Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 28 dub 2020, 20:04

Muze byt, ale bud ma kazdy jine chute nebo nema ty odrudy co si mysli, prip. muzou mit vliv podminky pestovani. Ja jsem bluegold a kazpliszku s radosti poslal dal, bluegold mel aspon vetsi bobule, ale kazpliszka ani to ne, naprostej propadak. A naopak pink lemonade mam moc rad, obzvlaste loni se vydarila, urodou i chutove, letos to bohuzel slehly ty posledni velke mrazy, takze takova uroda jako loni nebude.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod fahrweed » 30 dub 2020, 01:14

Před pár dny jsem si všiml, že konce výhonů u Brigity jsou oproti Pink Lemonade a Northlandu tmavé. Mrknul jsem na to blíž a rád bych se jen ujistil, že jsou to odrůstající mrazem spálené pupeny..?
Obrázek
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 30 dub 2020, 08:46

Nevim taky tp objevuji obcas na par odrudach ale spise na tech co maji uz ,,vetsi,, mnozstvi kvetu a malo listu. Ja to davam pryc :D

Uz vam nekomu zacla odkvetat boruvka? Ja dnes rano koukal jak divej he z bridgitty zacinaji odpadavat zvonky.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Jožka » 30 dub 2020, 14:30

U mě je zatím v plném květu.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1193
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 01 kvě 2020, 07:31

Tak dnes uz je bridgitta z 1/4 odkvetla, coz mi na ni prijde dost brzy. Doufam ze to neni spis nejakym problemem. Taky uz zacli odkvetat bluegold,chanticleer a spartan. Prijde mi divne,ze bridgita a blue gold sou co se vetsinou pise stredne zrajici a sou odkvetle nejvic oproti lonsku sou o mesic rychlejsi. Treba duke,hanah choice,meader a plozska sou ranne a nic... meader jeste nema ani poradne kalisky a plizska teprve dela dela kvety.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod moonvil » 01 kvě 2020, 08:46

Ještě před nějakými 10ti roky mi pozdní kanadky zrály opravdu pozdě, často až do mrazů. Poslední dobou to ale dozrává skoro zároveň, takže už ani nepoznám, které z nich měly být ty pozdní. A to, že některé už odkvétají je zcela ok, teď všechno valí strašně rychle - začal květen a žádné květy už v podstatě nejdou vidět, sem tam zbytky jabloní na severním svahu a čekám ještě na kdoule.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 01 kvě 2020, 11:59

No pravda,ze mame kvety uz jen na tresni a jablonich.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 01 kvě 2020, 17:52

Mimochodem ... pokud nekdo zvazuje doplneni rostlin rozhodne se vyhnete zahradnictvi na zazvorce. Vcera mi prisel balik hruza... rostliny male,slabe,polosuche, plne plevelu,rozsypane, spatne oznacene ... na email reagovali ,,tak to je chyba zamestnance,, udajne 2 leta sazenice ma sotva 15 cm a bude div jestli se chytne.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 01 kvě 2020, 18:53

Johny, tak to jsi měl asi smůlu. Já u nich objednal určitě aspoň 12 borůvek a neměl jsem problém. Pravda 3-leté rostliny byly většinou 50-60cm vysoké. Delší výhony se při třeba 8 kusech zlomily na koncích díky balení, ale nevadilo to na rozvoj rostliny. A u Patriota to byl Patriot a ne Liberty, i když ta je taky výborná. Napiš o kterou odrůdu dvouletou se jednalo. Pokud by to byla např. dvouletá Sunshine blue nebo Top Hat, to jsou nízké odrůdy balkonové, u nich by to bylo normální.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 02 kvě 2020, 06:48

Duke,pink lemonade (pro znameho) a pro me razz,pink popcorn,sweet heard, par brusinek , a prisel mi neoznacemy darek - hole koste bez stitku cca 40cm vysoke extreme drevnate s cca 15 suchymi listy.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod adypro » 02 kvě 2020, 08:13

JohnyF píše:Duke,pink lemonade (pro znameho) a pro me razz,pink popcorn,sweet heard, par brusinek , a prisel mi neoznacemy darek - hole koste bez stitku cca 40cm vysoke extreme drevnate s cca 15 suchymi listy.

Mám podobnou zkušenost, koupila jsem si Pink popcorn (ta byla drahá a jediná vypadá slušně, má i poupata), Duke a Pink Lemonade byly snad omrzlé či co, skoro bez listů, ale raší (ale je pravda že byly slevněné), kupovala jsem ještě jiné rostlinky krom borůvek no a celkem zklamání. Zaslání docela dlouho trvalo. Dárek též no name borůvka (mě by ta odrůda docela zajímala). Mám už srovnání s jinými eshopy p.Stanko, Jukka, tam jsem byla vždy velice spokojená. Ale věřím, že se sazeničky chytnou, udělala jsem jim pomyšlení :)
adypro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: 08 bře 2019, 10:40
Bydliště: Troubsko u Brna

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 02 kvě 2020, 12:44

Jo ... popcorn se chytne, ten je slabej ale ta razz uz skoro opadala,listy nedrzi a navic od konce vetvicek zacina usychat. A jmeno darku mi ani nenapsali. Prakticky mi odpovedeli,ze za stav zbozi nerucej a ze vyna nastala pri baleni zbozi,ale ani zadny ,,omlouvame se,, nic. A jmeno darku mi samozdrejme nerekli.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod studo » 02 kvě 2020, 14:25

Tak dnes moja kontrola priniesla uspech. Vsimol som si velky pohyb ciernych mravcov pri cucoriedke a pozrime co som nasiel :evil: :evil: :evil:

Obrázek

Tie listky maju tak do 2cm, na niektorych ich bolo aj 15. Hned som to rozdrvil a na dalsich 2 cucoriedkach uz mravce tiez zacali. Takze vecer ked zapadne slnko idem vyskusat ten Rock Effect (mam v zalohe aj karate) uz som to jemne obsypal sodou bikarbonou, pripraveny mam struciky cesnaku a kopu nervov to likvidovat.
Uživatelský avatar
studo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 07 dub 2020, 09:25
Bydliště: Babkov, SR, 494 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 02 kvě 2020, 15:29

Noo my jich vloni meli kopu... nastesti sou boruvky daleko od svetky kde jich bylo snad milion,takze na boruvkach a jahodach bylo minimum.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jaro » 02 kvě 2020, 19:22

Obrázek
Hannah v plnom kvete. S14
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků