Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod moonvil » 24 bře 2018, 22:06

Ajo, mě nenapadlo, že by nebylo jasné jakou rohovinu mám na mysli a kde ji sehnat.
Kupuju drcenou rohovinu od různých výrobců, je běžně k dostání v každém zahradnictví či marketu normálně mezi ostatními hnojivy.
Pro borůvky raději používat jen hnojiva přímo pro ně určená nebo pro kyselinomilné rostliny (azalky, rododendrony).
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4063
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 25 bře 2018, 00:10

Chcem sa opýtať ohľadom potrebného množstva substrátu resp. rašeliny. Keď si zrátam , že pre moje čučoriedky budem potrebovať dajme tomu 500l substrátu a 500 l rašeliny tak mi stačí kúpiť toto množstvo alebo mám počítať s tým že to sadne a potrebujem dajme tomu 1,3 x násobok substrátu a 1,2 násobok rašeliny?
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nene » 25 bře 2018, 09:29

My jsme počítali a pak jsme dokupovali, protože to nestačilo už při výsadbě - ale není to jen sedáním rašeliny, jak jsme hledali, kde se stala chyba, tak jsme došli k rozdílu mezi deklarovaným a skutečným objemem balíku :( .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4202
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 25 bře 2018, 12:12

To s tim objemem baliku je bohuzel pravda u vseho z oblasti zahradnictvi, napr. v 75L baleni bude max 60L a podobne u ostatnich baleni. Je potreba si vzit nejaky vzorek a doma si to pres 10L kyble premerit a podle toho pak koupit....

A nejvetsi sranda je, ze se deklarovany objem do tech pytlu nevejde ani kdybyste se po......
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 565
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 27 bře 2018, 20:51

moonvil píše:Tak zrovna substráty Agro zdejší hitparádu rozhodně nevedou, ale třeba s nimi budeš mít větší úspěch.


Dnes som dokúpil substrát FLORIA, ale to je tiež od Agra.....
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Dragonito » 28 bře 2018, 00:10

Rasto píše:Výborná stránka, kde sa dá načerpať množstvo užitočných informácií. Tiež ma to chytilo. Tento rok by som chcel začať pestovať čučoriedky. Teóriu študujem a materiál si chystám. Zatiaľ mám zakúpený len substrát Agro CS. Čakám kedy sa roztopí sneh, oteplí sa, otvoria sa brány obchodov so stromkami a drobným ovocím a začína sa S3 . Dúfam, že sa mi bude dariť a budem môcť uverejňovať svoje úspechy. Nemám ešte vybraté odrody, tak ak by sa Vám chcelo vytvoriť novú "hitparádu" odrôd aj s bodovým hodnotením bol by som rád. Viem že sa to tu rozoberalo, ale možno ste zmenili názory na jednotlivé odrody. Prípadne zhodnoďte substráty od rôznych výrobcov.

Obrázek


Tieto substraty mi pridu moc drahe. Radsej som kupil 250 l vrece cistej raseliny.
https://www.kutildom.sk/substraty-a-ras ... -250l.html
http://www.zahradne-centrum.sk/sk/e-sho ... ina-250-l/
https://www.zahrada-eshop.sk/eshop/http ... 4612.xhtml
http://cdinter.sk/index.php?route=produ ... uct_id=772
http://cdinter.sk/index.php?route=produ ... uct_id=773
http://www.oasis.sk/starotlivost-o-zahr ... a-250l-cs/
atd....treba hladat na internete za vyhodnu cenu. Ja objednaval tu prvu ale za lepsiu cenu z Madarska. Akurat postovne bolo drahe :D
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod petrpan » 29 bře 2018, 22:51

Boruvky uz zacly rasit, tak jsem na ne zvedavy. Loni na konci leta jsem konecne vybudoval bazenek s raselinou pro cca 10 boruvek ve tvaru L. Kupodivu celkem jeste stihly v zemi narust. Dneska jsem k "mulci" z vetvicek z vanocniho stromku pridal konecne pres 200l kury, tak to zacina vypadat. Navic jsem je dneska pohnojil tekutym hnojivem na boruvky. Letos uz je necham trosku zaplodit. Jen jsem lempl u pulky odrud ztratil cedulky, takze az mi neco bude chutnat a nebudu vedet, co to je, to bude teprv detektivni cinnost :)
Z hlavy si pamatuju, ze tam mam: ama rood, hannah's choice, bluecrop, herbert, duke, spartan, kazpliczka, ozarkblue, o'neal, reka.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 30 bře 2018, 19:12

Ja si stale pisem odrody do zosita s datumom sadenia a predajcom, aby som to mal zdokumentovane.Pri stromoch si pisem aj podpnik
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod petrpan » 30 bře 2018, 23:28

Ja mam na zahrade zmapovane vsechny kytky (stromky, zimolezy, muchovniky, rybizy, angresty), jen u boruvek jsem se na to nejak vybodl.. resp. nekam jsem si to nejspis zapsal, jen netusim kam :)
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 30 bře 2018, 23:29

zaloz si zošit
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 09 dub 2018, 23:54

Dnes mi zacala kvest Pink Lemonade, ale pomohl jsem tomu... Mezi temi letosnimi holomrazy jsem byl v zahradnictvi a videl tam nadherne narasenou, 3-4 letou PL za 250, tak jsem ji koupil. Doma je u jizni zdi, akorat na ty druhe holomrazy jsem ji mel v chladu ve spajzu. To vyhrivani na slunicku ji evidentne bavi. Zitra jak skonci vetrne pocasi ji prenesu ke kamcatkam, at si cmelaci taky uzijou.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 565
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 14 dub 2018, 00:09

Vcera zacala kvest v boruvkovem zahonu Jorma, u me naposledy, zitra se stehuje ke znamym....
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 565
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 dub 2018, 01:04

:shock: Tak skoro? Aj keď u mna kamčatky začali kvitnúť o 2 týždne skôr ako minulý rok. Žeby čučoriedky u mna začali dozrievať v polovici júna? :roll:
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 14 dub 2018, 09:05

Jorma je svym zpusobem extrem. Tusim ma v popisu, ze dava 2-3 sklizne za rok. Loni kdyz jsem ji touto dobou kupoval, tak mela jeden kvitek, nic z neho nebylo. Pak mela behem jara a leta jakoze normalni kveteni a urodu a nejak na prelomu leta a podzimu jsem na ni nasel jeste par bobulek pravdepodobne z tretiho kveteni, ktereho jsem si ani nevsimnul. Velikost a chut bobuli me ale nijak neoslovili, tak proto se bude stehovat.... Ostatni normalni boruvky teprve z pupenu ukazuji "hrozny" s kvety.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 565
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 dub 2018, 10:48

mates daj fotky ako to vyzerá.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků