Problémy s borůvkou.

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod kasta » 23 črc 2023, 12:12

to nevím, už je tam tak 20 let :) ale vloni chlorózu neměla
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod nene » 23 črc 2023, 12:31

Máme taky jednu takovou, řešili jsme to kdysi pořádnou dávkou tuším že Hoštického guána (myslím že tekutého), pomohlo to rychle, listy zezelenaly a staly se až kožovitými. Pak jsme začali hnojit Kristalonem na jaře a už dva roky problém není. To Guano proto, že tam byly plody a přišlo nám to neškodnější než ten Kristalon.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4235
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod kasta » 23 črc 2023, 14:26

nene: ja hnojim nejakym tekutym na boruvky (asi taky hosticky) a tohle sypany s guanem jsem tam daval na jare. No zkusim ji jeste poradne pohnojit a poradne prolit destovkou, jestli se prebarvi...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod nene » 23 črc 2023, 14:39

Nám je jasné, že víš, co činíš a že děláš první poslední........ akorát - taky jsme dlouhé roky hnojili hoštickým na borůvky, pak začalo být každé balení jiné barvy (myslím tu tekutinu uvnitř) a borůvky začaly plodit nějak divně, přeplozovaly, nerostly nové výhony, některé (jedna hodně, druhá pak v náznaku začala taky) vykazovaly jako že chlorózu....poslechli jsme zdejší radu a přešli na Kristalon. Problémy přestaly. A to žloutnutí u té jedné jsme tenkrát nějak přeprali tou dávkou dusíku, asi doslova přeprali :D . Jestli je to moudrá rada, těžko říct.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4235
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod kasta » 23 črc 2023, 14:51

nene píše:Nám je jasné, že víš, co činíš a že děláš první poslední........ akorát - taky jsme dlouhé roky hnojili hoštickým na borůvky, pak začalo být každé balení jiné barvy (myslím tu tekutinu uvnitř) a borůvky začaly plodit nějak divně, přeplozovaly, nerostly nové výhony, některé (jedna hodně, druhá pak v náznaku začala taky) vykazovaly jako že chlorózu....poslechli jsme zdejší radu a přešli na Kristalon. Problémy přestaly. A to žloutnutí u té jedné jsme tenkrát nějak přeprali tou dávkou dusíku, asi doslova přeprali :D . Jestli je to moudrá rada, těžko říct.


Aha, zajimavy. Ja uz taky koupil Kristalon, jen jsem chtel tohle tekuty jeste "sdelat" ale mozna ho teda radsi dam kamelii a kolomiktam nebo argutam, ty na mene kyselou reakci pudy nejsou az tak extremne citlivy. Ostatni dve boruvky, hnojeny stejne, jsou zatim v poradku. Jedna z nich udelala vloni to samy a po doplneni raseliny se spravila, myslel jsem teda ze to musi byt malo kyselou pudni reakci. Ale je fakt, ze raselinu doplnuju vzdycky vsem, tak me to letos trochu prekvapilo, ze zase ta druha zezloutla.... tak vyzkousim urcite i ten kristalon, zatim mirne a po ozobani plodu vic. Diky :)

P.S. na zluty listy asiminy vloni Kristalon Podzim zabral skvele
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod Franz » 23 črc 2023, 17:55

já přihnojuji pravidelně mám je v kontejnerech 35l + podmiska na 10l a jsem celkem překvapen kolik toho sežerou koupil jsem si aparát na měření elektrické vodivosti a místo 0,1 %dávám 0,2% téměř každou zálivku jen hnojivo jsem zmenil na poměr 3:1:5 + te
i když může být že organická hnojiva mají benefit
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod kasta » 29 črc 2023, 12:31

tak myslim, ze boruvka uz se zacina trochu zelenat. urcite pomohlo i destivejsi pocasi, ta raselina se lip vylouhuje i do hlubsich vrstev. dnes jsem ji jeste prolil 10l vody s Kristalonem na boruvky, ted zacalo zase prset, tak snad uz bude spokojena.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1308
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Problémy s borůvkou.

Příspěvekod nene » 29 črc 2023, 12:56

S11 .......... :wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4235
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Předchozí

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků