Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 19 čer 2017, 23:39

Pepo píše:Ahoj, chcel by som si nechať kúsok poradiť. Chcel som to skombinovať - skoré, stredne skoré a neskoré. Do oka mi padli hlavne odrody Collins, Reka a Huron. Aké sú vaše skúsenosti s uvedenými odrodami? Prípadne nejaký tip?


Z uvedených, mám Collins a loni mi nejvíc chutnal. Patří mezi rané a velkoplodé.Roste také velmi dobře. Více u mne roste jen Elizabeth, pozdní odrůda.Začínám s borůvkami, mám na to letos více času, tak budu chuťově hodnotit svých 25 odrůd.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Pepo » 20 čer 2017, 00:22

Radek píše:Z uvedených, mám Collins a loni mi nejvíc chutnal. Patří mezi rané a velkoplodé.Roste také velmi dobře. Více u mne roste jen Elizabeth, pozdní odrůda.Začínám s borůvkami, mám na to letos více času, tak budu chuťově hodnotit svých 25 odrůd.


Tak to je pozitívna informácia. 25 odrôd je celkom dosť. Sám si niekedy hovorím, že ich je veľa a to mám len 7. Všetko dozrieva inak, má plody inej chuti a veľkosti. Niekedy je to problém, inokedy výhoda. Ďakujem aj za iné odporúčania. Väčšinu z odporúčaných odrôd som aj sám ochutnal. Zatiaľ to vyzerá na 2x Chandler, 2x Collins, 1xHuron, 1xToro. Aspoň ochutnám aj to čo nemám a Chandler u mňa nemá konkurenciu, kvôli veľkosti plodov, dlhému zberu a chuti. Inak mi viac zvykne chutiť Nelson. Možno ešte jeden Collins vypadne a nahradí ho Bluecrop.
Pepo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 14
Registrován: 30 čer 2016, 17:36
Bydliště: Perín 197 m.n.m., Košický kraj

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Bobo » 20 čer 2017, 07:04

palino79 píše:Ako jediná odroda s tých čo pestujem vytvoril na jednoročných výhonoch v tom istom roku aj bočné konáriky s kvetnými pukmi. A dokonca má ďalšiu násadu kvetov, niečo podobné ako by mala mať Jorma.

Ten huron je nadherny, jak vyrostl. My zkusime jormu dneska nebo zitra ochutnat. Vzhledem k tomu, ze zacina zrat uz ted, tak by to po druhe mela stihnout.

Nam se podarilo koupit jeste par kousku boruvek (nahrada za sezrane lalokacem), musim je presadit, jinak je v tech vedrech a suchu neudrzime. Tady na posledy vice prselo 6.6. a to vydrzelo dva dny. S2 A dneska musim radne zalit vsechny boruvky, aby zase par dni vydrzely.
Letos uz take budeme moci hodnotit vice odrud, zkusim pak udelat nejaky prehled. :D
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 20 čer 2017, 11:24

Benjamin píše:musis mat nejaku fintu ale nechces mi ju prezradit :D15 :!:


Po nociach to polievam tajnou esenciou, ale nikomu to nehovor :D.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Helena » 20 čer 2017, 11:25

Obrázek Obrázek
Denis Blue
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 20 čer 2017, 12:26

velmi pekna je ta denis blue :) kolko rokov ma ten krik?

P.S: nevadi ked pouzijem postrek proti chloroze, aj ked krik nema chlorozu? len ako prevenciu, Fytovit nemali, tak som kupil Ferrovit, je to prakticky to iste, len iny nazov....
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jarod72pm » 20 čer 2017, 12:32

Helena píše:Obrázek Obrázek
Denis Blue

To je paráda :D12 ,já ji taky letos koupil společně s ozarkblue tak doufám že holky to příští rok rozjedou S6
Uživatelský avatar
jarod72pm
ouško
ouško
 
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2016, 11:59
Bydliště: Otrokovická zahrádka 200 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 20 čer 2017, 13:09

rad by som vedel ako je na tom Derbis, ako sa dari jej čučoriedkam, rastu? plodia? :) viem ze mala nakupenych dost odrod, aj hnojiva... starostlivost na vysokom levely :D Derbis ak sem zavitas, pochval sa aj ty zopar fotkami :)
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 20 čer 2017, 13:10

denis blue mam aj ja tento rok, este maličky krik, tych 5 kvietkov som otrhal :D uvidime o rok
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 21 čer 2017, 12:06

MartinS píše:Dragonito, ten vrbinár ožiera listy na čučoriedkach aj mne, ide mi poriadne na nervy. A okrem čučoriedok mi ožiera ešte listy na marhuliach. Na ničom inom som ho v záhrade nevidel.


No já jsem tyhle hnusný broučky začal minulý týden v zahradě taky vnímat, v neděli už mě dožrali (našel jsem je na letorostech meruňky, broskve, třešně i na borůvkách - na spartanu mi na férovku vyžírali dokonce zbytky květních kalíšků a poškodili tím i bodulky), stejně tak mšice (na kytkách, na červené řepě, na celeru, ...), tak jsem řekl dost a stříknul karate, i na stromky a zeleninu, kde jsem je nenašel. Na meruňce, třešni, višni a švestce žádný plod není, u zeleniny nastane období konzumace až za pár měsíců, takže nejvíc mě to omezilo konzumaci kazpliszky, která už dozrává, ale ten týden nebo dva to snad vydržím jen chodit kolem (včera jsem jí navíc pro jistotu zasíťoval, našel jsem naklované bobulky v trávníku....).

Jinak chandler jak kvetl s aurorou jako poslední z mých odrůd, tak má během dvou týdnů brutálně největší bobule (kupován loni na Zázvorce, pár bobulí měl a narostl i tak, letos je pěkně obsypaný). Huron od p. Šímaly možná není Huron a Draper z téhož zdroje mi teď možná odešel (ani přemokřením, uvidíme, třeba ho ještě zachráním), nejspíš budu tyhle dvě odrůdy shánět znovu, takže uvítám info o spolehlivých zdrojích s pěknými keři příp. bych se přidal k nějaké hromadné objednávce (teoreticky bych mohl zajistit i dovoz ze Slovenska).
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Ivana » 21 čer 2017, 13:07

Obrázek
Spartan

Obrázek
Herbert

Obrázek
Herbert

Obrázek
Draper

I u nás už jsou borůvky obsypané plody. Teď stačí jen intezivně zalévat a čekat, kdy se začne modrat.
Ivana
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 led 2017, 12:27

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 21 čer 2017, 14:19

Krásne rastliny. Koľko majú rokov? Nechcem moc rýpať ale ten Draper bude asi Chandler.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 21 čer 2017, 14:40

Ahoj Ivana, velmi pekne cucoriedky mas, tie kriky su pekne rozrastene, kopec plodov a este aj maju silu na prirastky.... ticho zavidim :D aky mas recept ze tak dobre rastu? ake davas hnojivo a kolko krat do roka? :D3
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 21 čer 2017, 14:48

a este v com to mas zasadene a ake stare su kriky? :)
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 21 čer 2017, 14:51

ahoj Palino, vidim ze sa asi vyznas v odrodach, ked takto z fotky vies cca urcit odrodu, dnes skusim nafotit svoje čučky aj s plodmi a ak mi poradis co to mam za odrodu budem len rad :D lebo mam 8 krikov kde nemam menovky :D ale je dost pravdepodobne ze to budu Bluecropy :)
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků