Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod paloo » 27 bře 2011, 08:42

Prikladá foto takto poškodenej arguty.V začiatku sa tu podobný prípad preberal,aký bol výsledok?
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 27 bře 2011, 09:58

V loňském roce došlo u jedné mé arguty k poškození krčku ( pravděpodobně mrazem ), myslel jsem, že rostlina zajde ale vzpamatovala se a rána se zacelila.
Obrázek
free image uploader
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Choroby, poškození a škůdci rostlin kiwi

Příspěvekod moonvil » 11 dub 2011, 11:21

Netuší někdo, co by mohlo způsobovat následující problém na argutě?
Mám ji v kontejneru ve fóliáku ve stejných podmínkách jako několik dalších, ale pouze u téhle se na listech jakoby vysrážela nějaká bílá hmota - listy jsou navíc nažloutlé a jakési neduživé.
Nejsem si vědom toho, že bych ji přehnojil, má rašelinový substrát jako ty ostatní. Jo a určitě to není tím, že bych jí něčím postříkal listy a pak to uschlo.

Obrázek
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod paloo » 14 črc 2011, 05:55

Tento rok mi opäť vednú celé výhony a možno odíde rastlina ako vlani :( Má niekto tento problém :?: Ako ste ho vlani vyriešili :?:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Pepe » 14 črc 2011, 09:55

Tak u mna "len" Chloroza, hlavne na novych dvojmetrovych vyhonoch a zacal to robit aj samec ktory je cca dva metre od samice, ale po rozsypani zelenej skalice sa to vyrazne zlepsilo, pripravok na listy co som kupil a podla navodu davkoval mi na listoch spravil akurat zelene flaky takze odstranovanie pomocou tohto sposobu je podla mna neuspesne...
Za dalsie sa mi v spodnych partiach vyskytli (ze vraj puklice) na ktore som pouzil Dursban a este nejaky pripravok na savych skodcov a vyzera to ze je to lepsie...
Pepe
 

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Ivi » 14 črc 2011, 14:59

Mě tak odešly v roce 2009 dvě mladé rostliny,zachránit se je nedalo.Mám zahradu na rovině a ztéká mi tam veškerá voda ze zahrady nad námi,protože ji mají z kopce ke mě.Chtělo by to asi trochu vyvýšit záhon,kde jsem je mněla.V některém článku jsem četla,že by se neměly actinidie sadit na záhon,kde rostly jahody.Dole na konci stránky odkazu je pravděpodobná příčina.Letos na to místo budu aktinidie sadit znovu,tak uvidím jak dopadnu.
http://www.ediblelandscaping.com/plants ... view&id=12
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Actinidia napadnuta skodcom (biely pavuk,pavuci)

Příspěvekod Filan » 01 dub 2013, 10:03

Ahoj,

Hladal som na fore, ale vela informacii som nenasiel. Viete mi prosim poradit ako resp. cim bojovat proti velkemu mnozstvu malickych bielych pavucikov, ktori napadli nase Actinidie ? Co su to za potvorky ?

Dakujem
Filan
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2013, 15:40
Bydliště: Bratislava

Re: Actinidia napadnuta skodcom (biely pavuk,pavuci)

Příspěvekod ZdenekCernoch » 01 dub 2013, 10:07

najdi si Svilušku a přípravky jsou Nurel D, Vertimec a řada dalších :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Actinidia napadnuta skodcom (biely pavuk,pavuci)

Příspěvekod Filan » 01 dub 2013, 10:33

Dakujem za rychlu odpoved, idem si to nastudovat...
Filan
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2013, 15:40
Bydliště: Bratislava

Re: Actinidia napadnuta skodcom (biely pavuk,pavuci)

Příspěvekod Stanley_51 » 01 dub 2013, 11:06

Filan píše:Dakujem za rychlu odpoved, idem si to nastudovat...

Vítám Tě u nás na foru a zároveň prosím, přečti si upozornění.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Choroby, poškození a škůdci rostlin kiwi

Příspěvekod vrana » 08 dub 2013, 18:00

sviluška se mi objevuje výhradně v případě, že dám rostliny do skleníku. na rostlinách venku se mi nikdy neobjevila a zmizela i když jsem květináče s rostlinami dal ven do trávy.venku je přírodní rovnováha, je tam hodně dravých svilušek, které sežerou ty rostlinožravé.Horší je ,když se přemnoží svilušky na stromě, hrušni, a j. ty i venku škodí, asi se ty masožravé nestačí tolik množit.Prý některé firmy prodávají masožravé svilušky, posílají to, asi jedna Brněnská,ta zkouší i posílat čmeláčí násadu.

slimáky vysbírávám pod bednami neb deskami a zvláště pečlivě jejich vajíčka.Po zasazení malinké rostlinky ven je půda okolo nakypřená, slimáci jsou v ní zalezlí na den a v noci vylézají a lezou na proutek a vykusují listy a i pupeny a to ščasto každou noc tak dlouho,až už žádný pupen nezůstane k vyrašení a je po rostlině.to mi uádělali i na nařízkovaných v pařeništi. Hynutí argut je pro mne zatím záhadou.často popraská kůra, ale žádná rostlina arguty vysazená tříletá ven mi neuhynula.Snad jedině kijevská krupnoplodá.
červ na začátku tohoto tématu jea myslím drvopleň, těch je několik druhů a na aktinidiích jsem ho nikldy neviděl.
Jinak byly objeveny některé houbové choroby na aktinidiích, jedna prý způsobuje mrtvici,ale dosud z evropy,ameriky i Moskvy jsem na objevení této choroby nenarazil.Oblast výskytu aktinidí na dálném výchpodě je kvůli tomu a jiným chorobám dána do karantény a nesmí se z ní ani do vlastní země ruska posílat nic. Vloni mnoho zemí zavedlo zákaz dovozu všech druhů aktinidií. žádnou plísnovou chorobu pokud vím tady nemám a i z Moskvy mi píšou, že nemají.
Ponravičky lalokonosce mi způsobily úhyn několika sazenic kolomiklt brouci lůalok. mi udělali dírky do listů.proto je po přínosu sazenice dobré vyklopit ji z nádoby, otřepat z kořínků, a pokud larvy jsou neb brouci, zničit je.Chemicky to nejde, leda moc jedovatými a zakázanými jedy.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod minka » 20 čer 2013, 10:03

V půli května jsem u nás v zahradnictví koupila Issai, asi 20 cm proutek v květináči. Měl narašeno pár lístků. Vysadila jsem ho na místo a zalila, pak přišly ty lijáky a 10st a milé kiwi se rozhodlo zajít. Tak nevím co ho umořilo, jestli zima, déšť, nebo já E9 . Myslíte, že by mohlo vyrazit od kořenů, nebo si mám obstarat nové? Dík Vlasta
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod aminka » 20 čer 2013, 11:02

Issai je taková citlivka :( :D11 U velké rostliny je sice šance že vyraší z kořenů, ale u takhle malé rostlinky bych to moc neviděla reálné. Spíš si pořiď novou ale větší sazenici.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod minka » 20 čer 2013, 12:09

Dík, tak myslíš, že si mám příště koupit jiné? Nebo jsou takové citlivky všechny? Já myslela, když vydrží mráz, že vydrží všechno :D12 :D12
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod aminka » 20 čer 2013, 12:13

Nee, myslela jsem že jen Issai je citlivější. Celkově. Na zimní mráz a není moc vzrůstná. Ale zase je velice plodná a brzy plodící. Už ve 2 roce můžeš mít první plody. U ostatních argut tak nedříve po 3 letech (vlastní zkušenost - Mafil skoro 5 let). Ale pozor při koupi aby to byla fakt Issai, už jsem viděla prodávat jako Issai rostliny které byly všechno jiné jen ne Issai.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Josef a 3 návštevníků

cron