Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 03 úno 2017, 16:51

Vime prd jak to ti polaci maji, jakou odrudu, jak stare kere, jake podlozi, jaky substrat, jaka hnojiva, jaka zavlaha, kde je ta farma atd. , me by stacily tak o 20 cm nizsi.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benjamin » 03 úno 2017, 19:57

Palooo ja som dokonca aj cital na stranke kde je velmi dobre rozpisane o cucoriedke ,ze zvysky kavy miluju +ked som videl to video tak neviem preco nie+keby tam das kravsky hnoj mozno to nebude uplne ono ale aspon nejes chemikaliu vyskusam na jednej rastline to robit tak ako som napisal a budem mudrejsi.Ten bluecrop kolko kg musi dat :D 12kg ako fukot .
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 04 úno 2017, 22:19

Takto nejak vyzerá čučoriedkové nebo :D

https://www.youtube.com/watch?v=Tor9iiFApU8
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benjamin » 06 úno 2017, 10:27

Tak co pani ako prezili vase cucoriedky tuto najvacsiu zimu co bola za poslednych XXX rokov? ked toto zvladli tak by uz mali vsetko ,pochvalte sa :) Mate niekto aj nadobach? Popripade hodte foto S18 Jujto pisal ,ze syran amonny sa moze rozhodit na posledny sneh ,keby rozhodim tak by mi zamrzli akurat :D Este hlasia v noci minusy S10 Inac to je pravda ,ze hrabanka je zakazana z lesa? Lebo ja som sa to pytal brata a smial sa mi a to je policajt :D
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nene » 06 úno 2017, 10:49

http://lesnizakon.cz/20-zakaz-nekterych ... esich.html

V lesích je zakázáno......
........narušovat půdní kryt, .......
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4230
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod bradhal » 06 úno 2017, 11:02

Ano, toto platí už dlouho. Proto jsme pro klid duše vzali tu trochu hrabanky do květináčů z míst po rozsáhlém polomu, kde už to bylo narušené sakum prdum (a zbytek pak ještě dorazily stroje při likvidaci). Ale dráždit s tím lesáka radši nebudu, teď už je mám v pilinách z pily.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benjamin » 09 úno 2017, 17:01

Palino79 tie rastliny,ktore mas vysadene kolko mesiacov su vysadene? Maju velmi pekny zaklad :) Inac aku raselinu pouzivate ktora sa vam najviac osvedcila :) No a ja som tu hrabanku veselo bral z lesa este ked sa ludia aj pytali tak som im povedal :D :D Dobre vediet do buducna.. tak uz len na tajnasa :) Bol som v lese a ta lesna hrabanka z ihlicia vazne pekne do kysla vonia .) :D15
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bobo » 09 úno 2017, 17:22

My pouzivame raselinu z Polska, kupujeme v Castorame, pH 3,5-4,5. Nerada delam s baltskou bilou, je hrozne sucha a spatne se smaci. Jinak hrabeme jehlici na zahrade u babicky, ma hodne vzrostlych jehlicnanu, takze nahrabeme kazdy rok dostatecne. Navic drtime ostrihane vetve z jehlicnanu a davame do spodni vrstvy.
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 10 úno 2017, 01:12

Benjamin píše:Palino79 tie rastliny,ktore mas vysadene kolko mesiacov su vysadene? Maju velmi pekny zaklad :) Inac aku raselinu pouzivate ktora sa vam najviac osvedcila :) No a ja som tu hrabanku veselo bral z lesa este ked sa ludia aj pytali tak som im povedal :D :D Dobre vediet do buducna.. tak uz len na tajnasa :) Bol som v lese a ta lesna hrabanka z ihlicia vazne pekne do kysla vonia .) :D15


Jar 2015. Rašelinu som dával lisovanú 250l ale pôvod netuším asi Poľsko.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 11 úno 2017, 19:20

NENE pri tých 30 sadeniciach 4 roky vysadených si použil aký systém výsadby? (veľkosť jám, vzdialenosť medzi rastlinami, substrát, závlaha, atd.)
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod robo » 18 úno 2017, 22:47

Teď jsem si teprve uvědomil, že mám dva druhy borůvek, které se vzájemně nemohou opylit (Spartan raný a Bluecrop střední) přitom mě je v Kruhu jako neznalému kupci, paní doporučila, že budou mít společně větší úrodu. Nebo teď zbytečně vyšiluju a vzájemně se opylí jen Bluecrop dozrává později?
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 20 úno 2017, 13:44

robo píše:Teď jsem si teprve uvědomil.......
řešilo se to tu myslím loni, jaký je vhodný opylovač pro Spartana, tak se podívej o pár stránek zpátky.

O víkendu jsem na kanadkách vystřihal zimní úmrtě, přitom jsem zjistil, že pod roztátým sněhem u starých keřů ještě zůstal nepropustně zmrzlý mulč s ledem, zřejmě důsledek toho letošního počasí. Jinak kanadky se už pěkně probouzejí, je vidět jak nalévají květní pupeny (dokonce i na starších větvích goldtraube, které na podzim vypadaly vyžile a plánoval jsem je na jaře ustřihnout, tak jsem nakonec podlehnul a jen je prostřihal). Na loni koupených kanadkách je ještě 20-30 cm sněhu, při těch mrazech co byly jsem na ně ještě spoustu sněhu přihodil, aby se k nim mráz nedostal, max na vršky. Nějaký ashei ze Zázvorky stále drží suché listy, pár listů zůstalo i na vršcích letorostů hannah's choice, pink lemonade už listy shodila. A taky během minulého týdne začaly pomalu vystrkovat ještě zabalená poupata kamčatky a zpod ještě místy zmrzlé hlíny se už derou i sněženky, narcisy, tulipány a hyacinty. Tak už je snad té "zimní deprese" konec S6.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod robo » 21 úno 2017, 13:32

Díky Mates, měl si pravdu je to o dvacet stánek zpět a omlouvám se za neuvážený výkřik. Nadruhou stranu si mému lenivému já usnadnil hledání díky díky. :D8
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod petrlcr » 21 úno 2017, 14:04

Myslím, že letošní zima byla dostatečný test V. ashei. Mám tři odrůdy a všechny vypadají velice dobře. Jak je uvedeno výše, některé ještě drží listí ale pupeny nalitý.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benjamin » 21 úno 2017, 21:44

Caute aj ja si myslim,ze ked tento rok prezili vam cucoriedky tak uz snad preziju vsetko... bola velmi velka zima .Borci chcem sa spytat aky je rozdiel medzi hnedou,bielou raselinou? Obidva druhy maju ph 3,5-4,5 mate s tym nejake skusenosti? U nas uz sneh neni vobec ... za chvilku sa ide na to :) Cez co sem nahravate foto? .Diiiky a bohatu urodu!!!
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků