Problémy s borůvkou.

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod alnyfolik » 13 čer 2021, 17:38

Ak sa da tak ich totalne poprelievaj dazdovou vodou...uplne popreplachuj cez kvetinace. Siran amony je velmi rozpustny.
alnyfolik
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2021, 13:38
Bydliště: Nitra 220mnm

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod jurajJ55 » 13 čer 2021, 17:41

Sú zasadené v pôde nie v kvetináčoch.
jurajJ55
ouško
ouško
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2021, 14:39

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod alnyfolik » 13 čer 2021, 17:43

Nevadi, proste to splachnut nizsie pod korene. Fakt bola by velka skoda takto spalit cucoriedky. Cucoriedky fakt znesu vela hnojiva. Ale aj tu radsej striedmo hnojit ako moc alebo vobec.
alnyfolik
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2021, 13:38
Bydliště: Nitra 220mnm

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod jurajJ55 » 13 čer 2021, 17:45

Ok tak idem nato. Ale dažďovú vodu k dispozícii momentálne nemám. A vieš mi povedať že za koľko dní si môžem vydýchnuť a byť si istý že všetky som nespálil?
jurajJ55
ouško
ouško
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2021, 14:39

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod alnyfolik » 13 čer 2021, 17:51

To vobec netusim. Kolko vstrebali siranu cez korene do seba. Tazko. Zase prilievat tvrdu vodu tiez nieje bohvie co ale urcite lepsie ako spalit korene siranom :| . Ja do kazdej zalievky pridavam na 5L dazdovky 3-4ml kyseliny fosforecnej alebo octovej a velmi im to prospieva. Hlavne fosforecna vychytava rozpustny vapnik a premiena ho na nerozpustnu fosforecnanovu formu.
alnyfolik
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 15 bře 2021, 13:38
Bydliště: Nitra 220mnm

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod JohnyF » 14 čer 2021, 19:24

Tak a ja mam stejne jako loni plisnen v kvetech ... asi mi ty boruvky nejsou souzeny.
Pres postriky letos je to i ve vetvich. A dost hojne.

Obrázek


Obrázek
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod Petra75 » 14 čer 2021, 21:43

Johny, ty fleky na vetvích neřeš, nic tragickýho..borůvka má jinak krásně zelené listy, takže je to O.K.
Ty květy jsou taky v pořádku..to není plíseň, jen špatně opylenej květ, kterej prostě, když nedošlo k opylení, tak usychá... :wink:
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod JohnyF » 15 čer 2021, 05:08

Ty fleky se pak spojej s cernaj a prasne cela vetev a postupuje to rychle. Uz jsem prisel o 1/3 kere popcorn , 1/5 northlanda 2/6 bluegolda...
A tech kvetu takovich je drtiva vetsina... nevim jestli to bude neopylenim, nektere plody uz jsou i pomerne velke a plesniveji zevnitr.

Obrázek
Tady treba meader kterej u me dozrava az koncem cervence , takze to neni ze by zacinal zrat... pokud teda je to meader :D
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod Petra75 » 15 čer 2021, 10:15

Já na každým keři borůvek najdu něco, co tam nemá bejt..žádnej keř není prostě ideální..všechny rostliny jsou pod palbou různejch bakterií, hub a škůdců, kteří si chtějí taky urvat kus pro sebe..důležitý je, aby většina keře byla zdravá a měla převážně zelený listy. Holt sem tam uschne větvička a sem tam nějaký plody..já mám na všech borůvkách sem tam něco, co olamuju, stříhám nebo likviduju škůdce..žádná borůvka není bez poskvrnky..chce to likvidovat jen to důležitý, třeba usychajíci větev ustřihnout..ty uschlý plody vůbec neřešim...taky je mám. Jinak ten meader má plody ok, nic nenormálního..krásný borůvky. Musíš ten problém sem příště nafotit nez to ustřihneš..pak si řeknem jestli je to problém nebo planej poplach :D
Mně teď neroste jedna loni vysazená borůvka..má chloròzu a dřepí na místě..hnojená je, vše by mělo být oka a ona na mně prostě peče..taky nevím co s ní..některý holt jsou problémový a jiný rostou a nic jim není.. :-|
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod JohnyF » 15 čer 2021, 11:08

Uvidim no ... co dozraje to dozraje, co ne tak se vyhodi, na nekterych to dela mozna i preplozeni ... treba ten northland je total obalenej a asi to neutahnul.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod Petra75 » 15 čer 2021, 11:37

Tak to se máš..zrovna Northland mi vůbec nejede..taky sedí na místě a nic..mám pár takových borůvek co seděj a nerostou..asi se jim u mně nelíbí klima nebo dělám něco spatně nebo špatný sazenice..holt některý ze sortimentu vyřadím a nechám jen ty bezproblémový a produktivní..
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod JohnyF » 16 čer 2021, 16:52

Obrázek
Tady bych rekl celkem preplozeny spartan


Obrázek


Obrázek
A tady ten northland

U oboji doslo ke ztratam kdyz tu byli kroupy a ja nemel jeste zasitovano
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod JohnyF » 16 čer 2021, 17:11

Problem je ze treba bluegold,duke,bridgitu mam uplne od zacatku takze je mi lito je vyhodit... i kdyz nedoplodej 100%... popcorn se temer neda sehnat,pouze na zazvorce jako 2lety.
Treba jen plasim a nebude to tak hrozny... v nejhorsim pristi rok koupim jeste 4xpatriot,spartan,norhland,northcountry a chandler a toto pujde pryc...
Kdybych aspon vedel ze to neni moje chyba. Takhle si furt rikam jestli neco nedelam spatne.
Ale vse ma stejne podminky a jeden duke uz skoncil v ohnisti- totalbe oschl,scernal a opadal,kdyz sem ho chtel sesteihnout na parez, tak vnirtek vetvi mel hnedy misto zeleny.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod Benji » 16 čer 2021, 21:49

Ked to mas vela plodov tak to vyvaz pomer listov a plodov budu chutnejsie a vacsie. S6 Zbytocne sa vysili taka mala rastlina
Benji
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25 lis 2018, 21:34

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod jurajJ55 » 16 čer 2021, 22:51

Môžem ešte v tomto období pretrhat plody z rastlín? Niektoré rastliny sú veľmi malé a majú celkom dosť plodov, môžem ich preriediť? Alebo už nie?
jurajJ55
ouško
ouško
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2021, 14:39

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků