Actinidia arguta

zde můžete probrat vše o pěstování kiwi

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod Pavla » 01 črc 2007, 10:05

Triodyne,
mě se právě pták moc nezdá - ptáci spí? sklízí zralou úrodu - tohle bylo hodně tvrdé a určitě chuti nevalné :roll:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 01 črc 2007, 10:13

Bohu?el, ?ádného ?kůdce jsem nechytil ani neviděl, tak?e mi taky nejde na rozum, co to bylo. Mám hned vedle ( 2 m) pítko pro ptactvo nebeské a chodí tam pít a koupat se hlavně kosi. Ale ?e by ?li po tvrdém nezralém ovoci se mi nezdá. Notabene mám kousek vedle muchovníky obalené zralými bobulemi. Těch si vůbec nev?imnou. Občas uzobnou nějakou borůvku, ale zralou. Na zelené nejdou. Tak nevím. :?: :?: :shock:
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod triodyn » 01 črc 2007, 18:15

stanley A NEMÁ? PSA?NEBO NĚJAKÉ DOM. ZVÍŘECTVO?PES Z DLOUHÉ CHVÍLE DOKÁ?E VĚCI.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Stanley_51 » 01 črc 2007, 21:33

Psa nemám a toulavé kočky by to snad ne?raly, ty se k nám chodí mrouskat. Pak tam chodí je?tě je?ek, ale ten by tam nedosáhl, je to asi 3/4 metru nad zemí. Ale u? to neře?ím, prostě letos nic a pří?tí rok to bude na kila a ne na kusy.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 01 črc 2007, 22:09

Triodyne,
z vlastní zku?enosti mů?u potvrdit, ?e kočka kiwi ne?ere ani zralé, nato? nezralé :lol: :lol:
Spí? bych to tipovala na nějaký hmyz, ale nevím na jaký (v hmyzí ří?i se moc nevyznám) :)
Stanley,
neboj pří?tí rok u? bude? plody zavalen :D . Bojím se okam?iku, a? budou samice velké tak jako můj starý samec -co pak budu s tou úrodou dělat :?: :roll: :lol:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 01 črc 2007, 22:16

?e by to se?rali ti chrousti ? No ka?dopádně u? jsem to o?elel. Na zahradě mám i jiné věci k snědku a proto?e to v?e rychle dozrává a proto?e mi vnoučata přiletí a? v úterý a proto?e to moje ?ena moc nejí, musím sám.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Pavla » 01 črc 2007, 22:21

Stanley,
to já bych byla ráda "kdybych musela sama konzumovat", teď to u nás vypadá spí? tak, ?e jenom chodím a koukám kde u? zase někdo něco o?íral. :) Občas ani neochutnám. Ale budeme přímo zavalený ostru?inama, takovou úrodu jsem je?tě nikdy neměla. :roll: :D
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod triodyn » 01 črc 2007, 22:51

PAVLO U NÁS LETOS BUDE VIJIMEČNĚ MOC OSTRU?IN-BEZTRNÝCH-ASI SE POVEDL ROK,DÁLE PAK JSEM NIKDY NETVRDIL ,?E BY TO MOHLA SE?RAT KOČKA,TA NA?E MAXIMÁLNĚ PAPRIKU,TVARŮ?KY A BRAMBORY.A CO BY TO MUSELO BÝT ZA BROUKA-CO BY TO KIWI SE?RAL-A I KDYBY TO BY HO STANLEY NA?EL POD KEŘEM SLASTNĚ ODDECHUJÍCÍHO S NAFOUKLÝM BŘICHEM,PROTO?E BY DALEKO PO TAKOVÉ VEČEŘI NEDO?EL :!: :shock: :DNO JE TO ZÁHADA
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Pavla » 02 črc 2007, 08:20

Triodyne,
jsem ráda, ?e ostru?in bude i u Vás hodně. Obvykle toti? ostru?iny v zimě stříhám já, ale letos je stříhal man?el a teď tvrdí, ?e jsem je v?dycky stříhala blbě, proto?e jich nikdy nebylo tolik :lol: . Tak ho vyvedu z omylu - řeknu mu, ?e je prostě jenom úrodný rok. :lol: :lol:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Stanley_51 » 02 črc 2007, 09:34

Pavlo, s těma ostru?inama má? pravdu. U nás je stříhám pořád já a letos jsou obalené jak nikdy předtím. Úplně se ohýbají pod tíhou plodů. Tak?e to není rukama ale prostě to vy?lo.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod aminka » 02 črc 2007, 13:57

Taky letos máme hodně ostru?in, v?echny 4 odrůdy se předhánějí kdo toho bude mít víc :) . Zatím mlsám Helen, ta u? zraje. A v?echno je jen pro mě, proto?e dcerka to nechce, miminko je na to je?tě malé a man?el - ten snad ani neví ?e nám to roste na zahradě.... :lol: Akorát na?e čubinka loudí tak se dělíme.
Issaikám se daří jak?tak?, je to 14 dní co tu proběhlo hustý krupobití, pár plodů to odneslo a hlavně listy, připomínají fáborky.... O leknínech v jezírku ani nemluvím... :cry:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Příspěvekod Pavla » 03 črc 2007, 10:52

Vyfotila jsem zatím plody na jedničce a na dvojce. Jsou to obě křízenci agruty a kolomikty. Jednička bude mít asi jenom okolo 50 plodů - nejvíc omrzla, ale udivuje mě právě dorostlá velikost plodů (takhle velké jsou vět?inou před dozráním, někdy koncem srpna) a jsem zvědavá jestli se budou pořád zvět?ovat nebo jestli budou třeba zralé o něco dřív.
Dvojka bude mít asi tak 300 - 400 plodů (odhad) a zatím jsou normálně velké, jak se dá čekat touto dobou. Obrázek Obrázek
Naposledy upravil Pavla dne 08 říj 2007, 09:06, celkově upraveno 1
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod triodyn » 03 črc 2007, 18:44

PAVLO TO SE TEDA POMNĚJE? :D SVÍTÍ TI NA TY KIWI VĚT?INU DNE SLUNKO?MNĚ JO A MYSLÍM ,?E TO NENÍ OPTIMÁLNÍ :?
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Pavla » 03 črc 2007, 19:58

Mám to takové slo?itěj?í :lol: . Asi metr před rostlinami kiwi je "regál" na cymbidia - tak?e od země asi do 1 m jsou rostliny v polostínu, ale na vr?ek svítí sluníčko celý den.
U? se na úrodu opravdu moc tě?ím :lol: .
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Dáša » 04 črc 2007, 21:45

Teda Pavli, ty u? má? ale krásné plody. To já teprve nasázela svoje první
"holky". Ten kluk od tebe se taky činí, myslím, ?e pří?tí týden u? ho zasadím do země.
Poslední 2 kiwi od p. Hejdukové (2+4) napadly svilu?ky, tak stříkám a stříkám, snad to vyhrajeme.
Je zajímavý, ?e se "nenakazily" dal?í keříky od p. ?tajnochra.
Dáša
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 čer 2007, 09:26
Bydliště: Ti?novsko

PředchozíDalší

Zpět na KIWI ( Actinidia )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků