Actinidia deliciosa

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Actinidia deliciosa

Příspěvekod Stanley_51 » 14 kvě 2020, 14:22

Založeno na přání S6
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod izi » 14 kvě 2020, 16:27

Ďakujem S6
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Jožka » 16 kvě 2020, 11:26

Pěstujete někdo odrůdu Boskoop? Jestli ano jaké máte zkušenosti?
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod haco » 16 kvě 2020, 13:57

Jožka píše:Pěstujete někdo odrůdu Boskoop? Jestli ano jaké máte zkušenosti?


pestujem a na zaklade info z tohto fora sa ju snazim prevrublovat na ine odrody napriek tomu ze este nezarodila :D
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod izi » 16 kvě 2020, 18:35

Jožka píše:Pěstujete někdo odrůdu Boskoop? Jestli ano jaké máte zkušenosti?

Boskoop ma nikdy nejak nezaujímal, ale práve som sa na facebooke dočítal, že Boskoop je pôvodný názov pre Jenny. Netvrdím, že je to tak, iba podávam ďalej.
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Jožka » 16 kvě 2020, 19:37

Díky za info, u nás v zahradnictví ji prodávají.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milas » 19 kvě 2020, 12:20

Jenny je všade...Aj tam kde ju človek nečaká :lol: :lol: :lol: moja Jenny sa po x rokoch stala samcom :lol: :lol: :lol: Pokiaľ Boskoop nerodí, tak je to mačka vo vreci....holt já mám s tým bohaté skúsenosti....samý samec....ešteže Topstar kedysi kúpený z Kruhu ako nechlpata mutácia je samica asi Hayward... :?,Ktorá rodí...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 19 kvě 2020, 14:48

milas píše:Jenny je všade...Aj tam kde ju človek nečaká :lol: :lol: :lol: moja Jenny sa po x rokoch stala samcom :lol: :lol: :lol: Pokiaľ Boskoop nerodí, tak je to mačka vo vreci....holt já mám s tým bohaté skúsenosti....samý samec....ešteže Topstar kedysi kúpený z Kruhu ako nechlpata mutácia je samica asi Hayward... :?,Ktorá rodí...


S tými zámenami je to hrozné, hlavne keď sa z toho vykľuje samec, a mala to byť samica...A ten Hayward u teba v pohode zvláda zimy? Nebudem sa pýtať na neskoré jarné mrazy, tam je to u všetkých rovnaké. zatiaľ asi nevyšľachtili veľkoplodú kiwi, čo by u nás rašila začiatkom mája, že? :D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milas » 19 kvě 2020, 20:50

Veď ani maloplodú... :lol: :lol: :lol: Hawko zimu vydržal, len na jar je to horšie...A to som mu obalil nohy Mirelonom. ..nohy vydržali,hlava a ruky omrzli,ale narátal som 3-4 výhonky s kvetmi...samec omrznutý/aprílové mrazy/ ale puky čo ženú všetko s kvetmi. ..
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 23 kvě 2020, 12:27

Opylování kiwi pomocí chovných čmeláků . Za povšimnutí stojí konstrukce čmelínu , respekt. odděleného vletového a výletového otvoru .
https://www.youtube.com/watch?v=_jJ8lVSmtr0
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Roland » 24 kvě 2020, 07:35

Ja ju mam doma tiez a luto mi je ju vyhodit. Pestujem ich ako podniky pre dalsie rastliny na prevrublovanie do buducna.
Cas ukaze co sa mi podari nane navrublovat. Tiez som neodolal ,na ziaciatku pestovania kiwi. Zahradnictva ich ponukaju vsetky ,pekne, velke, zelene "no nekupto." Neodolal som.
Roland
Roland
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07 čer 2019, 10:10
Bydliště: Galanta

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 24 kvě 2020, 09:48

Roland , Airbusy : Poslal jsem vám SZ ,ale asi dělám zase něco blbě , tak se prosím ozvěte .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 24 kvě 2020, 21:21

milos 51 píše:Roland , Airbusy : Poslal jsem vám SZ ,ale asi dělám zase něco blbě , tak se prosím ozvěte .


Miloš, SZ poslaná :)
milas píše:Veď ani maloplodú... :lol: :lol: :lol: Hawko zimu vydržal, len na jar je to horšie...A to som mu obalil nohy Mirelonom. ..nohy vydržali,hlava a ruky omrzli,ale narátal som 3-4 výhonky s kvetmi...samec omrznutý/aprílové mrazy/ ale puky čo ženú všetko s kvetmi. ..


to je zaujímavé, že samec ženie kvety aj z výhonov po omrznutí. kiežby aj samice takto bujno kvitli :D a chuťovo je ten Hayward iný ako kúpený z obchodu?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milas » 25 kvě 2020, 08:22

Keď je braný z pivnice úplne dozretý,tak ide ošúpať šupka ako z uvareného zemiaku,chuť nie je taká kyslá,príjemná,len sa tak zapráší,niekto má ale radšej kyslejšiu,vtedy treba vybrat tvrdší plod a okrájať ako surový zemiak.Hodnotil by som to o niečo lepšie ako z obchodu :lol: Samozrejme chuť je približne taká istá ako z obchodu...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 28 kvě 2020, 15:43

Mám stejnou zkušenost jako Milan . Nevidím rozdíl v chuti mezi vlastním vypěstovaným a koupeným ovocem . A nepoznal bych ani rozdíl mezi jednotlivými odrůdami delicios (zelených ). Měl jsem možnost srovnat Starellu ,Green light , Mega kiwi (Tsechelidise) Ashoku , Saanichtona , Abotta a ještě semenáč od pana Fridricha - Kobylské . Všechno stejné a přesně jak píše Milan , při dokonalém vyzrání , dokonalá chuť a slupka se dá loupat jako u vařené brambory .
A ještě vám musím napsat pár slov k odrůdě Ashoka . Pravdu musíte znát, ať je jakákoliv . :D
Požádal mě o to nakonec i pan Fridrich , který tuto odrůdu k nám přivezl a rozšířil . Koupil ji někdy v osmdesátých letech (přesný rok neví) v Německu ,tehdy ještě západním . Rostlina nebyla označena , neměla žádnou cedulku a když se ptal prodavače na odrůdu ,dostal odpověď - Nevím :D
Doma rostlinu zasadil do studeného skleníku a když přinesla první plody ,přinesl je ukázat kamarádům citrusářům do Brna . A tam se shodli na tom ,že to nemůže být nic jiného než holandská Ashoka , kterou popisuje Šamla v Subtropech -A. Ashoku potom úspěšně rouboval a rozmnožoval pan Urbánek , od kterého jsem ji získal i já .
Ashoka má skutečně trochu jiné plody než např. Starella a taky se mi zdá ,že plodí jakoby ve shlucích (to ale může být způsobeno rozdílným řezem) . A co se týká mrazuodolnosti ,to ze dvou pozorování (Letovice a Brno) ještě nic neznamená . To musí zjistit více lidí a ve více regionech . Takže roubujte -trénujte ! A to mám ještě odrůdu Straton a Tuscia . :D
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Další

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků