Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 23 dub 2020, 20:44

dejte si do vyhledavače název odrůdy a vyjedou firmy, které to prodávají.já mám kolomikty už pryč,zbyly arguty a ty každý koupí jinde.Hledám množárnu kde bych si mohl dát pár řízků v půli května .
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Smidla » 24 dub 2020, 19:17

Diky za reakci,

nejde o to, ze bych neumel pouzivat internet, slo mi spis o doporuceni ;)
Vsichni vime jak to, specialne u kiwi, funguje. Spousta lidi pestuje neco co neni to co si objednali ;)
Račice 450m n.m.
Smidla
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2014, 19:42

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 25 dub 2020, 21:51

Dnes som obzeral arguty a Ken's Red bude bohato kvitnut, napriek tomu, ze zmrzol na tabak. Zregeneroval sa zo zaloznych ociek a napriek tomu ma bohato nasadene na kvet. Myslel som, ze ked arguty na jar zmrznu, sanca na urodu uz nie je. Zas som sa naucil nieco nove. Odkedy ich mam, prvykrat zmrzli na 100% mlade vyhonky. Ale Ananasnaya puky takmer nema, napriek tomu, ze bohato obrazila znovu. Problem spociva v tom, ze samec nema ani jediny puk. Takze mi tu kenovu cervenu nema co opelit. Preto chcem touto cestou poprosit nejaku dobru dusu, ci by niekto bol ochotny mi poskytnut zopar vetviciek samca, ked zacne rozkvitat. Idealne by bolo keby to bol niekto z Podunajskej niziny kvoli nacasovaniu aby sa stretli v kvete.
Je tu teda niekto, komu bude kvitnut samec, co by bol ochotny? Nesmierne by ma to potesilo. Uz som z argut nestastny. Mam krasne velke samice, ktore uz minuly rok bohato kvitli, ale kedze samec nekvitol, vsetko opadalo a nebolo nic. Tento rok to vyzera na rovnaky problem. Ak nezozeniem zopar samcich kvetov, zas vsetko opada a nebude z toho nic druhy rok po sebe. Vopred vam dakujem za ochotu.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod fahrweed » 26 dub 2020, 15:38

Můžu se zeptat, pokud někdo máte tu zkušenost, jak se pohybuje poštovné z e-clematis.pl do Česka?
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 26 dub 2020, 18:48

fahrweed píše:Můžu se zeptat, pokud někdo máte tu zkušenost, jak se pohybuje poštovné z e-clematis.pl do Česka?


Nevim jak to maji s postovnym, ale sortiment clemantisu maji v parkonu u velkyho oseka :-) ale z olomouce je to daleko :-(

Netusim tedy co tam maji ted, musi tam clovek zavolat, ale ja tam bral predminuly podzim v podstate komplet sortiment od klemantisu - kiwi arguty.

Jen tedy obcas do toho primichaji i neco sveho a bohuzel to delaji tak ze oreskrtavaji vetsinou kvetinace od klemantisu a vpisuji tam jinou odrudu :-(((
Takze v tom maji bordel.

Jinak cenove to maji asi taky levnejsi.

Vzhledem k tomu ze jsou zasazene rostliny ted rok a pul tak nemuzu poreferovat co z toho bude a jestli odpovidaji odrudy.
Kazdopadne roste to pekne, ale kvety vidim zatim jen na samcovi :-(
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod fahrweed » 01 kvě 2020, 23:13

Tak nakonec jsme arguty vyřešili v Drožíně a v Zahradnictví Zoja. Po telefonu mi v Droždíně řekli, že Ananasnayu už v sortimentu nemají, tak jsem ji objednal v Zoje. Pak jela manželka do Droždína pro samce a pro Superjumbo a když zjistila, že mají poslední kusy Ananasnaya, tak ji vzala taky. Takže se nám doma sešly dvě. Za stejnou cenu.
Vlevo je Zoja (podle visačky jsou to Školky Litomyšl) a vpravo je Droždín.
Teď jen váhám, zda zasadit obě a počkat, jestli jsou obě odrůdy Ananasnaya nebo tu Zoju pošlu dál.

Obrázek
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod adypro » 02 kvě 2020, 08:04

Tak záleží kolik máte místa a jestli chcete do budoucna zkoušet i další odrůdy...? Pokud je místa dost a máte kiwi rádi, tak se snesou i dvě stejné rostliny.
adypro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: 08 bře 2019, 10:40
Bydliště: Troubsko u Brna

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Smidla » 02 kvě 2020, 11:20

A taky ta chut ananasnaya je prote skvela. ;)
Račice 450m n.m.
Smidla
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 srp 2014, 19:42

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod mifin » 02 kvě 2020, 20:46

Taky se může stát, že budou ve skutečnosti různé ...
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 03 kvě 2020, 18:45

http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=154&t=1644633

Vzpomněl jsem si na naše staré forum,vyhledal ho má 300 stran,úžasné,ale nepodařilo se mi už tam zaregistrovat,nevadí, i tady máme pěkné.Ne všichni vědí o tom starém.Někdy vjedu i na ruské,ale tedˇ mám jiný počítač a nemám už ty adresy.
Možná někdo má i polské? Na ruském jsou lidé z celého světa, téma je dané, ale vše rozhoduje jazyk.Nevím co mají slováci.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod sasman » 04 kvě 2020, 22:40

Existuje tu někdo, kdo má arguty 10 let a více a plodí mu aspoň každý druhý rok? Začínám uvažovat, že to vykopu a nahradím něčím jiným, třeba akébií, která vykazuje aspoň určitou mrazuodolnost v květu.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 04 kvě 2020, 23:05

Mám samce od roku 2002, který přežil obě samice, vysazované v témže roce, ty obě postupně odešly. Z toho samce se minulý rok stala samosprašná samice. Furt žije a minulý rok i mírně zaplodil... :shock:
Ale máš pravdu, arguty jsou o dost náchylnější, jdou u mě o dost hůře než kolomikty. Přesto plodí každým rokem, ještě letos 7letý Ken's Red, ten plodí teď už taky každý rok.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod paloo » 05 kvě 2020, 06:11

sasman píše:Existuje tu někdo, kdo má arguty 10 let a více a plodí mu aspoň každý druhý rok? Začínám uvažovat, že to vykopu a nahradím něčím jiným, třeba akébií, která vykazuje aspoň určitou mrazuodolnost v květu.

Mám možno 15 rokov,nechce sa mi ísť hľadať poznámky.No a s toho mali až 2 krát úrodu.Ak nezmrznú na jar tak v jeseň isto.Ale poznám aj takého čo mu to rodí,ale ten žije v inom svete :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Prcek » 05 kvě 2020, 07:01

[sasman]Existuje tu někdo, kdo má arguty 10 let a více a plodí mu aspoň každý druhý rok? Začínám uvažovat, že to vykopu a nahradím něčím jiným, třeba akébií, která vykazuje aspoň určitou mrazuodolnost v květu.

Pokud byl někdo u Mojmíra (Francuesco), tak by viděl vzrostlou argutu, která mívá několik kýblů plodů. Myslím si, že mu plodí pravidelně, ale má ji v závětří na dvoře. Je prostě na dobrém místě. Já je mám ve volném prostoru a pravidelně mně přemrzají. Minulý rok jsem měl plodů relativně dost, ale letos to bude asi bída.
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Jožka » 05 kvě 2020, 07:30

Argutu jsem dostal darem před dvaceti lety. U původního majitele byla asi osm let a nikdy mu nekvetla. Po přesazení u mě okamžitě zarodila, plody mívá skoro každým rokem až letos zmrzla na tabák. Udělal jsem radikální řez a teď pěkně obráží.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1203
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků