Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod paloo » 13 dub 2019, 16:57

J.K. píše:To si nepochopil, nejde o problém s pestovaním, ale s nešťastným výberom odrody. Drobné plody, ktoré nestoja za námahu. Chápem, že bežné obchody neustále točia dookola stále to isté: hayward, jenny a boscoop. Ale aj od toho je tu toto fórum, aby si vedel človek vybrať a zohnať niečo vhodnejšie.

S6 presne o tomto je toto fórko S9 No nikomu sa nechce čítať,radšej sa pýta :(až je po funuse
Aj ja som pred milionom rokov začínal z touto odrodou,no to ešte tu nebolo fórko.A o to viac ma to mrzí keď ľudia robia chyby S12
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milas » 14 dub 2019, 13:44

Tak,a rastlinky sú pripravené na mráz... S12

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod mirka » 14 dub 2019, 22:25

V březnu jsem koupila u nás v květinářství kiwi Issai a dnes jsem zjistila že už pokvete!
Což mne mile překvapilo! Mám už 10 let ujaté řízky arguty a ještě nekvetly zelený a
červený nevím druh dostala jsem je od zlínských citrusářů! Dnes jsem zjistila že jedna
arguta má náznak květu!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 15 dub 2019, 12:48

Issa je v tom dobrý oproti iným argutám. Aj ja som ho vlani kúpil kvitol a pekne zarodil.
Tento rok bude kvitnúť Issai


Obrázek
A prvý krát Bingo


Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 15 dub 2019, 21:33

Ještě znám další odrůdu podobnou Issai , Kokuwa rychlý vitální růst samosprašná , brzký nástup do plodnosti. Pravděpodobně těch odrůd s podobnými vlastnostmi bude více .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 16 dub 2019, 10:56

Na noc som prehodil cez arguty čo bolo po ruke, podložku pod plávajúcu podlahu :)
Pomohlo, mráz ich nepoškodil.

Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod mirka » 19 dub 2019, 21:07

Tak kiwi Issai přežil noční mrazíky zřejmě tím že je daný u jižní zdi domu! Byla jsem se podívat v květinářství kde jsem ji koupila a tam Jenny a Issai jsou spálené listy mrazíkem! Snad už je po všem a noční mrazy jsou už za námi!
Obrázek
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 21 dub 2019, 08:46

Ahojte, robíte ,,prebierku” výhonov ako na tomto videu?

https://youtu.be/xwD8wyq33ck
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod milos 51 » 22 dub 2019, 12:45

JančiZV: Dík za ten odkaz ! Trochu se nám to zamíchalo do argut ,protože na videu je chinensiska ,ale pro arguty by to ,domnívám se, mělo platit taky. Já jsem tu probírku tedy udělal letos poprvé a přiznám se ,že mně to rvalo srdce . Ale násada je letos veliká.
Obrázek
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 22 dub 2019, 16:13

Ja pestujem iba arguty tak som vám nechcel “kibicovať do chinensisiek :)
Mne prvýkrat zakvitne bingo a samec, tak som preberal zatiaľ na nekvitnúcich odrodách. Srdce mi nedalo robiť prebierku na panenskej úrode. :wink:
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Satan » 23 dub 2019, 08:38

Asi před 2 lety jsem takovou probírku v květnu udělal, potom přišel nečekaně ještě mráz a spálil ostatní mladé větve, chtělo by to odhadnout lépe dobu kdy to provést.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod ivan » 24 dub 2019, 21:59

milos 51 píše:JančiZV: Dík za ten odkaz ! Trochu se nám to zamíchalo do argut ,protože na videu je chinensiska ,ale pro arguty by to ,domnívám se, mělo platit taky. Já jsem tu probírku tedy udělal letos poprvé a přiznám se ,že mně to rvalo srdce . Ale násada je letos veliká.
Obrázek

Ja takú prebierku robiť nemusím, za mňa to každý rok robí "nitriansky vetrík":
Obrázek
- a to nie len na chinensiskách, argutách, kolomiktách, viniči čo sú na fotkách, ale po "kontrole" v sade aj na hruškách, marhuliach, duli, lieskach...ten vietor čo tu fúka od pondelka -je to "katastrofa"-( pobyt v záhrade je za trest), pokiaľ neprestane fúkať, už som sa zapovedal, že do záhrady nevkročím ...pod altánom som si na stôl položil slnečné okuliare- do minúty boli sfúknuté na zemi... S15, ...plastové 10 l vedro vietor položim na trávu o chvílu ho hladám- odfúklo ho cca 10 m ďaleko... :o
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 26 dub 2019, 12:43

Ahoj,
Z cca 15 + kiwi (nechci pocitat), vsechny v pohode (at uz ty vetsi i ty mensi viz. Obrazek). Vsechny jsou zalejvany zhruba stejne neuvedimuju si zadny zasadni rozdily krome polohy.

Kazdopadne jedinej bayern je chudak nejakej unavenej. Zcernali mu nektere listy (jeste to schytaka jedna kolomikta, ale ta mela slahouny na plote tak tam je to asi jasny)... No viz. Obrazek druhy.

Rikam si cim to muze byt? Je fakt ze vetsina je chranena zatim ve stinu, u steny nez prerostou zed)

Ten poskozenej bayern ne nechranenej a sviti na nej i vic slunicko. (Neuvedomuju si ze by byly mrazy v poslednich dnech, prijde mi jak kdyby to takhle zdemoloval ten silnejsi vitr)

Udelala mi to vlastne i moruse (taky je tak nejak vystrcena a mene chranena pred vetrem).

Muze tohle ocernani listu a uvadnuti zpusobit chladnej vitr i kdyz byl treba nad nulou?



Obrázek

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Hofis » 26 dub 2019, 16:05

Hmm, tak toto jsem na mých argutách ještě nezaznamenal.
Ale studený vítr to spíš nebude, mám je všechny u severozápadní zdi a tam na ně ve Varnsdorfu fouká severák o sto šest. Nic takového jsem zatím nezaznamenal. I úpal vypadá jinak. Mě to přijde spíš jako nějaké mechanické poškození, jako třeba že by to mohl ten vítr pomlátit nebo polámat. Toť můj názor.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod mifin » 26 dub 2019, 19:26

Když hrozily mrazíky, měl jsem část argut trochu zakrytých a nechal jsem tam netkanou textilii asi 5 dní. Několik výhonů, které byly v kontaktu s textilií zčernalo. Nic hrozného, v tom množství se to ztratí, ale buď to bylo mechanicky poškozeno textilií větrem nebo moc horko od slunce uvnitř. Nemohlo to být něco podobného?
Naposledy upravil mifin dne 26 dub 2019, 21:32, celkově upraveno 1
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 317
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků