčat by mohly být taky účinné, vytváří potřebný dusík a v rajčatech je zinek a nevím, co ještě, ale je to přírodní. Ovšem puch přenáramný.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Hnojení

Příspěvekod Ivi » 22 bře 2012, 15:25

Já jsem koupila na zkoušku jak psal Papajafti Organoferm,vychází podstatně levněji nežli třeba granulovaný kravský hnůj.
Ke kiwi ho ale dávat nebudu,protože má 9% vápníku,což by kiwi mohlo vadit.Mám ho pro jahody a rajčata.

Máte někdo určitý postup při kvašení uleželých kuřinců-kolik vody třeba na jeden kbelík a v jakém poměru pak ředit po vykvašení,nerada bych si rostliny popálila,děkuji?
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Hnojení

Příspěvekod Věra » 22 bře 2012, 19:51

My děláme slepičáky tak, že kýbík slepičinců zalijeme asi 60 litry vody a necháme nejméně 3 týdny kvasit. Pak zamíchat a lze používat - na 1 konev 10litrovou asi 1 litr zákvasu. Ono totiž, když je to pořádně překvašené a ne čerstvý hovňous, tak to rostlinám nemůže ublížit nebo je popálit. Je to sice trochu smrádek, ale hlavně papriky, rajčata a okurky jsou dravci a tohle hnojení jim nadmíru svědčí. S6
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Hnojení

Příspěvekod Ivi » 23 bře 2012, 07:53

Věrko,prosím upřesni jestli myslíš kbelík také 10 litrů,děkuji.
Smrádek to sice je,ale v porovnání se zákvasem z rostlinného materiálu to je pořád ještě "vůně".Nevím jestli je z kopřiv stejný jako z jiných rostlin,ale pokud ano,tak pro mně páchne nesnesitelně.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Hnojení

Příspěvekod Věra » 23 bře 2012, 07:59

Jo asi jo, bude to nejspíš 10litrovej kyblík, ale na tom ani tak moc nesejde - důležité je nechat to fakt ty 3 týdny překvasit a občas s tím míchnout. Ten smrádek je fakt jiný jak ze zeleného, takový živočišný - mě to moc nevadí, ale jsou lidi, kterým se to jak se říká "ekluje" S1 :lol:
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Hnojení

Příspěvekod jujto » 23 bře 2012, 22:18

Na tuto sezonu sa tiez chystam na slepaci zakvas. Vlastne na holubi. Na slepaci zakvas bolo na zahrade pisane pomer riedenia 1/3 slepacincov + 2/3 voda. Mat to na slnecnom mieste, niecim trochu prekryte, dolievat vodu a raz za cas premiesat. Za cca 2-3 tyzdne (podla pocasia) to je hotove. Vraj sa to pozna podla toho, ze uz nejdu nahor bublinky ani pri miesani. Jedni radia riedit v pomere so zalievkovou vodou jedna ku desiatim a ini jedna ku dvadsiatim. Vyskusam to na jahodach. Len na casti, aby som to neprepiskol. Najprv slabsiu koncetraciu (1:20) a ak to bude mat vyraznejsi efekt ako statisticka chyba merania, pouzijem to aj inde.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků