Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 09 dub 2016, 21:57

a proč ne kens red?
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Helena » 16 dub 2016, 15:31

Se na to vyprdnu.Obhlídka loni nasazených kiwi mě pěkně nas.....Něco mi statečně žere mladé lístky Weiki.A Issai,u kterého jsem byla ráda,že vůbec vyrašilo 3 pukama,neb to byl chcípáček a ještě jsem ho skoro svou péčí umořila,tak tomu ta bestie sežrala 2 puky s těch 3 :D2 Asi to nerozdýchá.Vůbec nevím,jak to ochránit,když nevím,co to je.Slimák nee,oslintané to není.
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod sapmok » 16 dub 2016, 19:09

Helena píše:Se na to vyprdnu.Obhlídka loni nasazených kiwi mě pěkně nas.....Něco mi statečně žere mladé lístky Weiki.A Issai,u kterého jsem byla ráda,že vůbec vyrašilo 3 pukama,neb to byl chcípáček a ještě jsem ho skoro svou péčí umořila,tak tomu ta bestie sežrala 2 puky s těch 3 :D2 Asi to nerozdýchá.Vůbec nevím,jak to ochránit,když nevím,co to je.Slimák nee,oslintané to není.

kočka? :(
I u mne řádí jak pominutá, ale hlavně na kolomiktách. :( :(
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Helena » 16 dub 2016, 19:36

Žere to nějaký hmyzák.Rostliny jsou to malé,loni sázené.Takže právě to je blbé.Na velkých by to nevadilo.Listy to má skoro celé ožrané,vykousané.Nic jsem na nich nenašla,ani třeba posrané od housenky :( Je nějaký brouk,že by to žral vnoci nebo tak?Booskop tomu nechutná :D11
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Pítrs » 16 dub 2016, 20:52

u mně to žerou kočky
už několikrát vyvrátily květináč a sežraly celou rostlinu i s kořeny
komentovat to nechci, protože bych byl hodně sprostý S2
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod jaro » 17 dub 2016, 01:18

Skus to postriekat postrekom proti voskam,ked to je nejaky hmyz tak to otravis.
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod romkrom » 17 dub 2016, 17:45

Helena píše:Se na to vyprdnu.Obhlídka loni nasazených kiwi mě pěkně nas.....Něco mi statečně žere mladé lístky Weiki.A Issai,u kterého jsem byla ráda,že vůbec vyrašilo 3 pukama,neb to byl chcípáček a ještě jsem ho skoro svou péčí umořila,tak tomu ta bestie sežrala 2 puky s těch 3 :D2 Asi to nerozdýchá.Vůbec nevím,jak to ochránit,když nevím,co to je.Slimák nee,oslintané to není.


Asi bych je pěstoval v květináči a až budou větší, tak bych je píchnul do země...
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod ivan » 17 dub 2016, 18:39

Helena píše:Se na to vyprdnu.Obhlídka loni nasazených kiwi mě pěkně nas.....Něco mi statečně žere mladé lístky Weiki.A Issai,u kterého jsem byla ráda,že vůbec vyrašilo 3 pukama,neb to byl chcípáček a ještě jsem ho skoro svou péčí umořila,tak tomu ta bestie sežrala 2 puky s těch 3 :D2 Asi to nerozdýchá.Vůbec nevím,jak to ochránit,když nevím,co to je.Slimák nee,oslintané to není.

u mňa to bolo vlani na chinensiske a takisto na viniči- dávali to v telke- že sú to húsenice- v noci vyliezajú zo zeme a žerú iba v noci! - ja som po odhrabaní zeme našiel 2- asi cca 3 cm dlhé hnedé husenice- tak som natrel kmienky tou lepkavou hmotou čo sa dáva na kmene stromov- proti mravcom...- ale pomohlo to- najhoršie bolo, že mi to žrali ešte ako očká iba rašili, čiže všade to slzilo...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milas » 19 dub 2016, 11:45

Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Alena » 19 dub 2016, 17:18

Housenky osenice letos nacházím v nebývalé míře, kamkoli zahrábnu do země. Je docela možné, že mi sežraly i všechny vyrašené pupeny na hortenziích, dosud jsem to přičítala slimákům :D17
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Helena » 20 dub 2016, 03:45

No paráda.Pěkná ludra.Včera jsem chodila po zahradě a zjistila jsem,že mi něco statečně likviduje dlužichy,kosatce - mám panašované,loni sázené a ty mladé výhony úplně ožraté :( Taky okousané listy na měsíčních jahodách v truhlíku.Že by ta housenka žrala takhle všechno?Kiwi jsem stříkla na žravý hmyz,weiki,jak bylo teplo,se pěkně rozjelo,tak to bude snad ok,Issai je horší,ale lístky zatím teď nic nežralo.Nějak se bojím,že nás ten hmyz snad letos sežere :D5
Tak jsem ještě brouzdala a jestli to nebude ještě tento http://www.zahradkarikarvina.cz/pozor-na-lalokonosce/ S2
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod bradhal » 20 dub 2016, 07:37

Tak mám dojem, že jste mi odpověděli na otázku, co mi každoročně sežere skoro celou jostu na kmínku. :( Taky brzo z jara, taky přes noc.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Alena » 20 dub 2016, 11:02

Tak zkuste hrábnout mělce do země kolem rostliny, ty bestie jsou hned pod povrchem. Vyhrabala jsem je i při vyhrabávání mechu z trávníku. Jenže čím to před nimi ochránit... S2 Já mám zlikvidované tedy jenom hortenzie, zato všechny a kompletně. Myslela, že to jako obvykle udělali slimáci, ale teď je to komplet obsypané granulemi a těch několik nesmělých pupínků, co mezitím ještě vyrašilo, už opět zmizelo, a po slizu taky ani stopy... Je teda dost možné, že za to můžou tyhle bestie.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 20 dub 2016, 17:41

nepomůže hrábnout mělce, chce to vysypat hlínu a otřepat z kořínků, pomačkat všechny červy,bílé i žluté a zasadit znova a řádně zalít.většinou to je lalokonosec= brouk nosatec, který v noci žere pupeny a listy všeho a jeho larvy žerou kořeny všeho.Pomačkat to chce v době od října do března,všechny květináče přesadit.je to nejhorší škůdce zahradníků.soused zahradník na ně vloni kupoval hlístice v biokont brno za 6000.- .
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Alena » 21 dub 2016, 07:51

Jenže tady je teď konkrétně řeč o rostlinách zasazených ve volné půdě a o housenkách osenice. Půdu z celé zahrady z kořínků nevytřepeme a nevyměníme. Myslela jsem to tak, že zahrábnutím do země se můžou objevit housenky osenice, které nacházím letos v mimořádně zvýšeném množství všude po zahradě a že můžou být příčinou ožraných pupenů. Lalokonosci tam samozřejmě můžou být taky, ale brouci nechávají typické požerky po obvodu listů, v tomhle případě se bavíme o kompletně užraných rašících pupenech.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků