Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milos 51 » 04 kvě 2022, 18:19

Řízky arguty i kolomikty zakoření celkem bez problému . Stimulátor, substrát nebo perlit a je to . V době květu jsem zavěsil rozkvetlou samčí větvičku v PET flašce do koruny samičky k opylení . A zapomněl jsem na ni . Až na podzim po opadu listí jsem z ní vytáhl luxusně zakořeněného samečka . Kamarád sázel na jaře hrášek a řádky si značil rovnými proutky kolomikty . Po sklizni hrachu vytahal zakořeněné kolomikty . Deliciosy ani nezkoušej - škoda práce .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 05 kvě 2022, 15:00

Diky Miloši :-)
A co ten vosk ?
Ten mam nahore i dole nechat a pusti to koreny a pupeny z boku stonku nebo ho mam nahore i dole seriznout, protoze by to nezakorenilo a nerostlo ? Predpokladam, ze se tamten vosk dava kvuli udrzeni vlhkosti, ale nevim :-o
Kdyz jsem to mel bez vosku v miniparniku, konkretne nejen kiwi, tak pupeny vyrasily a pak to chytlo plíseň a byl srizkem konec :-(
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1750
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod dzani696 » 14 kvě 2022, 07:37

Neviem kde robím chybu alebo mám len také šťastie ale, rastliny strihám rovnako,majú rovnaké podmienky a každý rok kvitne len 1.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 18 kvě 2022, 21:17

Hlasim, ze je to tu. Prve kvety na Purpurnej Sadovej. Minuly rok sa prve otvorili 1.6. Rozdiel je znacny. Teply maj urobil svoje.

Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod EvaOstrava » 21 kvě 2022, 18:12

Včera jsem likvidovala jednu rostlinu kiwi, která měla být Issai, ale není. Měla pořádné
bujné kořeny, které jsem nechala i se zbytkem rostliny na hromadě. Pak jsem se přesvědčila, jak je kočka zbožňuje. Neomylně hromadu našla a pak se na ní rochnila asi hodinu. Válela se, kousala to, a nakonec se rozvalila do trávy, kde vytuhla. Měla jsem až strach, jestli to na ni nemělo nějaký neblahý účinek, jako droga. Ale dnes je opět čilá.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 901
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 23 kvě 2022, 20:59

Dnes uz su samice v plnom kvete. Samce maju este len prve kvety otvorene. Nechapem co to ti poliaci mnozia za nepodareneho samca. Je prilis neskory. Oznacuju ho ako Weiki male. Na zaklade svojich skusenosti neodporucam. Nastastie som si namnozil samcov, ktori by mali byt skorsi. Len kym prevezmu ulohu opelovacov, potrva este 2-3 roky.
Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 28 kvě 2022, 15:04

Ja mam nastesti/nestesti 7 samcu celkem :) hruza ... na to ze meli byt 3 to je fakt smutny :-) (je jeste mozne ze jich je 6, uvidime az se otevrou kvety na jednom kiwi ale vidim tam na stopce vic kvetu a vypada to spis na samce :-) )

Nakonec jsem to vyresil tak ze sem pul metru vedle samce vysadil samice, ted jen aby to fakt byly samice :-) a samce budu vystrihavat az ty samice narostou. Kazdopadne i tak me to ...., jaky procento stromku co sem nakoupil jsem samci. Clovek by je neradsi nakopal do ...... :-)

V tomhke je nejlepsi japsai, issai... vetsinou to clovek muze koupit uz kvetouci a vi co kupuje, bohuzel pro me pomalu rostou, coz me stve.

Kazdopadne dobre na tom mnozstvi samcu je v tom, ze s opylenim neni vubec problem.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 28 kvě 2022, 23:23

Takto to zial v zivote chodi. Ty nemas co opelovat a ja nemam cim opelovat. :)
Ano, tato neserioznost predajcov, obcas asi aj skolkarov, vie pekne n.... U mna prekvapivo pohlavie sedelo u kazdej sadenice, co som kupil ako samice, su samice. Ale ako som vyssie pisal, tiez sa mi nezda seriozne, mnozit samca, ktory kvitne o 5 dni neskor ako samice. Takto zmeska dobru polovicu samicich kvetov. Ale, ciastocne sa stretli, tak hadam bude uroda uspokojiva.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 29 kvě 2022, 14:07

Ako prvá začala bohato kvitnúť Bingo, samec, Geneva, zajtra začne Ananasnaya, Ken's red. Weiki a Issai najskôr o týždeň.
Myslel som si že opelovať chodia iba čmeliaky ale dnes som zistil že určitú hodinu chodia aj včely, pred tým ani potom ani jedna.

Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 29 kvě 2022, 15:44

U nas prave tvoria gro opelovacov na aktinidiach vcely. Ano, chodia aj cmeliaky, ale vciel je viac.
Janci, akeho mas samca, ze Ti tak krasne vcas rozkvita?
Ja idem este aj tou cestou, ze pestujem mobilneho samca vo velkom kvetinaci. Toho budem moct v pripade potreby prirychlit vo foliovniku. A bude aj zaloha, keby samce vonku namrzli.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 29 kvě 2022, 16:42

Fú ak sa dobre pamätám tak weiki male.
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 29 kvě 2022, 23:44

MartinS píše:Takto to zial v zivote chodi. Ty nemas co opelovat a ja nemam cim opelovat. :)
Ano, tato neserioznost predajcov, obcas asi aj skolkarov, vie pekne n.... U mna prekvapivo pohlavie sedelo u kazdej sadenice, co som kupil ako samice, su samice. Ale ako som vyssie pisal, tiez sa mi nezda seriozne, mnozit samca, ktory kvitne o 5 dni neskor ako samice. Takto zmeska dobru polovicu samicich kvetov. Ale, ciastocne sa stretli, tak hadam bude uroda uspokojiva.


Tak nastesti co opylovat je :-) 10 samic co maji poupata a vice nahradnich za ty samce holt bude pozdeji.

Co jsem koukal tak na samcich jsou jiz kvety otevrene (nekterych) a samice taky :-) tak hadam ze tenhle rok bude prvni solidni uroda.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 30 kvě 2022, 22:55

JančiZV píše:Fú ak sa dobre pamätám tak weiki male.

Tak to potom nechapem. Ja mam to iste a neviem preco mi rozkvita tak neskoro.

Antarian
Tak drzim palce, aby bola pekna uroda! Je to skvele ovocie.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 31 kvě 2022, 14:01

Tak zkouším argutu a akebie zakorenit v perlitu s vodou.
V samotne vode se po 3 tydnech u akebie objevuji bile zarodky korinku.U arguty az na jeden rizek se nic moc nedeje :-o
Mate s korenenim arguty v perlitu s vodou nekdo zkusenosti? :shock:


Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1750
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 31 kvě 2022, 14:20

S kořeněním v perlitu s vodou žádné zkušenosti nemám, ale 3 týdny ve vodě jsou hodně krátká doba na to, aby se něco pořádného dělo. Chce to více trpělivosti, actinidie nejsou mučenky... :wink: Já bych to v té vodě nechal prostě tak dlouho, dokud to buď nepustí kořeny, nebo neshnije. Změna metody kořenění za běhu spíš bude posun k horšímu, alespoň takové jsou moje zkušenosti.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3814
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků