Vaccinium ashei a krizenci

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Radek » 09 čer 2021, 20:40

Tak jen pro zajímavost, jak to pokračuje. První foto 2ks Powder blue, obě nakonec kvetou. U té vpravo, sníh zlomil hlavní větev. Přírodní průklest. Druhé foto - Sunshine Blue. Loňskou zimu zvládla, letošní ne. Nemá žádný květ. Asi je třeba ji na zimu dát do domku nebo na zasklený balkon. Třetí fotka - O'Neal - má jen pár květů.
Na spodní fotce je nešťastný Pink lemonade - zimu taky nezvládl. Je bez květů. Na zimu asi bude muset jít do domku. Ale jestli to stojí za to, to je otázka.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 02 črc 2021, 19:28

Blue Suede (BonBonBerry) ve skleníku zraje. Velké, chutné, spíše sladší plody. Bezproblémová odrůda.
Obrázek
Obrázek

Pink lemonade také začíná zrát. Už jsem ochutnávala a přestože nebyla úplně vybarvená, chuť je lepší než loni. Asi pomohlo pořádné zakořenění. Letos už ani netrpěla chlorózou.
Obrázek

Powder Blue má nasazeno opravdu hodně a bobule se vůbec nezvětšují. Nejspíš zase budu sklízet až v říjnu.
Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 03 črc 2021, 11:21

Krása Lenko S6 Hezky Ti to ve skleníku roste :D Všechny máš pěkně naložený plodama..

U mně začala modrat balkónová jižní odrůda Brazelberry Pink Breeze (prodává Hornbach)
Na oficialním webu uvádějí velikost bobulí L-XL..musím zatím souhlasit..bobule jsou už teď docela velký, je to ale ještě malá sazenice, takže zatím to není její plný vykon..


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 03 črc 2021, 12:50

Tak jsem si Brazelberry Pink Breeze našla a je to velmi dekorativní borůvka S6 Ty mladé růžové listy jsou moc pěkné. Plus bohatá násada a velikost plodů. Na terasu ideální.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 03 črc 2021, 13:42

Přesně tak, když raší nové lístky, mají krásnou růžovou barvičku..

Tady je Pink Breeze s růžovými lístky, už je pod sítí, nechám bobule plně dozrát a jsem zvědavá na chuť..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tady je další balkónovka, ještě zatím nemodrá, jižní odrůda a asi nejvíce ceněná Brazelberry Peach sorbet. Její plody jsou velikosti L, mají mít tropickou příchuť :D Tak na tu jsem letost dost zvědavá..borůvka je dost obsypaná, ty ošklivý sušší lístky jsou ještě z minulého roku, zatím je neshodila..nové rašící výhony mají také krásnou růžovou a broskvovou barvu..


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 03 črc 2021, 14:46

S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 23 črc 2021, 12:38

Pink lemonade už zraje, letos je chutná, opravdu taková svěže limonádová :D . Jméno odpovídá.
Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Hofis » 23 črc 2021, 13:30

Lenko, moc krásně ti to vypadá, jako takové růžové bonbónky, moc dekorativní... S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 23 črc 2021, 21:02

S20
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 20 srp 2021, 23:39

Ráda bych ohodnotila dvě jižní odrůdy, které jsem letos vyhodnotila jako chuťově nejlepší. Zatím jsou u mne obě na prvním místě. Odrůda Sunshine Blue a Brazelberry Peach sorbet. Zbylé jižní odrůdy hodnotit nebudu, protože některé nebyly pořádně zakořeněné a to se odrazilo na chuti. Jednoznačně doporučuji u nových borůvek všechny plody/květy otrhávat..ta chuť stejně je jinak o ničem..

Odrůda Sunshine Blue:
Celkem velké kulaté plody, dost tvrdé, chuť skadkokyselá, zraje postupně..tato odrůda je velmi plodná, zatím mi ji vůbec nenapadla octomilka, takže to je velký plus.Borůvka není náchylná na houbové choroby a půdu vyžaduje víc kyselejší. Daří se jí spíš v kvetináči, ve volné půdě vymrzá a neroste tak dobře..je nutné ji na zimu ukrývat stejně jako Pink Lemonade..omrzla mi už při - 15 st. Letos ta ve volné půdě neměla žádnou úrodu..brchala se z tý zimy dlouho..nakonec jsem ji vykopala a přesadila do květináče..velice rychle se zotavila a dokonce začla růst..nic jsem nezkracovala, prostě jsem ji přesadila a nese to překvapivě dobře.

Přesazená Sunshine Blue:

Obrázek

Sunshine Blue, která rostla v květináči..úrodu má jen na spodních větvých..ty horní větve jsou všechny letos nové..i tak toho na ní bylo dost..je opravdu velmi úrodná na to, že to je balkonovka..sebrala jsem z těch spodních větví 640 g borůvek..
Sunshine Blue:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dále balkonová odrůda Brazelberry Peach sorbet:
Tady bych vyzdvihla tvrdost plodů, které jsou křupavé a při plném vyzrání jsou úplně sladké a mají silnou chuť tropického ovoce..ta tropická příchuť vynikne nejvíc, když jsou plody úplně vyzrálé, sladké. Ta chuť je vynikající a tuto odrůdu můžu jen doporučit. Plody jsou stejně velké jako u odrůdy Sunshine Blue..vůbec neopadávají ani po dozrání..Sunshine Blue po dozrání může sem tam opadávat. Velmi plodná odrůda a také nebyla napadená octomilkou.

Brazelberry Peach Sorbet:

Obrázek
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 21 srp 2021, 13:15

Pěkná úroda S6
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 21 srp 2021, 20:34

Díky Lenko :wink: letos se docela zadařilo..snad nepřijde brzy podzim, aby Vám uzrála Powder Blue..moje 4 kuličky na ní jsou pořád zelený, tak by mě zajímalo, jestli letos někomu uzraje :shock:
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 22 srp 2021, 18:04

Prosím tykat S20
Tak ve skleníku letos už Powder Blue zraje. Je to asi o měsíc dřív než loni, možná to bude dobrým zakořeněním, protože teplem to určitě není.

Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 22 srp 2021, 22:21

Teda krásně se Ti to na Powder Blue modrá S6. Už jsi zase napřed :D Tak uvidím kdy ty 4 kuličky uzrajou venku, jestli se vůbec můžu podle toho nějak řídit, když není pořádně ještě zakořeněná..jinak já už mám za letošek u borůvek sklizeno, jen pár zelených kuliček na Sunshine Blue..
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 25 srp 2021, 07:50

Také už máme venku asi tak litr borůvek, víc ne. Takže PB a skleník je jistota na podzim :D
Ale když si porovnám dobu dozrávání PB a Blue Suede, které se potkávají v květu ( alespoň ve skleníku), tak rozdíl v dozrávání je obrovský. Plody Blue Suede se okamžitě začnou zvětšovat, měla jsem pocit, že rostou před očima :D . Navíc jsou výborné, velké a sladké.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků