Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod fahrweed » 15 bře 2020, 23:08

Čtu tady chválu na kolomiktu - kde byste mi ji doporučovali koupit? Nějaký osvědčený obchod / pěstitel s odrůdami? Např. Arboeko nemá uvedené odrůdy. V zahradnictví Kruh je za 99 Kč Velikanski nebo Dr. Szymanovski, ale nevím, jak velké sazenice prodávají. V Droždíně má p. Pražák Vitakolu za 340 (asi bude větší)...
Jak hodnotíte výše zmíněné odrůdy?
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Stanley_51 » 16 bře 2020, 10:34

fahrweed píše: V Droždíně má p. Pražák Vitakolu za 340 (asi bude větší)...

Pošli SZ Honzovi Kolovi ( vrana ) a domluv se s ním. Budeš to mít od zdroje a zaručeně pravou odrůdu. ( Vitakola ).
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Prcek » 16 bře 2020, 11:44

[quote="fahrweed"]Čtu tady chválu na kolomiktu - kde byste mi ji doporučovali koupit?

Mám volného pěkného samce kolomikty v nádobě, kterého jsem dřív koupil omylem. Výměna za ,,něco,, možná. Když tak napiš SZ.
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod fahrweed » 19 bře 2020, 00:11

Stanley_51 píše:Pošli SZ Honzovi Kolovi ( vrana ) a domluv se s ním. Budeš to mít od zdroje a zaručeně pravou odrůdu. ( Vitakola ).

Díky. Ozvu se mu.

Prcek píše:Mám volného pěkného samce kolomikty v nádobě, kterého jsem dřív koupil omylem. Výměna za ,,něco,, možná. Když tak napiš SZ.

S výměnou to bude složitější, protože nemám nic - všechno letos nakupuju :-)
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod BXL » 19 bře 2020, 12:55

Potvrdzujem,Vitakola je skvelá.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 03 dub 2020, 19:36

Arguty začínajú rašiť, pri -7 namrzli, dúfam nie všetky. Jediný dlhší výhon Binga ktorý rastie uplne pri múre to dal úplne bez ujmy. Už vidno aj kvetné púčiky.


Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Prcek » 08 dub 2020, 12:16

Obrázek

Obrázek

V pondělí zakoupené kiwi Issai v zahradnictví na kraji Strážnice. Když jsem před přesazením probral kořeny, začaly vypadávat larvy pravděpodobně Lalokonosce. Celkem okolo deseti. Tak je vidět, že člověk musí být pořád ve střehu. Foto larvy je trochu rozmazané :(
Naposledy upravil Prcek dne 16 dub 2020, 13:28, celkově upraveno 1
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod nene » 08 dub 2020, 13:02

Díky za info, kupujeme tam často....budeme ve střehu a hned jak to půjde zkontrolujeme už koupené.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 14 dub 2020, 20:34

Arguty na noc pozakrývané.

Obrázek

Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod paloo » 15 dub 2020, 08:05

JančiZV píše:Arguty na noc pozakrývané.

Obrázek

Obrázek

Rád by som videl fotku a teplotu aká bola tak po troch dňoch
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milas » 16 dub 2020, 08:29

Arguty sa tento nekonajú... E1
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Smidla » 17 dub 2020, 16:39

Zdravím ve spolek. Po strasne dlouhe odmlce jsem zavital zpet na toto forum. Pro predstaveni, mam ctyri rostliny. Jedna koupena jako samosprasne Issai, dve samicky ananasnaja a jeden samec ananasnaja. Jizni morava, 450 metru nad morem. Rostliny jsou u vychodni zdi, pul metru je zidka a pak plot, tazenen na drevene konstrukci.
Nejprve to negativni. Issai jsem kupoval ve Vezkach a mylim si ze to neni Issai. Tady bych poprosil o pomoc. Bohuzel nemuzu najit fotky, pokud se mi zadari, pridam pozdeji, ALE, plody maji cervenou barvu, vcetne duziny. Jsou strasne kysele, ale strasne, temer nepozivatelne. Kdyz uz skoro padaji z kere, tak je to snesitelnejsi, ale dobre rozhodne nejsou. Velikost plodu je tak jeden centimetr. Co myslite, muze to byt Issai? (v marmelade to nejak skonzumujeme, ale bylo toho malo, tak vypomohla anasnaja)
A ted to pozitivni, ananasnaja ze zahradnictvi kruh. Jedna samicka a samec v 2019 vykvetly. A musim rict, uplne bombasticka uroda a neuveritelna chut. Je to jako droga, jak zacnes jist, nemuzes prestat :D Fotky mam, prilozim:

Obrázek

Obrázek

Chut opravdu zavani ananasem. Letos se pokusim neco narizkovat, mam obrovskou zahradu, a hodne mista i kolem na obecnim.

A jeste prosim jeden dotaz. Chtel bych si poridit nejakou dalsi odrudu, klidne ranejsi, ananasnaja dozrava zacatkem rijna a dal, ale musi byt sladka a chutna. Poradite?

S pozdravem Smidla
Račice 450m n.m.
Smidla
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2014, 19:42

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 17 dub 2020, 18:55

Ahoj, ja by som ti odporučil Genevu. Issai to isto nebude, má trávovo zelenú farbu, nám veľmi chutí. Skoro nastupuje do rodivosti, nepotrebuje opelovača a dokáže opeliť aj iné samičie arguty. Mne zatiaľ zastupuje samca, lebo sa mi z neho vyklula samica.
Paloo dopadlo to celkom dobre, prvú noc bolo -3,9 a druhú iba -1'C.
Jemne poškodené boli len výhonky ktoré sa priamo dotýkali plachty. Neviem či to bolo spôsobené mrazom alebo oderom.

Obrázek


Obrázek

Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod airbusy » 18 dub 2020, 07:40

Ahoj Smidla,

ja by som ti odporucil Hardy red, Rogow alebo Kyjevsku krupnoplodnaju, vsetky z nich su chutovo dobre. Co sa tyka Issai, ten ma pomalsi rast a chut trocha po ciernych ribizlach, ale je cisto zeleny, aj vo vnutri. Tak muselo dojst k zamene, to sa stava u kiwi zial dost casto....
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Smidla » 18 dub 2020, 18:24

Dekuju za reakce,

to ze to neni Issai mi bylo jasne uz kdyz jsem videl obrazky plodu. Letos nafotim a hodim sem, treba nekdo pozna co to je. jedine co vim jiste je, ze je to samosprasne, mel jsem plody ikdyz jsem nemel samce a ze to ma drobne plody, tak kolem centimetru az centimetru a pul v prumeru, spis kulatejsiho tvaru.
Na druhou stranu si rikam, ze neni od veci pokusit se na ni naucit roubovani. Kdyz to nevyjde, pujde vykopat, pokud to vyjde, jen dobre.

Co se nove odrudy tyce, zatim nejvic se mi libi Hardy Red, tak uvidime jak to dopadne. ma nekdo typ na dobre zahradnictvi pobliz? idealne na dostrel Brno, Olomouc, Kromeriz.
Račice 450m n.m.
Smidla
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2014, 19:42

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků