Vaccinium ashei a krizenci

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Radek » 16 dub 2021, 17:21

Nazdar Lenko, to jsou fotky, jako by ani ne z ČR. To máš vyhřívaný skleník? Je vidět, že jim dáváš celé své srdce a ony se Ti tak odvděčují.
Jen pro ilustraci, jak to vypadá u nás, ve zhruba stejné nadmořské výšce. Posílám fotky Powder blue a vpravo Pink lemonade. PB to asi zvládne a zakvete, ale PL myslím bude ráda, když přežije, ale plodů se nedočkám.
Obrázek Obrázek
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 16 dub 2021, 17:38

Ja si rikal ze to pocasi je mi velice blizke a ty si skoro soused :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 16 dub 2021, 18:27

Ahoj, Radku, co to tam máte za počasí S8 A to si myslím, že je u nás zima.
Skleník hřeje nejspíš zeď, ale je poměrně děravý ( stáří 35 let). Nejvíc prasklin je nad borůvkami, takže když prší, tak nemusím moc zalévat. :D
Petro, ta rozkvetlá by měla být Sunshine Blue ( i když mám trošku pochyby, listy se na internetu dost různí).
Fotka zblízka, jestli ji někdo pozná.
Obrázek

Blue Suede roste pěkně, dávala jsem ji sem loni koncem léta.
Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2021, 19:50

Lenkalor:
Děkuju za fotky :) Asi tě trochu zklamu, ale ta nakvetlá nejspíš nebude Sunshine Blue..spíš mi připomíná dost odrůdu Hortblue Petite..i tím brzkým kvetením a typem listů a květů.
Já sem fotku Sunshine Blue pošlu až rozkvete, tak můžeš potom porovnat :wink: ..ty kvítky se odlišují od jiných odrůd tím,že jsou růžový.
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 16 dub 2021, 19:57

Ruzove kvitky ma i Emblue ne?
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2021, 20:20

To netusim, tu nemam..Sunshine Blue je hodně specifická, neshazuje listy v zimě, jen při velkých mrazech a to i tak je všechny neshazuje..já mám 2 a jedna je v zemi, ta mi napůl shodila listy po mrazech a ta druhá co je ve skleníku, ta má ty listy od loňska úplně všechny..celkově se vzhledově dost odlišuje, proto rovnou říkám, že to je buď ta Hortblue Petite nebo nějaká Nord-(country,sky...atd)
Tu Hortblue Petite sem taky pošlu až rozkvete.. S14 Jak je zima, tak se jim do kvetení nechce..tak snad příští týden, pokud se oteplí..
Vás je mi s tím sněhem líto.. :o
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 16 dub 2021, 20:24

Jasne ja se jen ptal protoze jsem na to narazil v popisu ve skolce kde jsem boruvky bral ;)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2021, 20:44

Ti prodejci toho v těch popisech napovídají.. Tomu všemu nemůžeš věřit :D
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Lenkalor » 16 dub 2021, 21:22

Petro, na jedné Hortblue Petite mi letos vrabci ozobali všechny květní pupeny, tak ji budeme mít alespoň ve skleníku. Věřím tomu, mě se moc nezdál tvar květů. Tak musím znovu shánět Sunshine blue :| Chtěla jsem ji vyzkoušet i z toho důvodu, že údajně snáší vyšší Ph půdy.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 16 dub 2021, 21:32

Petra75 píše:Ti prodejci toho v těch popisech napovídají.. Tomu všemu nemůžeš věřit :D

Já si myslím že tihle ví co dělají (nebo v to aspoň doufám) protože stromky i keře jsou jejich produkce tak snad nekecají...
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2021, 22:07

Lenko, že to je přímo Hortblue Petite ti teďka v týhle fázi neřeknu..to poznáš až vyrostou listy a pak podle druhého kvetení v září..
Tak aspoň můžeš porovnat ty listy podle tý druhý Hortblue Petite, co máš..já ti pošlu k porovnání květy, až mi nakvete :wink:
Každopádně tu Sunshine Blue si pořiď, protože je extrémně dobrá, větší šťavnatý plody a hlavně je i pěkná na oko jako rostlina..na jaře se celá vybarvuje do růžova :) A snáší ph do 5,5..takže má spoustu pozitiv..jen nesmí v zimě zmrznout..oficiálně do -17 vydrží..mně omrzla už na některých větvičkách už při -15,5 st..ale je to mladá rostlina, tak možná ty starší jsou odolnější..ty větve zaházený sněhem jsou bez úhony..pokvete :)
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 16 dub 2021, 22:19

Bullets:
Tak tihle prodejci třeba nekecají, ale přeprodejci většinou v některých popisech ano..setkávám se s tím pořád. Je lepší si tu rostlinku před koupí nastudovat, aby se pak člověk nedivil :D
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 16 dub 2021, 22:50

Jenze jak amater jako treba ja pozna co je to za odruda kdyz to jsou jen “patyky” a vsechny vypadaji podobne :D samozrejme 100% vedet jestli nekecaji nemuzu ale prozatim fakt super pristup, poradili at uz ohledne stromku nebo keru a proste tam rad nakupuju ovoce. Urcite na boruvkovych farmach budou mit bohatsi zkusenosti to nepopiram. Uvidime co mi vyroste z boruvek a pak dam info at muzeme zhodnotit jestli za neco stoji nebo ne (co se tyce boruvek, brusinek ci zimolezu) ;)
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Petra75 » 17 dub 2021, 00:38

Bullets:
Amatér to nepozná :D A to právě nahrává těm prodejcům..To by mně zajímalo, který prodejce Lence tuhle "Sunshine Blue" prodal.. :?
Stane se, stačí vyměnit cedulky v obchodě :D
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Vaccinium ashei a krizenci

Příspěvekod Bullets » 17 dub 2021, 08:07

Souhlas, ty zapichovaci do hliny jsou zlo a presne nahravaji temhle motanicim. Lepsi je varianta jaka se pouziva u stromku ;) smycka o kminek. Tak by to nekdo musel vymenit leda zamerne...
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků