Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod hyks » 10 kvě 2017, 16:19

Satan píše:Dnes , ve 3 ráno muselo také mrznout tak je po Argutách :( konec . Ananasnajá je spálená i s květy a další odrůdy :( :? S2 S2 S2 S2 S2 letos budu žrát trávu .


u nas snad jen pupeny ale snad prezily.

ale mrzlo prokazatelne.. zamrzla miska s vodou.
Povltaví 500mnm, dost sluníčka a na kopci.
hyks
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2016, 13:44

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 11 kvě 2017, 16:10

Byl jsem na zahradě , Arguty jsou spálené mrazem ale nevypadají tak hrozně , včera jsem to viděl všechno moc černě , budu zvyšovat oporu snad to bude lepší ?
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod ivan » 11 kvě 2017, 19:56

Satan píše:Byl jsem na zahradě , Arguty jsou spálené mrazem ale nevypadají tak hrozně , včera jsem to viděl všechno moc černě , budu zvyšovat oporu snad to bude lepší ?

Proti prízemným mrazíkom zvyšovať oporu by bolo účinné, ja mám kiwi aj vinič na pergole 3 m vysoko - vodorovne akoby "tunel"- medzi garážou a záhradným domkom- vlani v apríli ( 26-30.4)to omrzlo tak, že ročné prúty už ani po 6 týždňoch nepučali, takže záleží na tom ako silno bude mrznúť- predvčerom mrzlo tak, že už o 23,00 h bola srieň na aute, o 24,00 h bola biela tráva a aj biela strecha na garáži- takže som mal "pohotovosť"- kúril som celú noc- teplota kolísala od -2°C do -3°C ( bolo mi ľúto tých stoviek kvetov na kiwi a cca 150 malých strapcov hrozna)... a tie konáre kiwi a viniča čo sa ťahajú až nad strechu- kde kúrenie nesahalo- zmrzlo totálne... u mňa mrzne aj vo výške
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1785
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod SAVOND » 14 kvě 2017, 13:23

Tak prave delame s klukem novou konstrukci na vsechny kiwi, bude to asi 2,5m na vysku a bude to misty i pruchozi jako tunel, ne jen jako plocha nebo plot. V zaveru se to bude cely prekryvat velkyma plachtama a dole uvnitr by se melo dat zapalit i svice pro ohrev. vypadat to bude podobne jako foliovnik kdyz se to zakryje. Snad nas pristi rok tolik neprekvapi. Ikdyz pripraveni jsme pokazde, ale vzdycky se najde neco co je jinak a spatne, nebo clovek nevychyta mraz. Jelikoz se chci vyvarovat vseho spatnyho tak budeme kombinovat zakryvani i teplo/svice. Letos je vsechno, ale uplne vsechno v tahu.. a nejen kiwi.
No snad pristi rok z jara nevyhorime :) :)
SAVOND
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 říj 2014, 21:56

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod robo » 15 kvě 2017, 22:39

Pátrám, pátrám možná blbě, ale nemá někdo zkušenosti se samosprašným kiwi Kozolupy? Nikde o něm nic nepíšou. Nejvíce by mě zajímalo v jakém roce začíná kvést, v jakém měsíci kvete a plodí, jak je mrazuvzdorné no a v neposlední řadě jakou má chuť?
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 17 kvě 2017, 07:21

Máte někdo odrůdu Kokuwa , jak se daří v našich podmínkách a jak je to z mrazu odolnosti.Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod LubošM » 17 kvě 2017, 15:49

Kokuwu mám, loni a předloni mi plodila, je dost úrodná, později dozrává, je chutná - jsou tam cítit tóny medu, má tužší slupku, ale to moc nevadí. Rozhodně doporučuji. Co se týká mrazuvzdornosti tak je na tom úplně stejně jako všechny ostatní arguty - v zimě vydrží v pohodě -25°C, v dubnu při rašení -2°C a v květnu ji tento mráz totálně spálil. Po 14 dnech vyraší znovu, ale letos už úroda nebude. Taky už uvažuji o pěstování kiwi na nižší konstrukci, upravit ji tak, aby přes ní šla přehodit plachta až na zem a přitom se neolámaly výhonky. Nebo kdo má tu možnost vést rostliny u fasády domu a před mrazy jí zakrýt plachtou z boků a shora.
LubošM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 144
Registrován: 01 led 2011, 18:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 17 kvě 2017, 21:14

Díky za odpověď, já jsem naopak oporu zvyšoval před jarními mrazy . Mráz zasáhl nejvíce spodní větve nejlépe to zvládla Ananasnaja , ale Arguty už se se celkově probouzí za týden od mrazu mají přírůstky 30 cm :D. Tak si myslím že zvýšení opory bude účinné, a jarní mrazy nebudou mít tak velkou šanci .
Naposledy upravil Satan dne 18 kvě 2017, 07:02, celkově upraveno 3
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 17 kvě 2017, 21:22

kozolupy, to je někde u karlštejna, tam je zahradnictví jan Bielmač, fachman.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod robo » 17 kvě 2017, 21:46

Teď jsem na jeho stránky koukal a v nabídce ji nemá. Tady na fóru jsem akorát našel otázku jestli je opravdu z Kozolup a dvoraks odkázuje na VÚKOZ. Tam už jsem poslal také dotaz, ale myslím si, že se na mě vyprdnou, aby mě odpověděli.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod misoo83 » 21 kvě 2017, 15:50

milos 51 píše:Ahoj Miroslav! S roubováním takové rostliny nemám zkušenosti. Já bych ten pokus ale udělal. Naroubuj to. Není co ztratit . :P
Buď to poroste a nebo to neporoste :) A hlavně napiš ,jak se to dopadlo.


Hi here are results of transplantation and grafting actinidia arguta kiwis two months later :D.
Ahoj tady jsou výsledky transplantace a očkování actinidia arguta kiwi o dva měsíce později :mrgreen:.

https://www.youtube.com/watch?v=RpzqUU5Z-RY
Uživatelský avatar
misoo83
ouško
ouško
 
Příspěvky: 67
Registrován: 28 dub 2016, 16:44
Bydliště: Serbia (Pancevo)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milos 51 » 21 kvě 2017, 16:43

Obrázek
Ahoj Miroslav. Děkuji za zprávu ! Moje bylinné roubování .Mám větší procento úspěšnosti. Je to hybrid (arguta x chinensis) na argutu.
Moj zeliščni ceplenie. Imam večjo stopnjo uspešnosti.
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1865
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod pipisko » 22 kvě 2017, 08:35

caute argutaci

neviete nahodou o niekom zo slovenska v okoli pezinka ,senca.. kto by mal rozkvitnuteho samca arguty? kamarat ma rozkvitnutu samicu kens red ale samec mu vymrzol a novy samec mu este nekvitne. potreboval by vetvičku s kvetmi na opelenie.. vdaka
pipisko
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 kvě 2017, 15:58

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 25 kvě 2017, 21:28

tady ve frýdku kvetou teprve kolomikty,a ty které namrzly/kolomikty/ pokvetou tak za tři týdny.to musíte hledat tak v bratislavě, v botanické nebo u kivařů.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod misoo83 » 27 kvě 2017, 16:18

Hi Milos when you graft kiwi like this do you cover whole graft with plastic bag to hold moist?.
I have grafted kiwi few days ago but i have covered whole graft with plastic bag.

Dobrý den Miloš při naroubovat kiwi, jako tomu je pokrýt celý štěp s plastovém sáčku držet vlhký?.
Jsem naroubován kiwi před několika dny, ale i pokryl celý štěp s plastovém sáčku.
Uživatelský avatar
misoo83
ouško
ouško
 
Příspěvky: 67
Registrován: 28 dub 2016, 16:44
Bydliště: Serbia (Pancevo)

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků