Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 13 srp 2018, 21:56

petra je mi líto, tak dobré ovoce nemá trpělivost zkoušet. Jak vím co vidím na dětech, chtějí vše, ale hned. Vše chce trpělivost,vydržet.
čínané píšou o kiwi zdravotní účinky: neměly by ho jíst ženy v těhotenství, ohrožené potratem. Léčí rakovinu, jistě ale není tím jediným na co by se mělo spoléhat.
Prý posílají sazenice, musím vyhledat jak a odkud a jak objednat.

Divoké kiwi inhibuje rakovinné buňky
Čas vydání: 2012-10-04 14: 54Source : Neznámý počet čtení: 412 krát
Klíčová slova: divoký, kiwi, inhibice, rakovinné buňky, divoké, kiwi, také volal, vínná hruška, carambola,



Divoké kiwi se také nazývá hrušková vínka, karambola, makak hruška. Jeho chuť je sladká a studená, a má účinky antipyretické, žíznivé-kalení, Tonglin a žaludek. Může léčit horečku, žízeň, žloutenku, zvracení, průjem, kamennou sprchu, bolesti kloubů a další nemoci, ale také účinek proti stárnutí.

Tang Dynasty lékařské vědec Chen skrytá zařízení představil kiwi účinnost jako „naladit další plyn hlavní klouby vítr, ne s pomalou paralýzou, dlouhé bílé vlasy.“ Moderní lékařský výzkum a analýzy, kiwi obsahuje sacharidy, proteiny bohaté na aminokyseliny, proteázu, dvanáct, na více složek vitaminu B1, C, a-karoten, vápník, fosfor, železo, sodík, draslík, hořčík, chlor, pigmenty a podobně. Jeho obsah vitaminu C je pětkrát až šestkrát vyšší než množství citrusů.

V posledních letech, se uvádí, že: kiwi může blokovat karcinogen - nitrosa- účinnou látku, blokování rychlosti 98%, účinek potlačení rakovinné buňky. Proto je kiwi vyšší ovoce, které vyživuje a posiluje tělo. Kromě toho, jeho větve, kořeny a révy jsou velmi dobré čínské bylinné léky. Léčba ztráty chuti k jídlu, porucha trávení, může trvat 60 až 100 gramů sušeného ovoce kiwi, Shuijianbi, denní ranní a večerní servis. Ti, kteří trpí močovou kalcií, konzumují 6 až 10 kiwis denně a užívají je dvakrát až třikrát. Vysoká horečka, polydipsie, nafouknutí hrudníku a břicha, pokaždé jíst 2 až 3 kiwi, třikrát nebo čtyřikrát denně.

Pravidelná konzumace kiwi může také hrát pomocnou terapeutickou roli při hemiplegii a svalové necitlivosti. Mezitím, kiwi má sex Hua Xie, zácpa mohou jíst, a slezina a žaludku, časté močení, menoragie, a hrozil pacienti potrat by neměl jíst.
  
Kiwi může být použit při léčbě, chirurgie, gynekologická onemocnění, ale také pro anti-aging péči, je to jako věnování k lidské přirozené lékařské nabídky obchodu, slavný vědec profesor Fei Xiaotong vyzval k intenzivně rozvíjí kiwi zdroje, přínos pro zdraví lidí Život je přínosem.
Sdílet na:
Předchozí: Korla hruška Další: Bambusové sušené bambusové výhonky, široké prsa a vyčerpání střev
Související čtení
Divoké kiwi inhibuje rakovinné buňky
Sušené bambusové výhonky, široké prsy a pohyby střev
Anyue Lemon
Bitter Rose - Čínská růže první černošská čtvrť
Xinjiang Badanmu: Světově proslulé sušené ovoce
Takahashi muffin se rozprostírá sto let chuti, je těžké ochutnat
Potentilla, také známá jako ovoce ženšenu
Lanzhou Lily
Nutriční hodnota borůvek
Turpan rozinky
Nejnovější článek
Nutriční hodnota borůvek
Hebei Weizhou specialita mandlí
Hongshan zeleniny
Funkce a účinek mandlí
Sušené bambusové výhonky, široké prsy a pohyby střev
Divoké kiwi inhibuje rakovinné buňky
Korla hruška
Anyue Lemon
Turpan rozinky
Potentilla, také známá jako ovoce ženšenu
Zvláštní doporučení
Lanzhou Lily
Leaderboard
Seznam reziduí pesticidů
10 nejlepších světových výtvarných výstav nesmí v roce 2014 chybět
Daleko od shonu: nejlepších deset středisek na okraji světa
Deset z nejromantičtějších knihkupectví na světě
Peking Top Ten Parent-Child knihkupectví
Čínské top desítky pro volný čas oznámily: Lijiang Guilin Sanya
Deset nejlepších potravin
Nutriční strava Nejlepší dietní seznam
Peking Top Ten Vegetariánské Restaurace Rankings
Čína je deset nejlépe seznamu léků
Přátelský odkazZvuk LongquanaFrancouzská buddhistická asociaceČínská VipassanaTzu Chi CharitaCharita
Zavedení webových stránek | O nás | Kontaktujte nás | Odmítnutí odpovědnosti | Oznámení o náboru
Důležitá poznámka: Informace na této webové stránce jsou pouze orientační a nemohou být použity jako náhrada za lékaře, odborné konzultanty a lékařské odborníky, kteří by osobně hodnotili nebo léčili.
Důležité upozornění: Některé informace na těchto webových stránkách pocházejí z Internetu. Pokud dojde k neoprávněnému přesunu článku, je to neúmyslné a okamžitě se vymaže, když je autor vyzve.

Copyright: Friends of Nature Kulturní komunikační agentura 京 ICP 备 12023047 号
Copyright natureclub.com.cn Všechna práva vyhrazena.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Petr z H. » 14 srp 2018, 12:31

Vrana: Pokud se zdržím komentáře k vašemu neustále opakovanému spamování zázračnými účinky kiwi, tak zareaguji pouze na část týkající se mě. Trpělivosti mám dostatek, pěstuji všechno možné ovoce i zeleninu, o stromy se řádně starám a celkem se jim daří. Kiwi zkouším už druhý rok - první rok mi na zahradě z neznámých příčin na přelomu jara a léta, ačkoli zalíváno, pošlo. Tento rok zkouším všechny 3 v sadu - na jaře bujně rostoucí v květináči v zahradnictví vysazeno do půdy, kde okamžitě růst ustal, a díky slunci začaly střídavě vadnout a pak někdy i usychat listí a čerstvé výhony. Po nějaké době se to ustálilo, začaly se semtam objevovat náznaky rašení. Pravidelně zalíváno. Ale zkázu dokonalo posledních 10 extrémních dní, kdy na všech 4 rostlinách listí kompletně uschlo. (a nejen kiwi, ale i rybízy, angrešty, maliny, dokonce částečně oschly i mladé ořešáky). Nedalo se nic víc dělat, nedalo se tomu zabránit. Není to o trpělivosti, ale o podmínkách - kiwi evidentně nesnáší teplo a slunce. Já jinde pro něj prostor nemám, takže mi nezbývá než s ním skončit. Mám mraky jiného ovoce a zeleniny, že zaručeně zázračné účinky kiwi jsou mi popravdě ukradené. :D4 Za tu námahu a nemalé finanční výdaje mi to skutečně nestojí.

PS: poslední pokus, co ještě učiním, je to, že je přesunu na zahradu, na místo, kde svítí slunce jen do 13 hodin. Buď se jim to zalíbí, nebo mají smůlu.
Uživatelský avatar
Petr z H.
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 06 úno 2018, 11:53
Bydliště: Brněnsko 400 a 435 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod amy80 » 14 srp 2018, 18:38

Vrana: Já myslím že už jsme všichni měli mnohokrát šanci pochopit, že kiwi je alfa a omega zdraví a bez něj to prostě nejde, a kdo o tom není přesvědčen dodnes, tak megadlouhý strojový překlad googlu, který se opravdu nedá číst, ho už asi nepřesvědčí.

Nešlo by s těmi spamy přestat, aby se z toho zase stalo dobře čitelné téma?
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Milan » 17 srp 2018, 10:35

Obrázek

Obrázek
Moje první úroda na argutě Jumbo. Docela dobrý. Máte někdo také Jumbo ?
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Marek107 » 17 srp 2018, 22:21

Mám Jumbo asi deset let první asi čtyři roky to stalo za nic i jsem ho chtěl přeroubovat a teď je to slušné chce to chvilku vydrže i u jiných odrůd asi to tak bude.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 18 srp 2018, 07:09

Dnešní fotky, Jumbo koupené 22.9. 2014 , nato že byly hodně vedra tak to ujde.ObrázekObrázekObrázekObrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Milan » 18 srp 2018, 16:19

No, mě to začalo taky až po 4 letech, asi to chce vetší rostlinu na úrodu.
Milan
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 271
Registrován: 28 led 2017, 23:09
Bydliště: Chomutovsko, 327 n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MonikaV » 18 srp 2018, 19:50

Myslím, že tento rok se daří kiwimu snad všude, nám kiwi dozrávalo až začátkem října, no a letos to bude určitě dříve, už nějaké zralé nacházíme i teď na zemi.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 18 srp 2018, 22:21

Já si na Jumbo nestěžuji, ba naopak na té 4 leté argutě je hodně kiwi. Jen ta první fotka se nepovedla .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 20 srp 2018, 08:39

DĚKUJI ZA TRPĚLIVOST, PŘESTANU S PŘEKLADY.DÁM RADĚJI JEN ODKAZ, KDYŽ BUDU MÍT NĚCO POZORUHODNÉHO. čÍNA A I RUSKO JE PRO NÁS NEVYČERPATELNÝM ZDROJEM NOVÝCH ODRŮD. Ted někdo píše, že to mohou z číny i poslat, to by ale mohlo uváznout na celnici. celnici však staří pašeráci umí obejít.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod ivan » 26 srp 2018, 07:37

Tento rok samosprašnú Issay asi opelila Chinensiska, lebo plody sú väčšie ako zvyčajne:
Obrázek
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 28 srp 2018, 08:16

tak to zkus vysít, co z toho vyleze. moje nejlepší argutaje estafeta,ruská, má mít plody 17gramů. jestli nekdo má větší, přihlste se jaká odrůda to je. jinak sjhánéíme ty čínské= třeba in z nového zelandu, mají mít 50-60gramů.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod daggy007 » 29 srp 2018, 07:34

No zmenene vlastnosti by sa mali prejavit az na rastlinach ktore vyrastu zo semiacok, ale nie na plodoch. Inak by sme mali na jabloniach kazde jablko ine.... Jablka su ale rovnake, no semena uz maju ine geny oproti materaskej rastline.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Radim K » 29 srp 2018, 11:14

To není tak úplně pravda. Jestli se nepletu, Issai ve skutečnosti není samosprašné, ale partenokarpické, tedy plodící bez opylení, ovšem pokud není dostupný pyl ze samce, tak jsou plody bezsemenné. Stejně, jako mnohé tomely a adriatické fíky, nemají-li samce, vytvoří plody, ale pokud jej mají, vytvoří obvykle mnohem větší (a leckdy i kvalitnější) plody se semeny. Toto tedy není přímo věc křížení, ale opylení. Následné semenáče potom budou, v tomto případě opylení s deliciosou, věcí případného křížení.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 30 srp 2018, 13:55

geny dávají nekonečné možnosti.u nás v obchodě občas prodávají kiwi,jehož plody jsou placaté,rozšířené o jednu osu.jsou větší než klasická odrůda hayward.protože jsou všechny stejné, je jasné, že tato odrůda vznikla z výsevu semen takového plodu ,čili tutu vlastnost geny zachovávají a je možno získávat plody větší a větší, což už jeden šlechtitel u prahy provádí.Ovšem prosadit novou odrůdu nebývalo lehké, vysocí státní úředníci byli velmi zkorumpovaní a naprosto neznalí i jen základů, zato znalí komunismu. Nevím jak to je ted.Mám uznanou jen jednu odrůdu,něco se za to platí.musí být vše dle zákonů a těmi je šlechtitel vázán.nikdo na to nedá peníze, protože s kiwi arguta a kolomikta se zatím nepočítalo pro velkovýrobu.šlechtitel musí vše financovat sám.
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků