Actinidia deliciosa

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod MonikaV » 12 zář 2020, 17:52

S9 BOMBA S9
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Jozef » 12 zář 2020, 18:39

Těch Kiwi bylo 118 KG a byly s jediného keře.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Radim K » 12 zář 2020, 22:01

Tak to je super S6 .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 13 zář 2020, 07:27

118 kg, to uz je do suda na palenku a dobru kiwovicu :-D Co s tolkymi plodmi? Vedel by som si predstavit spravit mušt/šťavu, len to chce prepasirovat zrnka a supat plody, aby tam neboli chlpky.

Milos, tie placate plody na Kobylskej su vlastne dvojite plody, alebo preco to vznika?
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 13 zář 2020, 09:19

118kg z jedné rostliny = úplně normální :D
S množstvím kiwi není nikdy problém ,naopak chybí . Děti ,rodina ,známí ,sousedé... Každoročně dělám džem ,klasickým způsobem a přidávám zelený pepř a když není , tak zelené korenie :D Zkoušel jsem i směs s jahodama ,ale jahodová chuť přebije tu jemnou chuť kiwi . Pecičky tam ponechávám ,vůbec nevadí ,podobně jako u jahod . Četl jsem dokonce ,že Novozélanďané se nám diví ,proč kiwi loupeme ,u nich to mnoho lidí jí se slupkou . :D
Co se týká zdvojených plodů ( u Kobylské ) je porucha ,které se tuším říká fasciace ( Izi vysvětlí :D ) a která je ve velkovýrobě nežádoucí . Plody se musí třídit . V obchodě není možné prodávat plod (kus ) za stejnou cenu jako zdvojený s větší váhou . Nevím čím to zdvojení vzniká ,ale občas takový plod najdu i na Starelle . Nám to pochopitelně nevadí .
A pan Fridrich má kromě Kobylské už i dva plodící semenáče z této odrůdy . Mají údajně trochu menší plody . Možná má i fotku . U těchto rostlin by se měla prověřit mrazuodolnost . Je možné ,že tu máme něco....
MonikaV: A nechtěla bys to zkusit i s kiwi ? Po tom obrovském úspěchu s fejchoou ? :D
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod Jozef » 13 zář 2020, 10:55

Toho Kiwi nikdy dost, mám 11 vnoučat a 5 pravnoučat a všichni mají Kiwi rádi.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod izi » 13 zář 2020, 14:03

milos 51 píše:Co se týká zdvojených plodů ( u Kobylské ) je porucha ,které se tuším říká fasciace ( Izi vysvětlí :D ) :D

Keď si ma už vyzval, tak nech sa páči :wink:
Fasciácia je asi niečo iné. Já si myslím, že to bude asi toto:
Ing. Mankovecký:
"Čo sa týka dvojplodov – ide o plody vytvorené z tzv. dvojpiestikových kvetov. Tie vznikajú prirodzenou cestou v rokoch kedy je suché počasie v období diferenciácie kvetných pukov. Čiastočne sa to tak dá eliminovať pravidelnou závlahou v priebehu celého roka. Taktiež je to odrodová záležitosť - niektoré odrody sú na tvorbu dvojplodov citlivejšie, iné menej, resp. vôbec."
Ale tiež sa môžem mýliť...
Ivan
izi
člen
člen
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28 srp 2016, 09:53
Bydliště: Malé Hoste 255m.n.m

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 13 zář 2020, 15:31

Ivan ,moc děkuju za všechny . Proto jsem tě vyzval. :D
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 13 zář 2020, 17:23

Jozef píše:Toho Kiwi nikdy dost, mám 11 vnoučat a 5 pravnoučat a všichni mají Kiwi rádi.


Tak to je nieco ine, my sme neni taka velka rodina a navyse niektori clenovia mi tvrdia, ze im kiwi prekysluje zaludok, tak to radsej nejedia...

Ivan a Milos, vdaka za vysvetlenie k tym dvojitym plodom, su to take siamske dvojcata :-)
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 25 zář 2020, 11:31

Obrázek
tProvedl jsem zkoušku na cukr . 3-4 Brix , to je málo . Je potřeba 7-8. Odrůda Starella . Pravý plod je Starella naroubovaná v kolomiktě . Malá velikost je proto ,že jsem nedělal probírku . Plody jsem dal do sáčku na jablka .
Obrázek
Jenom doplňuji ,že už po třech dnech na jablkách změkly a jsou i sladké a jedlé ,ale já jsem zvyklý na lepší kvalitu. Tyto plody byly podtržené .
Naposledy upravil milos 51 dne 28 zář 2020, 12:33, celkově upraveno 1
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 26 zář 2020, 08:40

milos 51 píše:A pan Fridrich má kromě Kobylské už i dva plodící semenáče z této odrůdy . Mají údajně trochu menší plody . Možná má i fotku . U těchto rostlin by se měla prověřit mrazuodolnost . Je možné ,že tu máme něco....


A nejaka fotecka z tych plodiacich semenacov Kobylskej by sa nenasli? Pripadne aj ich charakteristika, nejaky opis, urodnost a tak :-)
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod milos 51 » 26 zář 2020, 08:50

Přesně to jsem po Jožkovi chtěl už minulý týden . :D Možná najde. Jsou prý jen trochu menší . To ale ještě nic neznamená . Tyto semenáče se musí nejprve vyzkoušen v různých regionech .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 26 zář 2020, 11:41

Tak ked sa podari zohnat fotka tych rodiacich semenacov z Kobylskej, urcite si ich na fore radi pozrieme :-) Zaujimave bude, ci robia tiez take dvojplody ako materska rastlina. A s cim to je opelene?

Inak Milos, ako je to s tou kvazi "Sorelli" s chlpatymi vyhonkami ineho povodu nez od teba, ma uz niekto z toho plody? Nevies nahodou? Viaceri taketo rastliny ala Sorelli nakupili. Mam jednu taku z lumigreenu, moc to nerastie a nema to hladke vyhony a ani oblickovite ocka. Ja len, ci to bude nieco ine zltoplode alebo z toho vyrastie samec :-O
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod kaossik » 26 zář 2020, 23:25

airbusy píše:Inak Milos, ako je to s tou kvazi "Sorelli" s chlpatymi vyhonkami ineho povodu nez od teba, ma uz niekto z toho plody? Nevies nahodou? Viaceri taketo rastliny ala Sorelli nakupili. Mam jednu taku z lumigreenu, moc to nerastie a nema to hladke vyhony a ani oblickovite ocka. Ja len, ci to bude nieco ine zltoplode alebo z toho vyrastie samec :-O


U mě se stále ke květu nechystá. Letos jsem zapěstovával tažně, ale taky záložní kmínky. Tažně nic moc, příští rok budu pokračovat a přespříští by snad mohly být první květy. No když to nebude sorelli, halt to oroubuji.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Actinidia deliciosa

Příspěvekod airbusy » 27 zář 2020, 08:11

kaossik píše:
U mě se stále ke květu nechystá. Letos jsem zapěstovával tažně, ale taky záložní kmínky. Tažně nic moc, příští rok budu pokračovat a přespříští by snad mohly být první květy. No když to nebude sorelli, halt to oroubuji.


Aj tebe ta kvazi Sorelli pomaly rastie? Ono by sa to kvitnutie dalo urychlit tak, ze by sa konarik z nej nastepil do kvitnucej rastliny (ci uz do samca alebo samice) a mozno uz na dalsi rok by mohla zakvitnut, a by sme vedeli, na com sme. Ale to ma az teraz napadlo, po sezone :-)
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků