Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod papajavti » 27 čer 2010, 15:48

Jako u me ... zahada.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Stanley_51 » 27 čer 2010, 16:32

Arguty po probírce suchých větví. Obraz zmaru a zkázy.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Alena » 27 čer 2010, 19:38

U mě to bylo už asi před měsícem - najednou uschla celá jedna větev, nikde na kůře jsem nic nenašla. Uřízla jsem ji u země, druhá větev zatím vypadá v pořádku. Zdůrazňuju zatím...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod HankaS » 27 čer 2010, 20:06

Tak to mě pravděpodobně odchází celá jedna rostlina druhá skoro celá - na té vypadá snad zdravě jeden slabý výhonek kousek nad zemí. Asi počkám, až to opravdu zaschne, abych věděla, kde to ostřihat.
HankaS
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 536
Registrován: 18 čer 2007, 21:43

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Majk » 27 čer 2010, 21:55

Stejně dopadla i moje první arguta, kterou jsem koupil v Brně na Zelňáku. Nakonec se z ní vyklubal samec a tak mě to ani moc nemrzelo. Příznaky byly úplně stejné, pěkně rostla a najednou konec, zvadla a bylo po ní. Dneska jsem takhle viděl černý bez za plotem a šeřík u sousedů, bylo na nich pár zelených větví a zbytek visel jako sežehnutý.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod aminka » 27 čer 2010, 21:58

Že by nějaká záhadná epidemie? :D14 Těch případů je nějak hodně... S13
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Toncl » 23 črc 2010, 16:39

Taky hlásím.
Předloni (2008) mi takhle chcípla Urodnaja. A díky Amince jsem obnovil chov. Díky. (viz foto na mém albu http://antonin.taborsky-net.cz/galerie/ ... um=8&pos=3 )
Myslel jsem si podle fleků na spodní části rostlině, že je spálená od koček.
A letos Weiki a sameček. Na samičce kolomikty z Kruhu pouze spálené nějaké listy.
Weiki zřejmě odejde celá, na samečkovi jen pár větví.
Uživatelský avatar
Toncl
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14 dub 2008, 20:54
Bydliště: Domažlicko

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod pekos » 24 črc 2010, 19:02

Umřela někomu na to celkové uschnutí už i kolomikta? Zatím jsem četl pouze že píšete o argutách.

Pekos
Uživatelský avatar
pekos
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 236
Registrován: 03 srp 2007, 12:51
Bydliště: Cheb 470 m.n.m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod onry » 25 črc 2010, 22:48

Mojí jedné argutě ("stará odruda") také letos půlka větví uschla ta druhá polovina se tváří jako by se jí to nijak netýkalo a roste v klidu dál. Předpokládám že to byla reakce na nadměrnou násadu plodů (dlouho vlhko a pak najednou sucho). Sousední rostlina stejné odrůdy je ale ještě rozrostlejší a obsypanější plody a té nic není. S15
Po těch vedrech z minulého a předminulého týdne mám na některých argutách i kolomiktách spálené listy od slunce ,ale rostlinky dále rostou.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Toncl » 07 srp 2010, 09:25

pekos píše:Umřela někomu na to celkové uschnutí už i kolomikta? Zatím jsem četl pouze že píšete o argutách.

Pekos


Takže hlásím úmrtí samečka kolomikty. :roll:
Nejdříve jsem myslel, že ho podhrabal hraboš a proto opadávají listy. Tak jsem se rozhodl, že ho daruji bráchovo tchýni. Proto jsem se ho snažil před transportem a vykopáním ostříhat. Pár větví bylo suchých a pár zelených.
A když jsem ho částečně odkopal, chytil jsem ho dole za kmínek a kůry mi zůstala v ruce. Totálně uschlá. Kořeny vypadají v pohodě, tak jsem ho zastříh, přesadil a nechal trochu koukat. Třeba se vzpamatuje a obroste odspodu.
Uživatelský avatar
Toncl
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14 dub 2008, 20:54
Bydliště: Domažlicko

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod HankaS » 08 srp 2010, 12:59

Mě samec kolomikty totálně uschnul, ale ted už obráží, aspon tak. Samice shodila asi polovinu listů, ale žije. ještě mi ale odešly dvě arguty v květináčích, včetně Issai, která už měla plody. Tam je ale možné, že to bylo nějakým přehřátím, byly v nádobě se spostou vody, kterou byla dost teplá...Na těch dvou rostlinách v zemi, které odešly už dřív, je sem tam nějaký list, ale vypadjí mizerně, i když je vidět, že žijí. Uvidím, co to udělá po zimě, do té doby je asi nechám.
HankaS
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 536
Registrován: 18 čer 2007, 21:43

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod triodyn » 21 srp 2010, 10:05

Obrázek

Uploaded with Free Image Hosting
Ted mi odchází msučko( a to jsem byl rád,že se k podzimu rozjíždí(Mám dojem že je tu situace z jara,kdy v tom mokru řádila nějaká houba s příznaky mrtvice.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Alena » 21 srp 2010, 22:38

Tak mi to připadá jako konec pěstování kiwi v Čechách S13 Ta ztrátovost je opravdu dost vysoká...

Nejspolehlivěji mi vycházejí borůvky (pokud se schovají před kosy :mrgreen: ). Než je taky začnou napadat nějaké choroby :D11
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Toncl » 01 zář 2010, 12:52

Toncl píše:
pekos píše:Umřela někomu na to celkové uschnutí už i kolomikta? Zatím jsem četl pouze že píšete o argutách.

Pekos


Takže hlásím úmrtí samečka kolomikty. :roll:
Nejdříve jsem myslel, že ho podhrabal hraboš a proto opadávají listy. Tak jsem se rozhodl, že ho daruji bráchovo tchýni. Proto jsem se ho snažil před transportem a vykopáním ostříhat. Pár větví bylo suchých a pár zelených.
A když jsem ho částečně odkopal, chytil jsem ho dole za kmínek a kůry mi zůstala v ruce. Totálně uschlá. Kořeny vypadají v pohodě, tak jsem ho zastříh, přesadil a nechal trochu koukat. Třeba se vzpamatuje a obroste odspodu.



Tak hlásím, že jsem ho přesadil do květináče, zastříhl téměř až u země a začínají se objevovat první lístečky. S1
Uživatelský avatar
Toncl
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14 dub 2008, 20:54
Bydliště: Domažlicko

Re: Choroby, po?kození a ?kůdci rostlin kiwi

Příspěvekod Issai » 03 bře 2011, 14:57

Toncl píše:Tak mě napadla taková hříšná myšlenka. :D7

Přemýšlel jsem nad tím, proč to kiwi, i když má kůru kolem dokola pryč ještě neuschlo a raší (viz předchozí příspěvky). :?:
Že by zůstalo tolik živin ve větvi? :shock:

A pak jsem tuhle pozoroval jednu starou odstřiženou větev a uvědomil jsem si, že uprostřed té ustřižené větve je dírka. A tak mě napadlo, že by kiwi nemuselo používat k transportu živin nutně jen vrstvu pod kůrou jako je tomu u stromů, ale mohlo by i tímhle středovým potrubím rozvádět do celé rostliny další živiny. :D6
Co si o tom lidičky myslíte? S18


Ahoj.Jarda.
Vracím se k problému poranění kůry na kiwi z příspěvku ze dne 14.března 2009.Přikláním se k názoru příspěvku ze dne 19.dubna 2009.
Nevíte náhodou jestli někdo nepřišel na příčinu ,proč vzniknou takové pranění na starém dřevě ?Mám to na dvou keřich.
Děkuji za odpověď.
Issai
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2011, 20:11
Bydliště: Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků