Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod calvera.jarda » 20 dub 2022, 12:57

Zdravím mám Argutu asi 3 roky. Opora jeden drát vzhůru a po cca 30cm dráty vodorovně. Je tato opora vhodná? Nebyla by lepší např. kari síť 10x10? Jak nejlépe střihat svislá část roste někam do nebe boční jsou jen dole. Poradí někdo? Vedle něj je ještě jedna arguta která ty 3 roky nic nedělá :(
Obrázek

Obrázek

Obrázek
calvera.jarda
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 01 črc 2019, 10:19

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod kaossik » 23 dub 2022, 22:50

Letos bude s argutami smutný rok, kens red a bingo má mrazem spálených tak 80-90% výhonů. Samci lehce přes půlku, zdá se že poslední mrazovou epizodu přežilo v uspokojivém stavu jen Jumbo a viditelné škody jsou velmi malé.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 24 dub 2022, 08:37

To je velká škoda. U mě na Vysočině se kiwi minulým chladným počasím hodně zabrzdily, arguty pupeny mají max. do 5mm, žádný náznak lístečků, no a nejméně je narašeno Vitikiwi, to je tak 2-3mm. Kolomikty zatím nemají také rozvinutý žádný lístek. Tady to vždy prověří květen. Uvidíme. Zkusím vyfotit.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 629
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 24 dub 2022, 10:32

To je vždy smutný pohľad. Ja som tento rok kúpil parafínové sviečky, vystačil som si ale prehodením netkaných textílií.
Samec je najviac narašený, kvetné puky je vidieť už aj na Bingu. Najviac pozadu je Ken's Red a Jumbo.
Obrázek
Bingo
Obrázek
Ananasnaya
Obrázek
Issai
Obrázek
Super Jumbo
Obrázek
Ken's Red
Obrázek
Samec
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 25 dub 2022, 00:12

JančiZV píše:To je vždy smutný pohľad. Ja som tento rok kúpil parafínové sviečky, vystačil som si ale prehodením netkaných textílií.
Samec je najviac narašený, kvetné puky je vidieť už aj na Bingu. Najviac pozadu je Ken's Red a Jumbo.


fotky davat nebudu :-) Kazdopadne by to u me bylo to same, co jsem to dnes prochazel. Jsme na tom dost podobne (ja tedy kiwi nechavam byt a nijak extra neprehazuju, to bych se z toho zblaznil :-) )

Kazdopadne je fajn, ze ty co plodili minuly rok, maji tento rok nasazeno jiz vice kvetu a pridali se dalsi 2 co uz meli plody minulou sezonu. I tak mi ale jeste nebudou kvest vsechny (ty nove vysazene minuly rok, ale to je samozrejme a pak z tech co jsou v zemi od zimy 2018 nebude mit kvety hardy red a annanasnaya. Tak snad pristi rok, rostou totiz zrovna opravdu pekne)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 25 dub 2022, 19:58

Pro Kaossik: Slíbil jsem, že jak bude čas vyfotím stav argut u mě na Vysočině. Prakticky jsou rozjeté stejně všechny odrůdy kromě Vitikiwi, ta je nejméně. Zatím to vypadá velice dobře.
Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 629
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 25 dub 2022, 22:14

My sme uz trochu viac rozbehnuti. Nasadene kvanta pukov, vyzera to velmi dobre. Prvykrat po niekolkych rokoch arguty vobec neomrzli. Taky maly zazrak vzhladom na tie opakovane vpady.
Na obrazku moja oblubena Purpurna Sadova
Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 25 dub 2022, 23:14

Krásne, nám ešte hlásia mráz do piatkového rána.Nemáš foto plodov, toto je jedna z mála odrôd ktorej som sa na základa recenzií vyhol. Chuťovo je aká oproti iným argutám, hlavne by ma zaujímalo porovnanie s Ken's red.
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MartinS » 26 dub 2022, 17:26

Chut je netradicna, kiwi ani velmi nepripomina. Mne sa ale paci prave ta pestrost chuti, je mozno trochu skoda, ze sa niekto necha odradit tym, ze chut nie je "typicka argutova". Ja tam citim nieco z manga. Treba brat z rezervou, kazdy vnima chute trochu inak. Kens red je sladsi, ale zaroven fadnejsi ako Purpurna. Ja preferujem Purpurnu pre vyraznejsiu chut.
Fotky skusim najst neskor, nemam ich teraz v mobile. Ked pojdes nahodou v oktobri okolo, zastav sa, dam Ti na ochutnavku.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod JančiZV » 26 dub 2022, 17:58

Práve preto pestujem sedem druhov argút, kvôli rôznym chutiam. Nám zatiaľ najviac chutí Issai, Bingo napr. chutí každý rok ináč. Vlani bola fantastická. Tento rok prvý krát zarodí Geneva, od tej si veľa slubujem kvoli sloršiemu dozrievaniu, Ken's red a Super Jumbo. Ďakujem za odpísanie, to isté platí pre teba ak pôjdeš cez Zvolen :)
Prípadne ak by si chcel niečo čo nemáš, v júny idem množiť.
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod MonikaV » 27 dub 2022, 20:47

To by mně opravdu zajímalo jakým stylem dojde k popáleni mrazem na argutě, když na jedné větvičce jsou listy ožahlé a hned kousek je další výhonek bez poškozenì-- tyhle zázraky přírody jsou úžasné, je vždy překvapì :D


Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod antarian » 28 dub 2022, 21:10

Tak musim rict, ze dnes jsem prochazel zahradu a cekalo me mile prekvapeni :-)
Na vsech starsich kiwi jsou kvety :-) nekde malo, ale jsou tam (chvili to tedy trvalo a nasel jsem je nekde az ve 4 metrech :-)))) )

Jinak ze vsech kiwi ma jedine omrzle listy a to je JUMBO, ale jen drobne a konecny a kvety na nem vypadaji dobre.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod vrana » 02 kvě 2022, 18:39

eviduji dvě drobnoplodé arguty s bon pari příchutí.jedna v dolní lutyni,druhá červenoplodá ve šterberku. jsou jen tak na chut,ihned sníst.sklidí se z toho málo,ale pro tu chut to člověk nevyhodí. uvítal bych i jiné exempláře.j.k.Frýdek
vrana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1183
Registrován: 18 lis 2008, 12:02
Bydliště: třanovského 392,73801 frýdek

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod Josef » 04 kvě 2022, 09:20

Tak tohle je momentální stav argut na Vysočině:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 629
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Actinidia arguta

Příspěvekod radek.god » 04 kvě 2022, 13:38

Mam nejake rizky kiwi od Standy.
Nahore i dole jsou zakaple voskem NAHORE i DOLE.
Po temer pul roce v lednici jsem je dal zatim
na balkon do kvetinace.A ted nevim, mam
ten vosk seriznout jen dole nebo i nahore?
A mam ty rizky nechat v kvetinaci na balkone nebo je mam dat zakorenit do spodem vytapeneho miniparniku?
Nemam s tim absolutne zadne zkusenosti.
Diky za radu :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1750
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků